עורכי הדין של משפחת סנדק יבקשו למנות שופט שיחקור את הרג אהוביה

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב print
עורכי הדין של ארגון חוננו. ארכיון. צילום: חוננו
במסיבת עיתונאים שהתקיימה הערב בירושלים מסרו עורכי הדין של משפחת הנער אהוביה סנדק כי יבקשו למנות שופט לפי סעיף 19 לחוק חקירת מוות
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב print

עורכי דינם של משפחת סנדק ערכו לפני זמן קצר מסיבת עיתונאים מיוחדת בירושלים בה הודיעו כי יגישו מחר לבימ"ש בקשה למינוי שופט חוקר לפי סעיף 19 לחוק חקירת מוות.

את הבקשה יגיש עו"ד אריאל עטרי מטעם ארגון חוננו לבימ"ש השלום בירושלים. בבקשה פירט על המחדלים בחקירה, על החשש מחקירה מוטת ועל הסיבות לפיהם מחוייב בימ"ש לקבל את הבקשה ולהורות על מינוי שופט שיחקור את הרג אהוביה סנדק ז"ל.

צילום: חוננו

עו"ד עטרי פתח את מסיבת העיתונאים ואמר: "חקירת הריגתו של אהוביה נגועה בכל הכשלים החמורים ביותר שאפשר להעלות על הדעת. שיבוש חקירה, תיאום עדויות וזיהום של החקירה. כולם פרי ניהול שערורייתי של החקירה ע"י משרד המשפטים. מחד, נעשה ניסיון במח"ש למנוע חקירה ראויה, ומאידך משטרת ישראל נכנסה לתמונה ודואגת לכך שכל החומר שיגיע לידיה יהיה זמין לשוטרים החשודים בפרשה".

"לאור זאת" המשיך עו"ד עטרי, "החלטנו להגיש בקשה למנות שופט שיחקור את סיבת המוות של אהוביה. מדובר בצעד יוצא דופן, אך מדובר גם בחקירה יוצאת דופן. אנחנו מצפים שחוקר סיבת המוות שימונה בפרשה ימצא את האשמים בהריגתו של אהוביה ז"ל ויביא להעמדתם בדין".

עו"ד בני כץ שמלווה את הוריו של סנדק חשף: "הצלחנו ביכולות עצמאיות לאסוף ראיות מאוד משמעותיות ונגיש אותן לגוף החוקר. הראיות הללו מצביעות על ממצאים שאותם חייבים לחקור. אני מאמין שהאמת תצא לאור בעניין הזה ומצפה להתפתחויות בחקירה".

עו"ד מנשה יאדו מארגון חוננו מסר: "בבקשות המעצר הראשונות, המשטרה השמיטה מהפרוטוקולים את העובדה שהרכב פגע מאחור. גרסתם המשטרה כי רכב הנערים זיגזג, השתולל ועף מעצמו היא גרסה שקרית ולא נכונה".

צילום: חוננו

עו"ד יאדו הוסיף: "אנחנו דורשים ומצפים מרשויות החקירה בישראל שמעורבות בחקירה הזו מן הרגל ועד הראש, להתעשת. אמון הציבור ברשויות החקירה הוא לא מהגבוהים. אנחנו רוצים חקירה הוגנת, אנחנו רוצים לדעת איך מת הנער הזה. יוצאת פה קריאה ציבורית, ואנחנו מקווים שהדברים שיחלחלו והמערכות יתעשתו ושיהיה כאן איזשהו סידור נכון של הדברים".

עו"ד נתי רום סיפר: הגעתי דקות ספורות לאחר הגעתם של ניצולי התאונה לבית החולים. אני יכול לומר לכם שכבר בחדר הטראומה, הנערים טענו כבר אז שהרכב המשטרתי נגח בהם במכוון, וחלקם אף קיבלו מכות מיד לאחר התאונה. צריך להבין שהמפלג הלאומני בימ"ר ש"י פועל כבר במשך שנים בצורה בצורה לא סבירה כנגד מגזר מאוד מצומצם".

כתבות אחרונות
ימנים בטוויטר

שבט אלאטרש, היום.
התמכרנו לחוסר משילות

כמה מילים על התכנית אתמול עם צופית גרנט.
1. בכתבה הצליחו לראות חלק קטן מאוד מהפעילות האמיתית של ארגון להב"ה. אמנם חלק קטן אבל זו די הפעם הראשונה שמוכנים לשדר אותנו עם החלק הזה, הפעילות היומיומית.
למי שתהה, הסצנה על הנערה שברחה ממוסד ונמצאת אצל ערבי לא מבוימת. אלה מקרים שמתקבלים

בזמן שאוכלים לכם את הראש עם אלימות מתנחלים: עשרים תלמידי תיכון יהודים שביקרו בשמעון הצדיק, הותקפו באכזריות בידי מחבלים ערבים באמצעות בקבוקי זכוכית ואבנים.
כוח מד"א מפנה כעת את אחד התלמידים הפצועים עם פגיעת ראש

עוד ציוצים...
הבהרה בעניין זכויות יוצרים

אנחנו עושים מאמץ גדול לאתר את בעלי הזכויות בצילומים.
השימוש ביצירות שבעל הזכויות בהן אינו ידוע או לא אותר נעשה לפי סעיף 27א ל"חוק זכויות יוצרים"
אם זיהיתם צילום ואתם בעלי הזכויות בו, יש לפנות אלינו באמצעות הדוא"ל: ‏‪[email protected]‬‏

תגובות

✎ תגובה באתר

0 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments

✎ תגובה באמצעות פייסבוק