"עוצמה יהודית חייבת להקים גוש מימין לנתניהו ובנט" • איתמר בן גביר בראיון מיוחד ל'חדשות ימנים'

עו"ד איתמר בן גביר. צילום: דוברות עוצמה יהודית
עו"ד איתמר בן גביר, מראשי עוצמה יהודית חושף בראיון ל'חדשות ימנים' כי יש מגעים לריצה משותפת עם מפלגות נוספות בבחירות הקרובות • עו"ד בן גביר: "המשטרה רודפת חרדים"

עוצמה יהודית תתמודד בבחירות הקרובות?

"בוודאי", מבהיר בן גביר בתחילת הראיון. "היא תתמודד כי אין לנו אלטרנטיבה אחרת, אין לנו אף אחד שמייצג אותנו, לא נתניהו וגם לא בנט. עוצמה יהודית חייבת להקים גוש מימין לנתניהו ולבנט, כדי לסחוב את כל הממשלה למקומות שהיא צריכה להיות.

אנחנו רואים את ההתנהלות של נתניהו, אני מאוד מכבד אותו, רציתי שהוא יהיה ראש ממשלה לצידה של עוצמה יהודית. אבל לבד – בלי עוצמה יהודית זה לא זה. אנחנו רואים את כל התנהלות של מערכת המשפט, נתניהו צועק – ובצדק שפוגעים בו ותוקפים אותו, אבל מי מינה את האנשים הללו? מי מינה את שי ניצן? מי מינה את מנדבליט?

לפיד ובנט. צילום: עמוס בן גרשום לע"מ

והוא הדין גם עם נפתלי בנט. ב-2013 כרת ברית אחים עם יאיר לפיד ולא הכחיש את זה. אנחנו מאוד חוששים שמה שהיה יכול להיות שוב".

בן גביר חותם: לכן אנחנו חושבים ואומרים שחייבת להיות עוצמה יהודית בכנסת, שחייבת להיות מפלגה שאומרת את האמת, שהיא היחידה שבאמת בימין, והיא תגרור את כל הממשלה ימינה למקום שצריך להיות, באהבת ישראל, ארץ ישראל, על פי תורת ישראל".

בשתי מערכות הבחירות האחרונות לא עברתם את אחוז החסימה, איך אתם מתכננים לעבור?

"במערכת הבחירות הראשונה עברנו את אחוז החסימה. התחברנו והתאחדנו – בגלל האחריות. כאשר בנט ושקד נטשו את סמוטריץ' ואת הרב רפי פרץ, התחברנו איתם ובזכותנו, הרב רפי פרץ נהפך להיות שר החינוך וסמוטריץ' שר התחבורה. זאת אומרת שהחיבור שעשינו בזמנו, הצליח.

לצערי, גם במועד ב' וגם במועד ג',  כפי שכולם יודעים, אנחנו ניסינו לעשות את החיבורים, ותקעו לנו שוב ושוב סכין בגב. אני מקווה שהפעם נתחבר עם אנשים נאמנים וראויים שלא יבגדו בנו. אין לנו ספק שצריך שיהיה איזשהו חיבור, אני אישית לא חושב שעוצמה יהודית תצליח להביא 150 אלף קולות לבד, אבל אני כן חושב שבחיבור נכון אנחנו יכולים להצליח ולהגיע להישגים".

"נתניהו חושש מבנט גדול" | צילום: לע"מ

"יש מגעים עם מפלגות אחרות" חושף בן גביר. כאשר נשאל האם לדעתו נלך לבחירות, ענה: "אני לא בטוח. ככל שבנט עולה וגדל אני לא בטוח שיהיו בחירות. אני מעריך שנתניהו מאוד חושש מבנט גדול. הוא לא מאמין בו, נתניהו בטוח שהוא ידקור אותו עם סכין בגב וילך עם לפיד,  ולכן אני לא שם הימור של 100% על בחירות בתקופה הקרובה.

עמירם בן אוליאל חף מפשע?

"חד וחלק! ההודאה שלו הוצאה בעינויים ומי שמכיר את החוק יודע שהוצאת הראיות צריכה להיות מחופש ומרצון, כשאני ראיתי את עמירם בן אוליאל בפעם הראשונה, אחרי שהם מנעו ממני לפגוש אותו במשך שלושה שבועות, ראיתי אדם שבור, שבר כלי, אדם שאמר לי "טוב מותי מחיי". הוא בדיוק יצא מחדר עינויים.

דומא
חף מפשע. עמירם בן אוליאל.

אני לא יצגתי אותו בתיק העיקרי, אבל כשקראתי את פסק הדין חשבתי שפסק הדין מאוד אומלל כשהשופטים פסלו את ההודעה בעינויים, אבל יום אחרי אמר לו איש שב"כ: "אם לא תודה, אתה תוחזר לחדר העינויים". את זה הם הכשירו, וזה בעיניי דבר לא נכון ומנוגד לחוק. זה חסר כל בסיס משפטי ואני מקווה שהוא יצליח בערעור שלו".

מערכת משפט מושחתת?

"מערכת המשפט זה משהו מאוד כללי. אני לא אוהב לדבר על אנשים כלליים כי יש שופטים שהם באמת אנשים ישרים ויש פרקליטים שהם אנשים ישרים וטובים, יש גם שוטרים וקצינים שהם אנשים טובים וישרים. ולכן צריך להסתכל על המערכת, לא לשפוט את האנשים ולהגיד "מושחתים או לא מושחתים", אבל להגיד דבר אחד שאני חושב שהוא ברור – צריך תיקון בכל המערכות האלה.

צריך תיקון במערכת המשפט, צריך תיקון במשטרה, צריך תיקון בפרקליטות, צריך רפורמה משפטית. העובדה שבית משפט העליון מנהל את המדינה ישראל מבלי שהשופטים שלו נבחרו זה דבר שהוא מאוד חמור. העובדה שלפרקליטות יש כוח אדיר שאין בשום מדינה אחרת. העובדה ששוטרים וקצינים לפעמים עושים דברים שלא יעשו זה דבר שצריך תיקון, ואפשר לתקן את זה".

אביחי מנדלבליט. צילום: דוברות הכנסת

בן גביר מספר מהי הדרך הנכונה לתקן את העוולות במערכת: "אנחנו בעוצמה יהודית הוצאנו רפורמה לשנות את שיטת מינוי השופטים, לשנות את שיטת מינוי הפרקליטים. אמרו לי שיש את פסקת ההתגברות. זו הצעות צחוק, כי בסוף מציעים את ההצעות וזה מגיע לאותו בית משפט שאת ההרכב שלו. לא משנים אותו והוא פוסל את ההצעות האלה. הדרך הנכונה היא לשנות את הרכב בית המשפט ולשנות את שיטת מינוי השופטים."

 נתניהו – תפרו לו תיק?

"לדעתי כן." אומר בן גביר: "אין ספק שנתניהו נרדף ע"י היועמ"ש מנדלבליט ושי ניצן והאמת שהיום כולם שמעו ולכולם ברור וההקלטות שפורסמו לפני כמה ימים מוכיחות את הדברים בצורה הכי חד משמעית, נתניהו נרדף". אומר בן גביר בנחרצות.

"יש לי ביקורת על נתניהו, הוא הביא את זה על עצמו. הוא מינה את מנדלבליט ואת שי ניצן, אבל צריך להגיד את האמת, הוא נרדף רדיפה משפטית. אני חושב שאסור לנתניהו לפרוש. הוא צריך להילחם על חפותו, ואני מאחל לו שיצליח".

הפגנות או תפילות?

"גם וגם. צריך גם להתפלל וגם להפגין. אבל חייב להיות קנה מידה שווה לכולם, ואם לא מאפשרים להתפלל אז אסור לאפשר גם להפגין. אין כזה דבר שההפגנות – כן. ותפילות – לא. לא הגיוני שהפגנות בבלפור יהיו יותר קדושות מתפילה".

הפגנות בלפור. צילום: חדשות ימנים

מה דעתך על ניהול משבר הקורונה מצד הממשלה?

"רע מאוד", אומר בחריפות. "במיוחד בחודשים האחרונים, אני אומר את זה גם בתור בעל עסק, עצמאי. המצב הכלכלי כאן נורא. ואנחנו נראה את התוצאות בחודשים הקרובים. יש אנשים שסגרו את העסקים שלהם, יש אנשים שפשטו רגל, אנשים שלא מסוגלים להחזיק את העסקים שלהם. זה נורא. זה מחריד. הממשלה התנהלה כאן לא נכון."

"דם החרדים הפקר" צילום: דביר גופשטיין, חדשות ימנים

מה טיב יחסיך עם נתניהו?

בן גביר אומר: "אני לא נוהג לדבר על יחסיי עם אנשים אחרים. אפשר לומר שיש לי קשרים עם אנשים בליכוד ויש לי הערכה לכמה אנשים שם. יש בינהם חברי כנסת מעולים כמו מאי גולן, אוסנת מארק, מיקי זוהר ולא מעט ליכודניקים שאני ביחסים טובים איתם, אבל נדמה לי שגם הם יודעים שאם לא תהיה עוצמה יהודית אין מצפן. אין מי שיכוון ויתווה את הדרך. ואנחנו רואים את התוצאות.

היום הליכודניקים הם ברובם אנשי ימין, אנשים שברובם אני חותם על 100% מהדברים שלהם, רק חבל שהם לא מבצעים אותם".

רודפים חרדים?

יש רדיפה נגדם ומתנכלים אליהם. לא מזמן צפיתי בתיעוד מחתונה מאור יהודה ומחתונה מדיר אל-אסד, רואים את היחס המאוד מעניין. בשני המקרים הגיעה משטרה, אמרה שלום וגמרה את העניין. מנגד אנחנו רואים שכאשר מדובר בחרדים השוטרים שוברים ומרביצים. אנחנו רואים עוד ועוד מקרים כמו לדוגמא ששוטר רץ אחרי ילד וזורק עליו דלי, שוטר שמטיח ראש של נער בקיר. הדברים מתועדים וכולם יודעים את זה. דם החרדים נהפך להפקר".

כתבות אחרונות
ימנים בטוויטר

Twitter feed is not available at the moment.

הבהרה בעניין זכויות יוצרים

אנחנו עושים מאמץ גדול לאתר את בעלי הזכויות בצילומים.
השימוש ביצירות שבעל הזכויות בהן אינו ידוע או לא אותר נעשה לפי סעיף 27א ל"חוק זכויות יוצרים"
אם זיהיתם צילום ואתם בעלי הזכויות בו, יש לפנות אלינו באמצעות הדוא"ל: ‏‪[email protected]‬‏

תגובות

✎ תגובה באתר

Subscribe
Notify of
4 תגובות
Oldest
Newest
Inline Feedbacks
View all comments
מרדכי פריזיס
2 years ago

רק עוצמה יהודית זה ימין.

l;uip
2 years ago

BFUI

מארק שור
2 years ago

דמוקרטיה = משאל עם.
מדינה משותפת עם מיליוני ערבים או מדינה ליהודים ?
עת להחליט.
אי-אפשר בו-זמנית לטפח מיליוני ערבים בארץ ולשמור ישראל לעם היהודי.

נפרדו בהצלחה : פולנים – רוסים, אירים – אנגלים, יוונים – טורקים, צ'כים – גרמנים, סרבים – קרואטים . . . גם יהודים מסוגלים להשתחרר מעם זר בארצנו .
האם יש מפלגה שמסוגלת לשחרר את היהודים מן העול הערבי בארץ ישראל ?

דחוף! ליזום משאל עם בנושא: 
הפרדת היהודים מן הערבים על בסיס אזרחות
המפלגה אשר רק תרמוז על משאל עם – תכפיל את נוכחותה בכנסת . 

מדינה ערבית , ללא יהודים , מזמן נוסדה ליד ישראל .
לאחר ש-2 מיליון ערבים יהפכו לאזרחים של מדינה שלהם, ללא צבא ,
הם ישלמו מס הכנסה ומס בריאות ברמאללה ויצביעו בבחירות שם.
 עדיף להעסיק בישראל רק ערבים עם תעודות של רשות הערבית.
 בהדרגה כל ערבים ייקלטו ברמאללה, שכם, ג'נין, קלקיליה, טולכרם, חברון, יריחו, אבו-דיס, בית-לחם, עזה וכו'.
אזרחות פלסטינית-ירדנית , אבו-דיס ושועפאט – לערבים,
אזרחות ישראלית וירושלים – ליהודים !
* * *
 דרוזים, צ'רקסים ,סלאבים.., במידה ואין להם אזרחות אחרת, יכולים להישאר אזרחי מדינה יהודית.
* * *
סדר עדיפויות למדינת ישראל

1. רוב יהודי מוחלט, יותר מ-90%
2. שטח סביר וגבולות מוגנים.
3. אין צבא ערבי בין הים לירדן.
4. צורת שלטון: דמוקרטיה פרלמנטרית.

מושיקו
2 years ago

נמאס כבר מביבי שיעוף לנו מהחיים וכמה שיותר מהר !! עם השקרונה והחיסולים של החיסונים שלו כל הדרכים להעיף אותו כשרות ועוצמה יהודית לא צריכה להזכיר את השם שלו בשום מובן לא מחבקים אותו ולא תומכים בחלאה הזה !

✎ תגובה באמצעות פייסבוק