עו"ד בן גביר: "זכויות מפגינים זה רק לשמאל. המשטרה שכחה לעבוד?"

עו"ד איתמר בן גביר. צילום: דוברות עוצמה יהודית

"במהלך חיי השתתפתי באלפי הפגנות (אני לא מגזים)" כתב עורך הדין איתמר בן גביר והתייחס להפגנות השמאל מול ביתו של רה"מ ולאלימות כלפי השוטרים בהפגנות. "אני הראשון להגן על חופש הביטוי וזכויות המפגינים גם כאלה שלפעמים צועקים ומתלהמים קצת יותר מידי, אבל מעולם לא ראיתי משטרה כה רופסת שמטפלת בהתפרעויות והפרות סדר המוניות בכפפות של משי".

"זה מתחיל מהרכות במהלך ההתפרעויות עצמן. להפגין – כן. לצעוק – ודאי, אבל כאשר מפגינים חוסמים כביש, מרביצים לשוטרים מעולם לא ראיתי את המשטרה חסרת אונים ולא משתמשת אפילו לא באחוז אחד מהכלים שיש לה (אלות) וגם כאשר היא משתמשת במכתזית היא מקבלת הוראה מבגצ להסביר מדוע עשתה כך – הלו משטרה? בית המשפט העליון – זכויות מפגינים זה רק על השמאלנים… כפפות של משי זה רק כלפי האנרכיסטים?".

בן גביר המשיך ומתח ביקורת חריפה כנגד פרקליט המדינה לשעבר שי ניצן ועוד: "אבל זה ממשיך גם ביחס בתחנת המשטרה ובבית המעצר. כאשר כבר עוצרים את המתפרעים הללו, אזי אין שום בקשת מעצר והבקשות של המשטרה הם לשחרור בתנאים.. וכאשר לא מתקבלות טענות המשטרה אין ערר, אין עיכוב ביצוע אין כלום. – זוכר כמה פעמים טיפלתי בילדות שחסמו כביש, והמשטרה- פרקליטות – שי ניצן – בית המשפט העליון ביקשו וקיבלו מעצרים עד לתום ההליכים! משמע ילדה בת 14 לכלא למשך חודשיים שלושה רק בגלל שחסמה כביש – מה קרה היום?? המשטרה שכחה לעבוד? בפרקליטות לא יודעים מה זה תום ההליכים?

עו"ד בן גביר תקף את כלי התקשורת: "ואחרונים, כלי התקשורת למיניהם – כאשר אנחנו הפגנו וצעקנו כל הפגנה הפכה להיות מרי אזרחי, כל חסימת כביש הפכה להיות סכנה לדמוקרטיה- פתאום אין סכנה ואין דמוקרטיה, אין שלטון חוק ואין את כל ההססמאות שהתשמשתם בהם נגדנו צביעות במיטבה".

בן גביר הוסיף: "ואחרי כל אלה, יש סימן אחד לאופטימיות. יש לי במשרד ארונות ענקיים שמכילים קלסרים גדולים שבהם אני לוקח את כל התקדימים של השמאל ומביא אותם לדיונים כאשר אני מייצג עצורים מהימין".

"הארונות הללו "יפגשו" בימים הקרובים את הפרוטוקולים של כל השמאלנים, את בקשות השחרור של האנרכיסטים, את ההחלטות שנתנו באשר לחופש הביטוי וחופש ההפגנה, ובעיקר את הסרטונים המתעדים התפרעויות והפרות סדר בקנה מידה שאני לא זוכר- אם ייעצרו את הלקוחות שלי בעתיד על אירועים כגון דא , תמיד יהיה ניתן להביא את הקלסרים לבית המשפט ולבקש מהשופטים דין אחד – לימין ולשמאל." אמר.

כתבות אחרונות
ימנים בטוויטר

Twitter feed is not available at the moment.

הבהרה בעניין זכויות יוצרים

אנחנו עושים מאמץ גדול לאתר את בעלי הזכויות בצילומים.
השימוש ביצירות שבעל הזכויות בהן אינו ידוע או לא אותר נעשה לפי סעיף 27א ל"חוק זכויות יוצרים"
אם זיהיתם צילום ואתם בעלי הזכויות בו, יש לפנות אלינו באמצעות הדוא"ל: ‏‪[email protected]‬‏

תגובות

✎ תגובה באתר

Subscribe
Notify of
0 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments

✎ תגובה באמצעות פייסבוק