נתניהו הודיע: אבקש חסינות מהכנסת

רגע לפני הדד-ליין שמקנה לו החוק, הודיע הערב (רביעי) ראש הממשלה, בנימין נתניהו, כי הוא מבקש חסינות מהכנסת. בהצהרה לתקשורת הסביר נתניהו כי חסינות היא לא התחמקות מהמשפט אלא רק דחיה לזמן קצר.

לדבריו של נתניהו ‏"בכוונתי להוביל את ישראל עוד שנים רבות להישגים היסטוריים שאני עמל עליהם יום ולילה. ‏‎ליריבינו אין מה להציע לציבור חוץ מהסתה נגדי".

עוד הוסיף נתניהו ‏‎"רבים מכם חושבים שהחסינות לנבחרי ציבור ניתנת לתמיד, שהיא מאפשרת לא לעמוד לדין אף פעם – זה פשוט לא נכון. עפ"י החוק – החסינות היא תמיד זמנית. היא מתבטלת עם סיום כהונת הכנסת שהעניקה אותה. בכוונתי להתייצב בביהמ"ש כדי לרסק את כל העלילות המופרכות נגדי. חוק החסינות נועד להגן על נבחרי ציבור מתפירת תיקים. מהגשת כתבי אישום פוליטיים שמטרתם לפגוע ברצון העם. החוק נועד להבטיח שנבחרי העם יוכלו לשרת את העם לפי רצון העם. רצון העם – ולא רצון הפקידים".

‏‎"במקרה שלי – תפירת תיקים, אכיפה בררנית, סחיטה באיומים של עדי מדינה, הדחת עדים, מבול של הדלפות פליליות ומגמתיות, ושטיפת מוח ערב ערב להסית נגדי ולעשות משפט שדה. ‏‎אני, ‎בנימין נתניהו, מואשם בקבלת סיקור חיובי. באופן מדהים, חלק גדול מהעבירות הללו שבוצעו מהמקרים שלי, חלק גדול מזה מוחזק במחשכים, רחוק מעיני הציבור, תחת צווי איסור פרסום ותחת החלטות של היועמ"ש. אבל מעניין שהדלפות מגמתיות – זוכות לזרקורים של אור" הוסיף ראש הממשלה.

‏‎‎"אני ביקשתי שימוע גלוי לחלוטין – אין לי מה להסתיר. בא עכשיו ניסיון של ביהמ"ש לפסול את ההתמודדות שלי לראשות ממשלה. את הניסיון הזה צריך לדחות על הסף. לכן בכוונתי לפנות ליו"ר הכנסת כדי להמשיך לממש את שליחותי למען עתיד מדינת ישראל".

נתניהו אף תקף את יריביו הפוליטים ואת אוזלת היד של המערכת המשפטית בכל הנוגע אליהם. "‏בני גנץ לקח 50 מיליון שקל מכספי הציבור ללא מכרז – על מוצר שלא קיים, ושילשל לכיסו 4 מיליון שקל. הוא אפילו לא נחקר. או יאיר לפיד, שתמורת סיקור חיובי של ידיעות אחרונות העביר למו"ל עשרות מיליונים מכספי הציבור וחוקק עבורו את חוק 'ישראל היום'" אמר נתניהו.

מיד לאחר דבריו של נתניהו, כינס גם יו"ר כחול לבן, בני גנץ, את העיתונאים ונתן הצהרה לתקשורת. בראשית דבריו אמר גנץ "זהו יום קשה למדינת ישראל ויום עצוב גם לי". לדבריו ‏‎‎"הדרך מונהגת בידי אדם שמוכן ומסיט אותנו לשוליים. מסכן את הבסיס האזרחי שעליו חונכנו כולנו, שכל אדם שווה בפני החוק. מעולם לא תיארתי לעצמי שנגיע ליום שרה"מ ימנע מלהתייצב בפני החוק ומערכת המשפט. שלרה"מ לא יהיה אכפת מעתידה של מדינת ישראל אלא אך ורק מעצמו ומגורלו האישי".

עוד הוסיף גנץ ‏"נתניהו יודע שהוא אשם. מי שחושב שלא יהיה כלום כי אין כלום – לא מפחד לעמוד למשפט. לכן, או שתהיה פה ממשלת חסינוות קיצונית או שתהיה פה ממשלת אחדות ממלכתית. או חסינות לפני הכל או אזרחי ישראל לפני הכל. או ממלכת נתניהו או מדינת ישראל. ‏המהלך שקרה הערב אינו עניין טכני או פרוצדורה לזמן מוגבל שאפשר לעבור עליה לסדר היום. כחול לבן בראשותי תעשה הכל, מבחינה חוקית, ותפעל להקמתה של ועדת הכנסת ע"מ למנוע מתן חסינות לנאשם בפלילים".

בסיום דבריו אמר גנץ כי ‏"במדינת ישראל לא יהיה אדם שהוא מעל החוק. במדינת ישראל אזרחים לא ירכינו את ראשם. רה"מ הינו נבחר ציבור, ראשון בין שווים, לא שליט על העם, לא מורם מעם ולא מורם מהחוק וממערכת המשפט. הגיעה העת לעצור את ההידרדרות, לשים מאחור את השחיתות, הפחד, השנאה ולהוציא את ישראל לדרך חדשה".עכשיו ברור מעבר לכל ספק. כל

במקביל, הודיע יו"ר ישראל ביתנו, אביגדור ליברמן, כי מפלגתו תצביע נגד חסינות. "מה שעניין ומעניין את נתניהו זאת החסינות. עם זה הוא קם בבוקר, את זה הוא חי ונושם במשך היום ועם הוא הולך לישון. מדינת ישראל הפכה לבת ערובה של הבעיה האישית, פרטית של נתניהו. אותו לא מעניין לא שמאל, לא ימין, לא דתיים ולא חילוניים. הדבר היחיד שעומד לנגד עיניו זה קואליצית חסינות. כל השאר בּוֹבֶּה מַייסֶס. אנחנו, "ישראל ביתנו", לא נהיה חלק מקואליצית החסינות. כולנו, פה אחד, נצביע נגד חסינות" כתב ליברמן בחשבון הפייסבוק שלו.

מפלגת עוצמה יהודית הגיבה גם היא לבקשת החסינות של ראש הממשלה נתניהו, ואמרה: "ראש הממשלה צודק בבקשה שלו לחסינות, אבל לטעמנו זה לא מספיק. כאשר הפרקליטות עושה הכל על מנת להפיל ראש ממשלה מכהן, החסינות הקיימת לא מספיקה וחייבים לחוקק את החוק הצרפתי שמונע לחקור ראש ממשלה אלא בעבירות חמורות".

"עוצמה יהודית תפעל בכנסת הקרובה על מנת לחוקק את החוק החשוב הזה שימנע מהפקידים לנהל את המדינה" הוסיפו בעוצמה יהודית.

במקביל, תקף עו"ד איתמר בן גביר את ליברמן ובחשבון הטוויטר שלו הוא כתב: "ליברמן הודיע שהוא יתנגד למתן חסינות לראש הממשלה. אם הוא מתנגד לחסינות, מישהו יודע למה הוא מתחבא מאחוריה בתביעה שהגשתי נגדו??"

כתבות אחרונות
ימנים בטוויטר

Twitter feed is not available at the moment.

הבהרה בעניין זכויות יוצרים

אנחנו עושים מאמץ גדול לאתר את בעלי הזכויות בצילומים.
השימוש ביצירות שבעל הזכויות בהן אינו ידוע או לא אותר נעשה לפי סעיף 27א ל"חוק זכויות יוצרים"
אם זיהיתם צילום ואתם בעלי הזכויות בו, יש לפנות אלינו באמצעות הדוא"ל: ‏‪[email protected]‬‏

תגובות

✎ תגובה באתר

Subscribe
Notify of
0 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments

✎ תגובה באמצעות פייסבוק