נפגעי טרור לרה"מ: אם הממשלה תמשיך לצפצף על חוק קיזוז משכורות מחבלים – נפנה לבגצ

רה"מ בנימין נתניהו | צילום: מארק ישראל סאלם, לע"מ

קבוצה של נפגעי טרור ובהם ד"ר אדוה ביטון שבתה אדל הי"ד נרצחה בפיגוע אבנים, נתי סמדר שאביו נרצח בפיגוע בקרית היובל וטירן פולק ששתי אחיותיו נרצחו פנו לראש הממשלה, לשר הביטחון  וליועץ המשפטי לממשלה בעקבות החשיפה לפיה ישראל לא מקזזת כספים המעונקים למחבלים בניגוד להוראת החוק.

במכתב שכתבו באמצעות עו"ד איתמר בן גביר נטען בין היתר כי: "מרשיי נדהמו לגלות את הפרסום בתאגיד השידור הציבורי ולפיו ממשלת ישראל, לא מקיימת את החוק המורה לקזז כספים שהרשות הפלסטינית משלמת בזיקה לטרור המדובר במקרה חמור של הפרת חוק במיוחד כאשר ידועה המחלוקת שהייתה טרם חקיקת החוק אם הנוסח שייבחר בחוק הוא שהקבינט רשאי לקזז את הכספים, אלא שבכוונת מכוון נשמט משפט זה, ומכל מקום נחקק כי:

"מתוך הכספים שמעבירה ממשלת ישראל לרשות הפלסטינית בהתאם להוראות חוקי היישום, יוקפא בכל חודש, סכום השווה לחלק השנים עשר מסך הכספים ששילמה הרשות הפלסטינית בזיקה לטרור בשנה הקודמת, בהתאם לדוח לגבי אותה שנה כפי שאושר בידי ועדת השרים לענייני ביטחון לאומי לפי סעיף 3 (א)."

בהמשך המכתב נכתב גם כי: בסעיף 3 (א) האמור נחקק מפורשות כי: "השר יביא לאישור ועדת השרים לענייני ביטחון לאומי, בתום כל שנה, דין וחשבון המפרט נתונים בדבר סך הכספים ששילמה הרשות הפלסטינית בזיקה לטרור, באותה שנה (בסעיף זה – דוח).

על פי הדיווח גם שר הביטחון לא מקיים את חובתו, גם ראש הממשלה העומד בראש ועדת השרים לביטחון לאומי לא מקיים חובתו וגם היועץ המשפטי שהיה חייב להתריע בפני הקבינט על אי קיום החוק לא מקיים את חובתו. זאת ועוד ואולי אף העיקר: המדובר בפשיטת רגל מוסרית כאשר ממשלת ישראל, מאפשרת למעשה מתן תמריץ כלכלי לטרור ופוגעת בחוק כל כך מהותי ברור ומתחייב נוכח הטירוף שמאפשר למחבלים לקבל שכר על מעשי הרצח והפשע שלהם –  הרי שיש לעצור זאת באופן מיידי  ולפעול כמתחייב בחוק.

בנסיבות אלה אין לנו אלא לפנות אליכם ולבקש שתפעלו ליישום החוק – מיידית. במידה ולא תעשו כן יאלצו מרשיי לפנות לערכאות ולבקש מהן סעד".

טרם התקבלה תגובת ראש הממשלה,שר הביטחון והיועץ המשפטי לממשלה.

כתבות אחרונות
ימנים בטוויטר

Twitter feed is not available at the moment.

הבהרה בעניין זכויות יוצרים

אנחנו עושים מאמץ גדול לאתר את בעלי הזכויות בצילומים.
השימוש ביצירות שבעל הזכויות בהן אינו ידוע או לא אותר נעשה לפי סעיף 27א ל"חוק זכויות יוצרים"
אם זיהיתם צילום ואתם בעלי הזכויות בו, יש לפנות אלינו באמצעות הדוא"ל: ‏‪[email protected]‬‏

תגובות

✎ תגובה באתר

Subscribe
Notify of
0 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments

✎ תגובה באמצעות פייסבוק