עיריית חיפה מתגברת את האכיפה כנגד תושבים המאכילים חזירי בר

חזירי בר | קרדיט: ויקיפדיה

השבוע נרשמו שלושה קנסות כנגד תושבים שנצפו כשהם מאכילים חזירי בר. רישום הקנסות בשיעור של 730 ש"ח נעשה במסגרת שורה ארוכה של צעדים בהן נוקטת העירייה להרחקת חזירי הבר משכונות המגורים ולאחר מסע הסברה ורישום התראות כנגד תושבים שהאכילו חזירי בר

במקביל לפעולות ההסברה רשמו מפקחי העירייה במהלך החודשים האחרונים עשרות התראות לתושבים שנצפו מאכילים חזירי בר או משאירים מזון ללא השגחה בשטח הציבורי. בהתראות מוסבר כי מדובר על עבירה על חוק העזר לחיפה (שמירת הסדר והניקיון) התשמ"ב – 1981 תוך גרימת מפגע תברואתי ובריאותי חמור ומוסבר כי:
האכלת חיות בר גורמת להגעת חיות בר ומזיקים למיניהם לרבות חזירי בר, עורבים, חולדות, עכברים ובעקבותיהם גם נחשים".

עיריית חיפה פועלת בשיתוף עם רשות שמורות הטבע והגנים האחראית על הנושא, בכל הדרכים המוכחות להרחקת חיות הבר מהעיר. לצורך כך הגדילה העירייה את התקציב הפעולות בנושא שכוללות בין היתר: קיבוע אלפי פחי אשפה המונעים גישת חזירים לפסולת, מעבר לצמחיה שאינה מושכת חזירי בר, גידור גינות ציבוריות, חינוך והסברת חשיבות שמירת הניקיון במרחב הציבורי.

האקולוגית העירונית יעל אולק שמונתה לאחרונה לריכוז פעולות העירייה בנושא חזירי הבר אמרה כי בוואדיות קיים מזון בשפע עבור חזירי הבר ואולם הם פולשים לעיר בעקבות האכלה מכוונת או עקיפה ועל כן חשוב מאוד להפסיק את התופעה הגורמת נזק הן לבני האדם והן לחיות הבר שכן, ההאכלה גורמת לחיות להתרגל להזנה מבני אדם, ולחפש את קרבתם".

כתבות אחרונות
ימנים בטוויטר
Twitter feed is not available at the moment.
הבהרה בעניין זכויות יוצרים

אנחנו עושים מאמץ גדול לאתר את בעלי הזכויות בצילומים.
השימוש ביצירות שבעל הזכויות בהן אינו ידוע או לא אותר נעשה לפי סעיף 27א ל"חוק זכויות יוצרים"
אם זיהיתם צילום ואתם בעלי הזכויות בו, יש לפנות אלינו באמצעות הדוא"ל: ‏‪[email protected]‬‏

תגובות

✎ תגובה באתר

Subscribe
Notify of
0 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments

✎ תגובה באמצעות פייסבוק