עדה מפתיעה מטעם ההגנה במשפטו של בנצי גופשטיין: השרה מירי רגב

מירי רגב. צילום: דוברות

בבית משפט השלום בירושלים נפתח אמש (שני) משפטו של יו"ר ארגון להב"ה, בנצי גופשטיין. נגד גופשטיין הגישה פרקליטות מחוז ירושלים כתב אישום לפני קרוב לשנה. לפי כתב האישום, גופשטיין מואשם בעבירה של הסתה לטרור, כאשר עיקר הראיות המובאות לכך בכתב האישום, הן התבטאויות מלפני כמה שנים בראיונות שהעניק לכלי התקשורת.

סניגורו של גופשטיין, עו"ד איתמר בן גביר, הודיע כי יבקש לזמן עדה מפתיעה למתן עדות מטעם ההגנה: שרת התחבורה, מירי רגב. זאת לאחר שב-2012 התבטאה רגב התבטאות דומה לאלו של גופשטיין, כאשר אמרה: "הסודנים הם סרטן בגוף שלנו". יצויין כי גם האישומים העומדים נגד גופשטיין מבוססים בעיקר על ראיות ישנות מהשנים 2012 ו-2013.

בדיון שהתקיים אמש לפני השופטת ג'ויה סקפא שפירא, ביקש בן גביר להפוך גם את אנשי התנועה הרפורמית לעדים מטען ההגנה בתיק, כאשר טען כי גורם בפרקליטות רוקד לפי החליל שלהם, ומסתבר שנעתר לבקשתם לקבל חומרים מהתיק, על אף שבית המשפט דחה את בקשתם להצטרף כצד במהלך המשפט. לדבריו, בנסיבות שהם עדים בתיק ומחשש לשיבוש הליכים, ביקש מבית המשפט לקבל החלטה לפיה ייאסר עליהם לקבל חומרים בתיק ולהכריז עליהם כעדי הגנה, על כל המשתמע מכך.

יו"ר להב"ה בנצי גופשטיין ועו"ד איתמר בן גביר, אתמול בפתיחת המשפט.

השופטת שפירא קבעה כי היא מתקשה לדון בבקשה בעל פה וביקשה כי הבקשה תוגש בכתב. הדיון הבא נקבע לעוד כשבועיים, לתאריך 21.6.20 בשעה 10:00 בבוקר.

 

בנצי גופשטיין מוסר הבוקר: "הדיון שהתקיים אמש הוא אות קלון לפרקליטות ומעלה על נס את השאלה – האם מאבק בהתבוללות במדינה יהודית, נחשב לגזענות? מדובר בכתב אישום מופרך, בררני, שכל כולו נועד לרצות את הרפורמים שרודפים אותי במשך שנים. היבא יזבק, שהביעה הזדהות עם טרוריסטים רוצחי יהודים, לא מעניינת את התנועה הרפורמית, ובטח שלא את הפרקליטות, שהפכה לשלוחה של אותה תנועה במשרד המשפטים".

עו"ד איתמר בן גביר מוסר: "אני נמצא שנים רבות בעולם המשפט, אך כתב אישום כה מופרך ובררני עוד לא ראיתי. מדובר באפליה ברורה. כאשר מירי רגב מתבטאת בהתבטאויות קשות, או כאשר להבדיל, נציגי התנועה האיסלאמית מסיתים בבירור נגד המדינה, בפרקליטות סוגרים את התיקים בטענה שהדברים חוסים תחת חופש הביטוי. לא ברור מדוע דינו של גופשטיין שונה".

כתבות אחרונות
ימנים בטוויטר
Twitter feed is not available at the moment.
הבהרה בעניין זכויות יוצרים

אנחנו עושים מאמץ גדול לאתר את בעלי הזכויות בצילומים.
השימוש ביצירות שבעל הזכויות בהן אינו ידוע או לא אותר נעשה לפי סעיף 27א ל"חוק זכויות יוצרים"
אם זיהיתם צילום ואתם בעלי הזכויות בו, יש לפנות אלינו באמצעות הדוא"ל: ‏‪[email protected]‬‏

תגובות

✎ תגובה באתר

Subscribe
Notify of
0 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments

✎ תגובה באמצעות פייסבוק