המפכ"ל בנאום מנותק: "טרוריסטים משני הצדדים, חצצנו בין הניצים"

המפכ"ל קובי שבתאי | צילום: דוברות המשטרה
למרות הרצחו של יגאל יהושע הי"ד ופציעתם באורח אנוש של יהודים נוספים בעיר לוד ועכו על ידי מחבלים ערבים, בחר מפכ''ל המשטרה בנאומו הערב לייצר סימטריה בין הצדדים

בנאום שנשא הערב מפכ"ל המשטרה קובי שבתאי הערב בלוד התייחס המפכ"ל להתקוממות של ערביי ישראל והפרעות ביהודים אשר התרחשו בעיר רמלה, לוד, עכו, חיפה ובערים נוספות ברחבי הארץ: "אנחנו אחרי שבוע לא פשוט. לא לתושבים ולא למשטרת ישראל, נפתחה חבית חומר נפץ שהתפוצצה והקרינה לכל רחבי מדינת ישראל. מה ששאב את כל המשאבים של משטרת ישראל על מנת להשיב את הסדר על כנו. מבחינת העיר, חוויתם סדרי גודל של כוחות, וזה חלק מהמחוייבות שלנו על מנת לשמור על הסדר".

המפכ"ל אף התייחס לטענות על כך שמשטרת ישראל לא עשתה דבר ורק אפשרה לפורעים הערביים להמשיך באלימות ובהשחתה: "מה עשינו? חצצנו בין הניצים".

שבתאי הוסיף, "הגענו למצב שלא היה לו תקדים במדינת ישראל על הוצאת צו על מניעת תנועה. הצעד הזה היה צעד חריג. מי שראה את כל המערך ראה שהמערך היה גדול מאוד. התובנות של שני הצצדים מתחילים להפנים אותם. האירועים יצרו פער, תהום. היו משקעים אבל היה פה דו קיום שהיווה דוגמא להרבה מקומות בישראל. הזעזוע הזה שקרה, ייקח הרבה זמן לשקם את היחסים".

בתגובה לנאום הסימטריה של מפכ"ל המשטרה יצאו ח"כים, הורים שכולים ופעילי ימין שונים בקריאה למפכ"ל שבתאי להתפטר.

ח"כ שמחה רוטמן ממפלגת הציונות אמר: "במשמרת שלו יהודים לא יכולים להסתובב בחופשיות בלוד, ברמלה, בעכו, בצפון ובדרום. היום נקבר יהודי שנרצח בלינץ' שהוא לא מנע. הוא עמד ביום שלישי שעבר בשערי העיר לוד, כשהעיר בוערת, כשלידו מתנוסס דגל אש"ף, ודיווח לכל העולם שהמצב בשליטה. והוא מעז לדבר על טרוריסטים משני הצדדים? אבדה הבושה?".

העיתונאי שמעון ריקלין צייץ בחשבון הטוויטר שלו: "ערב טוב לקובי שבתאי. לא כתבתי לך עד עתה כי אתה חדש וקיוויתי שאתה לומד וכאחד שבא מהשטח תעשה סדר. הייתי בלוד. לא אתה ולא פקודיך תפקדו. במקום שתעשה חשבון נפש החלטת לחבור למיתוס השקרי של ערוצי התעמולה כאילו יש פה אלימות בין שני צדדים. תחסוך לי ציוצים ומאמץ. פשוט לך הביתה. אתה לא ראוי"

כמו כן גם האם השכולה מירב חג'אג', יו"ר ארגון להב"ה בנצי גופשטיין, ח"כ עמית הלוי ואישים נוספים קראו לשבתאי ללכת הביתה.

בתוך כך, הערב התבקשו תושבי השכונות המותקפות להיפגש עם המפכ"ל, אך סירבו להיפגש עמו משום שלדבריהם הם "לא יסכימו לשמש רקע צבעוני וחייכן למפכ"ל, בעודו מנסה לייצר כותרות שסותרות את מה שקורה בשטח בפועל".

עוד הוסיפו תושבי השכונה: "במשך שנים שנים ארוכות מידי פנינו אינספור פעמים למשטרת ישראל ופעם אחרי פעם גילינו שהיא כושלת בתפקידה ומפקירה את ביטחוננו".

כתבות אחרונות
ימנים בטוויטר

Twitter feed is not available at the moment.

הבהרה בעניין זכויות יוצרים

אנחנו עושים מאמץ גדול לאתר את בעלי הזכויות בצילומים.
השימוש ביצירות שבעל הזכויות בהן אינו ידוע או לא אותר נעשה לפי סעיף 27א ל"חוק זכויות יוצרים"
אם זיהיתם צילום ואתם בעלי הזכויות בו, יש לפנות אלינו באמצעות הדוא"ל: ‏‪[email protected]‬‏

תגובות

✎ תגובה באתר

Subscribe
Notify of
0 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments

✎ תגובה באמצעות פייסבוק