סקר חדשות 12: כתבי האישום נגד נתניהו לא פוגעים בליכוד

מסקר חדשות 12 שיתפרסם בשבת האחרונה עולה כי במידה והבחירות היו נערכות השבוע, הליכוד לא נפגעת מהגשת כתבי האישום נגד ראש הממשלה, ועדיין עומדת על 33 מנדטים. מפלגת כחול לבן של בני גנץ עדיין המפלגה הגדולה ביותר ועומדת על 34 מנדטים, בדיוק כפי שיש לה כיום.

הרשימה הערבית המשותפת נשארת עם 13 מנדטים וישראל ביתנו שומרת גם היא כל כוחה ועומדת על שמונה מנדטים. מפלגות ש"ס ויהדות התורה עומדות גם הן על שמונה מנדטים ומתחתיה מתייצבת מפלגת הימין החדש של השר בנט עם שישה מנדטים. העבודה -גשר וכן מפלגת המחנה הדמוקרטי עומדות על חמישה מנדטים כל אחת מהן.

מי שעדיין לא עוברות את אחוז החסימה הן מפלגות הבית היהודי והאיחוד הלאומי, וכן מפלגת עוצמה יהודית. על פי הסקר הזה הבית היהודי והיאחוד הלאומי מקבלות 2.2% מקולות הבוחרים, ואילו עוצמה יהודית מקבלת 1.9 אחוזים. לפי כך עולה כי מפלגת עוצמה יהודית היא המפלגה הגדולה מבין שלושת המפלגות של הציונות הדתית, דבר שעלול להיות משמעותי מאוד לקראת המו"מ לריצה משותפת במידה ויהיו בחירות שלישיות.

עוד עולה מהסקר כי תמונת הגושים לא משתנה וגוש המשאל-ערבים עומד על 57 מנדטים וגוש הימין נותר על 55 מנדטים סעוד ליברמן, שמסרב לתמוך באחד הצדדים, עדיין נמצא בעמדת שובר שוויון.

כמו כן, הסקר בדק מה יקרה אם בליכוד ייערכו פריימריז על ראשות המפלגה. על פי הסקר, נתניהו זוכה ל33% תמיכה בעוד ש29% ענו שדווקא סער הוא זה שמתאים לעמוד בראשות המפלגה. בהמשך הרשימה ניתן למצוא את ח"כ ניר ברקת שזוכה ל7% תמיכה, יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין עם 6% תמיכה ואילו שר החוץ, ישראל כ"ץ, זוכה לאחוז אחד בלבד.

בשאלה מי אשם בבחירות ענו 33% מנשאלים כי נתניהו הוא זה שאשם בבחירות שלישיות, לעומת 30% שאמרו שליברמן ואילו עשרה אחוז בלבד מהנשאלים השיבו שגנץ הוא זה האשם במערכת בחירות שלישית.

כתבות אחרונות
ימנים בטוויטר
Twitter feed is not available at the moment.
הבהרה בעניין זכויות יוצרים

אנחנו עושים מאמץ גדול לאתר את בעלי הזכויות בצילומים.
השימוש ביצירות שבעל הזכויות בהן אינו ידוע או לא אותר נעשה לפי סעיף 27א ל"חוק זכויות יוצרים"
אם זיהיתם צילום ואתם בעלי הזכויות בו, יש לפנות אלינו באמצעות הדוא"ל: ‏‪[email protected]‬‏

תגובות

✎ תגובה באתר

Subscribe
Notify of
0 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments

✎ תגובה באמצעות פייסבוק