נתניהו נגד נתניהו – מה אמר נתניהו במרכז הליכוד ב2002 על הקמת מדינה פלסטינית?

השבוע, פרסמו יחד בהצהרה משותפת בנימין נתניהו ודונלד טראמפ את מתווה המאה. המתווה כולל בין היתר, סיפוח חלקי ברחבי יו"ש ובבקעת הירדן, מסירת 70% משטחי יהודה ושומרון לידי הערבים, ואפילו הקמת מדינה פלסטינית. אז בדקנו מה אמר בעבר ראש הממשלה בנימין נתניהו, שככל הנראה מעט מעורב במתווה, על הקמת מדינה פלסטינית.

בשנת 2002 נאם נתניהו במרכז הליכוד. בנאומו, תקף נתניהו את רעיון המדינה הפלסטינית פעמים רבות, הנה קטע מנאומו:  "הטעות הגדולה ביותר שנעשה, היא להבטיח לטרור הפלסטיני את הפרס הגדול מכולם – הקמת מדינה עצמאית משלו. היום רוב הציבור, בזה אני משוכנע, מבין שהקמת מדינה פלסטינית תחת ערפאת תביא למבצר של טרור המכוון להשמיד אותנו. אבל מהי מדינה פלסטינית בלי ערפאת, תחת הנהגה אחרת, אחרי שהתנזים וגדודי אל-אקצה יעברו ככל הנראה רפורמות, איך אומרים, יותר שקופות. טוב מה יקרה אז? בואו נעיף רגע מבט על האשליה החדשה הזאת."

 

 

צילום: צילום מסך

"אנחנו יודעים מה אנחנו רוצים בהסדר קבע, אף אחד מאיתנו לא רוצה לשלוט בפלסטיני אחד. השאלה היא האם נסכים שהפלסטינים יקבלו סמכויות שמעבר לממשל עצמי, סמכויות של מדינה, ששולטת בגבולותיה, מדינה שיכולה להכניס נשק, שליטה במרחב האוירי שלה שתהיה זכאית להפיל כל מטוס ישראלי שיכנס לתחומה, שתוכל לחתום הסכמי שיתוף פעולה צבאי עם מדינות אחרות" אמר אז נתניהו.

"אני מאמין שגם אלה שדוגלים במדינה פלסטינית אינם מוכנים לתת לפלסטינים את הסמכויות האלה, אבל ברגע שאתה נותן להם מדינה אתה נותן להם את הסמכויות הללו, אפילו אם יש הסכם שמגביל את הסמכויות האלה, הרי תוך זמן קצר תתבע המדינה הפלסטינית את כל הסמכויות הללו וגם תממש אותן, וזה לא משנה אם נסכים או לא נסכים לכך" סיים ראש הממשלה את דבריו.

אולי הזיגזג הפוליטי של בנימין נתניהו לא אמור כל כך להפתיע, הרי זה אותו בנימין נתניהו שהתנגד בכל תוקף למדינת פלסטינית אז ב-2002, וב-2009 נאם את נאום בר אילן הידוע, ולאחר מכן ב-2015 התנער מאותו נאום, וכעת ב-2020 מציג בגאווה את "מתווה טראמפ" הכולל הקמת מדינה פלסטינית.

כתבות אחרונות
ימנים בטוויטר

ממשלת החמאס מאפשרת קריאות אללה וואכבר בשער שכם אבל דגל ישראל אסור

סילוואד: מאות בלתי מעורבים בצעדה לכיוון הבית של המחבל שחוסל באות הזדהות עימו.
מזהים את הפועל בניין שהעסקתם כי הוא הרבה יותר זול?

האלימות בשמאל לא פוסקת: אחרי שארגוני שמאל קיצוני קראו להגיע ולהתעמת עם ח"כ בן גביר - פעילי שמאל זרקו לעברו ביצים וניסו לתקוף אותו פיזית

עוד ציוצים...
הבהרה בעניין זכויות יוצרים

אנחנו עושים מאמץ גדול לאתר את בעלי הזכויות בצילומים.
השימוש ביצירות שבעל הזכויות בהן אינו ידוע או לא אותר נעשה לפי סעיף 27א ל"חוק זכויות יוצרים"
אם זיהיתם צילום ואתם בעלי הזכויות בו, יש לפנות אלינו באמצעות הדוא"ל: ‏‪[email protected]‬‏

תגובות

✎ תגובה באתר

0 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments

✎ תגובה באמצעות פייסבוק