נציגי הגבעות בפגישה עם אלוף פקמ"ז: "אל תפקיר את החיילים מול האויב הערבי"

קרדיט צילום - גאולת ציון בחזות ובמעש
נציגי הגבעות נפגשו אתמול (ראשון) עם אלוף תמיר ידעי, בפגישה הם הודו על ההידברות והביעו בפני ידעי את התסכול על התנהלות הצבא והמשטרה במקום

תושבי מעוז אסתר ונציגים מנקודות התיישבות נוספות ערכו אתמול (ראשון) פגישה עם אלוף פיקוד המרכז תמיר ידעי, וקצינים נוספים מפיקוד מרכז ביישוב מעוז אסתר. בפגישה הודו נציגי הגבעות לאלוף על הפגישה וההידברות, וכן העלו בפניו טענות על התנהלות צה"ל והמשטרה באיו"ש ועל רדיפת ההתיישבות לדבריהם.

"באנו להעלות את ההתיישבות קומה. לבנות, לטעת, להאחז בכל מרחבי ארץ ישראל" אמרה אורה הודיה עטיה, תושבת מעוז אסתר שנישאה לאחרונה וגרה עם בעלה במקום.

התושבים סיפרו כי ההחלטה לפגוש את האלוף הייתה מלווה בקושי רב וזאת לאור ההצקות החוזרות למאחזים, הפינויים, צווי תיחום, אלימות פיזית ומילולית של חיילים ושוטרם כלפי המתיישבים, פגיעה ברכוש בהתיישבות, והמקרה הקשה בו נהרג אהוביה סנדק ז"ל בידי שוטרים מימ"ר ש"י.

שלהבת גולדשטיין, ארוסתו של אהוביה סנדק אמרה בפגישה לאלוף: "זה לא נעים שאהוביה ז"ל נרצח, וגם לא נעים מה שהוביל לזה, כל ההתנהלות לאורך שנים – מתעמרים בבניה ובהתיישבות של ארץ ישראל. אתה אלוף הפיקוד, ונשמח שתעשה כל מה שאתה יכול למען ההתיישבות. בנתיים אנחנו רואים הפוך, רואים שנותנים צווים, הרחקות, ופוגעים בהתיישבות".

עמישב מלט תושב גאולת ציון אמר בפגישה: "אנחנו צועקים מדם ליבנו, המצב הגיע לדם שנשפך פה" אמר מלט בהתייחס להרג אהוביה סנדק ז"ל "חייבים לעשות בדק בית איך הגענו למצב הזה, אי אפשר להמשיך ככה יש פה טיוח על טיוח. אותם בלשים שהרגו את אהוביה ז"ל מסתובבים כאילו הכל בסדר, הרדיפה ממשיכה, אין שום דבר. איפה אתם? מה קורה פה? איך יתכן שצה"ל והמשטרה נלחמים במי שעומד על הערכים הכי בסיסיים שעל גביה אנחנו עומדים פה".

מלט התייחס גם לנושא הפרות הסדר של הערבים באזור והתקפותיהם על חיילי צה"ל: "זורקים פה בכפרים הערבים אבנים על חיילי צה"ל, מידי יום שישי מתפרעים כאן ארגונים הממומנים ע"י הארופאיים, רשימה ארוכה של ארגונים, הם זורקים אבנים על חיילים ויש פה הכלה, אי אפשר להפקיר ככה את השטח ואת חיילי צה"ל מול האויב הערבי".

מרים זארוג, תושבת קומי אורי, תקפה את האלוף על הצו שחתם כנגד השכונה: "בשום מקום בארץ אין כזה מצב, שעומדים 24 שעות ביממה מג"ב ומונעים להיכנס לשכונה, והם אומרים לנו – אתם לא נכנסים כדי שלא תבנו את הבית שלכם חזרה. אני רואה פה פגיעה בהתיישבות, בצורה הכי גרועה שיש. אתה חתמת על צו לפני שבוע שמאריך את הצו בשנה. אני מצפה מאלוף פיקוד במדינת ישראל להילחם באוייב האמיתי, וגבעה עם משפחות שמטרתה ליישב את ארץ ישראל היא לא האוייב שלך".

מרים ירד פנתה לאלוף: "אתה בתור אלוף מייצג את חוסר ההתמודדות מול השאלה למי שייכת הארץ וההכרה של יו"ש כחלק ממדינת ישראל."

לסיכום אמרו התושבים: "מאוד מעריכים את הנכונות להיפגש ולדבר בגובה העיניים. עם זאת אנו לא מוכנים להעלות לדיון שיח שיכול להתפרש כנסיגה וויתור על ארץ ישראל. נמשיך בכל המרץ בעשייה החיובית. נגד הסכמי אוסלו יצאנו לרחובות, ועכשיו נצא למאחזים להאחז באדמה שלנו- להשליך את אוסלו לפח ההסטוריה. אנחנו קוראים למשפחות ונוער, אוהבי ארץ ישראל כולם, להגיע ולחזק את מעוז אסתר ושאר המאחזים ולהצטרף לעשייה המבורכת!" מסרו בסוף הפגישה.

כתבות אחרונות
ימנים בטוויטר

Twitter feed is not available at the moment.

הבהרה בעניין זכויות יוצרים

אנחנו עושים מאמץ גדול לאתר את בעלי הזכויות בצילומים.
השימוש ביצירות שבעל הזכויות בהן אינו ידוע או לא אותר נעשה לפי סעיף 27א ל"חוק זכויות יוצרים"
אם זיהיתם צילום ואתם בעלי הזכויות בו, יש לפנות אלינו באמצעות הדוא"ל: ‏‪[email protected]‬‏

תגובות

✎ תגובה באתר

Subscribe
Notify of
0 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments

✎ תגובה באמצעות פייסבוק