ניצחון למשפחות השכולות: הסרט ג'נין ג'נין נאסר על הקרנה בישראל

מבצע חומת מגן. צילום: דובר צה"ל
פורום המשפחות השכולות והלוחמים: ״תדע כל אם עבריה כי מוחמד בכרי הוא מחבל של הסתה פושעת כנגד משפחות שכולות, קציני ולוחמי צה״ל וכנגד מדינת ישראל״

שופטת בית המשפט המחוזי מרכז, הלית סילש, קבעה בפסק דין, שפורסם אתמול (שני) כי הקרנתו של הסרט ג׳נין ג׳נין בישראל תיאסר ואף הורתה להחרים את כל עותקי הסרט הקיימים בישראל, ולהסירו מאתר שיתוף הווידאו של יוטיוב.

בנוסף, חייב בית המשפט את במאי הסרט, מוחמד בכרי , לשלם פיצויים בסך 175,000 ש"ח וכן הוצאות משפט בסך 50,000 ש"ח לתובע, סא״ל במיל׳ נסים מגנאג׳י, אשר נלחם בקרב במסגרת מבצע ״חומת מגן״ באפריל 2002. מגנאג׳י יוצג על ידי עורכי הדין נבות תל-צור וטל שפירא, שניהם קצינים במילואים ששירתו במילואים במבצע חומת מגן, וטיפלו בתיק זה בהתנדבות מלאה.

בית המשפט ביקר קשות את בכרי, וקבע כי לא דבק באמת, הציג בסרט אירועים מזוויעים, תחת מעטה של "סרט דוקומנטרי" וכי הקדיש את הסרט לזכרו של מחבל חבר גדודי אל אקצה, אותו הציג באופן כוזב כמפיק הסרט.

טענות ההגנה של בכרי נדחו, תוך שבית המשפט קובע שמדובר בהוצאת לשון הרע כנגד אדם פרטי, שנקרא על ידי מדינת ישראל לשירות מילואים במבצע חומת מגן, ומצא עצמו ללא כל הצדקה מוצג בסרט כמי שבזז באיומי נשק אדם מבוגר וחסר ישע, זאת כחלק מהצגה שקרית כוללת של פשעי מלחמה שבוצעו לפי הסרט על ידי חיילי צה"ל בג'נין.

פורום המשפחות השכולות, הקצינים והלוחמים מסר בעקבות הפסיקה:״לאחר 18 שנים של מלחמה משפטית וציבורית הצדק יוצא לאור ובית משפט ישראלי מקבל החלטה אמיצה להפסיק את ההסתה ולאסור את הפצת הסרט בכל פלטפורמה אפשרית. תדע כל אם עבריה כי מוחמד בכרי הוא מחבל של הסתה פושעת כנגד משפחות שכולות, קציני ולוחמי צה״ל וכנגד מדינת ישראל״.

כתבות אחרונות
ימנים בטוויטר
Twitter feed is not available at the moment.
הבהרה בעניין זכויות יוצרים

אנחנו עושים מאמץ גדול לאתר את בעלי הזכויות בצילומים.
השימוש ביצירות שבעל הזכויות בהן אינו ידוע או לא אותר נעשה לפי סעיף 27א ל"חוק זכויות יוצרים"
אם זיהיתם צילום ואתם בעלי הזכויות בו, יש לפנות אלינו באמצעות הדוא"ל: ‏‪[email protected]‬‏

תגובות

✎ תגובה באתר

Subscribe
Notify of
0 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments

✎ תגובה באמצעות פייסבוק