סקר 'ישראל היום': חיבור עוצמה יהודית והבית היהודי מניב 5 מנדטים

סקר שערך מכון הסקרים 'מאגר מוחות' בראשותו של הפרופסור יצחק כץ עבור 'ישראל היום' ומתפרסם הבוקר (שישי), מגלה כי החיבור שנעשה בין מפלגות הימין הבית היהודי ועוצמה יהודית מניב כ-5 מנדטים. מפלגת הימין החדש, לעומת זאת, זוכה ב-4 מנדטים. מפלגת האיחוד הלאומי של בצלאל סמוטריץ' אינה עוברת את אחוז החסימה, ומקבלת אחוז בלבד.

עוד עולה מנתוני הסקר, כי למהלכים המתרחשים במפה השמאלית של המפה הפוליטית, יש השפעה אף על המתרחש בגוש הימין: במקרה של איחוד כולל של כל המפלגות שמשמאל לכחול לבן, הכולל את המחנה המדוקרטי ומפלגת העבודה, זוכות הבית היהודי-עוצמה יהודית והימין החדש ב-6 מנדטים כל אחת. גם במקרה הזה, מפלגתו של סמוטריץ' נותרת הרחק מאחוז החסימה, עם אחוז אחד בודד.

מנגד, מממצאי הסקר עולה כי במקרה של חבירה של שלוש המפלגות, עוצמה יהודית, הבית היהודי והאיחוד הלאומי, יזכה החיבור המשולש לכמות נכבדה של כ-8 מנדטים – כמנדט אחד מכל כמות המנדטים שקיבלה רשימת 'ימינה' בבחירות האחרונות.

הסקר בחן אף תרחיש נוסף: איחוד של כל המפלגות שמימין לליכוד, הכולל את עוצמה יהודית, הבית היהודי, הימין החדש והאיחוד הלאומי. רשימה שכזו, על פי הסקר, זוכה בסכום דו ספרתי נאה של 11 מנדטים, כאשר נראה כי אין בריחה של קולות כתוצאה מהחיבור בין כל פלגי הימין.

באשר לשאר המפלגות, ע"פ המצב הקיים, מהסקר עולה כי כחול לבן היא המפלגה הגדולה ביותר והיא זוכה ב-34 מנדטים. הליכוד עם 30 מנדטים, והרשימה השלישית בגודלה היא הרשימה הערבית המשותפת שזוכה בלא פחות מ-15 מנדטים. יהדות התורה עם 8 מנדטים, מעל לש"ס וישראל ביתנו הזוכות במספר זהה של 7 מנדטים. המחנה הדמוקרטי ומפלגת העבודה-גשר, עם 5 מנדטים כל אחת.

כתבות אחרונות
ימנים בטוויטר
Twitter feed is not available at the moment.
הבהרה בעניין זכויות יוצרים

אנחנו עושים מאמץ גדול לאתר את בעלי הזכויות בצילומים.
השימוש ביצירות שבעל הזכויות בהן אינו ידוע או לא אותר נעשה לפי סעיף 27א ל"חוק זכויות יוצרים"
אם זיהיתם צילום ואתם בעלי הזכויות בו, יש לפנות אלינו באמצעות הדוא"ל: ‏‪[email protected]‬‏

תגובות

✎ תגובה באתר

Subscribe
Notify of
0 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments

✎ תגובה באמצעות פייסבוק