עבודה חיונית? מאות לוחמים של כוחות הביטחון הורסים בתי משפחות ביצהר

צילום - הקול היהודי

מאות חיילים, שוטרים ולוחמי משמר הגבול הגיעו הבוקר (רביעי) ליצהר על מנת להרוס שישה מבנים בשכונות קומי אורי ותקומה שבישוב. מדובר במבנים שבחלקם מתגוררים משפחות עם ילדיהם ובניהם גם אישה בחודש התשיעי להריונה, אשר בעלה נעצר במהלך הפינוי והיא נותרה לבד עם ילדיה. מבנה נוסף שפונה הבוקר הוא מבנה המשמש כבית כנסת של אחת השכונות.

הפינוי הפתיע את תושבי יצהר לאחר שלפני מספר שבועות הודיעה המנהל האזרחי שהוא ימנע מלהרוס בתים מאוכלסים אשר בנויים למעלה משלושה חודשים במהלך תקופת הקורונה. על פי עדויות של תושבי הישוב יצהר, כל הבתים שפונו במהלך הפינוי הבוקר נבנו לפני למעלה משלושה חודשים וחלקם אפילו לפני למעלה משנה.

עו"ד חנמאל דופרמן

בשל ההפרה הבוטה של ההנחיה, עתרו תושבים מיצהר לבג"צ באמצעות עו"ד חנמאל דופרמן על מנת לעצור את ההרס במקום. עוד לפני בוקר, עם הגעתם של הכוחות ליצהר, הוציא דופרמן מכתב בהול למנהל האזרחי בו הוא הודיע כי בכוונתו להגיש בזמן הקרוב עתירה לבג"צ בשם מורשיו. בעתירה צויין כי ישנם פגעים מרכזיים בהרס הבתים כרגע ובוודאי כאשר מדובר במשפחות שבאחת מהן האישה כורעת ללדת לאחר שתאריך הלידה המשוער שלה כבר עבר.

בנוגע להריסת בתיהם של משפחות זארוג וגוזלן כתב עו"ד דופרמן כי מדובר בבתים בבעלות אזרח אמריקאי ולפיכך אין סמכות למנהל האזרחי לפעול בשטח B בנוגע למי שאינו אזרח ישראלי."כוונתכם לבצע הריסה עמודת בסתירה מוחלטת להצהרתכם כי לא תהרסו בתים בתקופת הקורונה, ומהווה אפליה בוטה באופן הטיפול בין יהודים לערבים", כתב עו"ד דורפמן.

הנהגת הישוב יצהר הגיבו לפינוי ואמרו כי הם מגנים בתוקף הריסת בתי משפחות כ"תג מחיר" ממשלתי ועוד בעיצומם של ימי הקורונה. לדבריהם, "מדובר ב"תג מחיר" שלטוני ובאובססיה הזויה של גורמים במערכת הביטחון לטיפול ביהודים בלבד. לא יתכן כי בזמן בו משתוללת מגפת הקורונה, בוחר שר הביטחון בנט לשלוח כוחות הרס דווקא לישוב יצהר. להבדיל, בתי מחבלים נהרסים רק לאחר דיון משפטי ובהיקף מצומצם מאוד ואילו רק ביצהר הורסים בתי משפחות כנקמה ללא משפט.זהו אקורד סיום צורם לכהונת השר בנט.

כמו כן מספרים בישוב יצהר כי השוטרים במקום מונעים תנוכה בחלקים בתוך הישוב ואף מונעים מתושבי המקום לצאת למקום עבודתם.

(צילום: הקול היהודי)

כתבות אחרונות
ימנים בטוויטר

Twitter feed is not available at the moment.

הבהרה בעניין זכויות יוצרים

אנחנו עושים מאמץ גדול לאתר את בעלי הזכויות בצילומים.
השימוש ביצירות שבעל הזכויות בהן אינו ידוע או לא אותר נעשה לפי סעיף 27א ל"חוק זכויות יוצרים"
אם זיהיתם צילום ואתם בעלי הזכויות בו, יש לפנות אלינו באמצעות הדוא"ל: ‏‪[email protected]‬‏

תגובות

✎ תגובה באתר

Subscribe
Notify of
0 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments

✎ תגובה באמצעות פייסבוק