מתן כהנא, כלכלה חופשית, או משכורת חופשית? //טור אורח – עמנואל גרסטל

מתן כהנא מזכיר לנו כל הזמן את הנושא של: "ההסתדרות גונבת לכם את הכסף וגורמת להעלת המחירים בשוק" וכו'

אני לא מוריד מהערך של מה שהוא אומר, אלא להפך, אני מסכים לגמרי עם מה שהוא אומר, אבל בגלל זה דווקא אני אומר הפוך. לאחרונה ראיתי סרטון שבוא רואים בחורה ששואלת את מתן כהנא האם הוא יסכים להפחית מהמשכורת של עצמו? זו שאלה טובה, נכון? הרי הם "עובדים" אצלנו ואנחנו אמורים לומר להם מה השכר שהם מקבלים וכדו'. אבל איך עובד מתן המשכורת של הח"כים במדינה שלנו? ובכן, הם הח"כים והשרים עצמם מחליטים כמה הם יקבלו. לדוגמא בעשור האחרון השכר שלהם עלה בכ20.6%, לעומת העלאה בכלל המשק בכ 11% (כמעט חצי) כן, היתה עליה בממצואת השכר במשק אבל אותה עלייה בשכר המשק נגרם לרוב ע"י השוק החופשי. לעומת שכר הח"כים שהוא מוחלט ע"י הח"כים עצמם ותו לא.

אז כן, ההסתדרות זה דבר נוראי לכלכלה שלנו, אבל מי שלוקח משכורת סוציאליסטית, והוא אפילו לא מוכן לוותר על העלאה האוטומטית שלו בזמן שאין ממשלה כשכל שאר העובדים לא מקבלים העלאה, אז ניתן לומר שזה טיפה היפוקריטי.

בשנת 2013 חבר הכנסת דאז מיכאל בן ארי (ארץ ישראל שלנו) טען שצריך להוריד את שכר הח"כים בכ-30% על מנת לתת דוגמא לעם. בין אם המהלך הזה נכון לעשותו או לא, זה כן מהלך שמעורר הערכה.

גם כיום למרות שיותר משנה אין לנו ממשלה, עדיין יש לנו את החוק "עדכון שכר", מה שאומר שלמרות שהכנסת לא מתפקדת הח"כים ימשיכו ויבקשו את העלאה שלהם בנושא של השכר. לפי 'כלכליסט' מדובר בתופסת של 1,320 שקל ברוטו, מה שיעלה לכספי המיסים שלנו תוספת של כ 8 מיליון ₪ בערבת השנים הבאות. או במילים אחרות כ-2 מילון ₪ בכל שנה מכספי המיסים שלנו.

כל הכספים הללו יגיעו מתוך מקומות אחרים, אז כשחבר הכנסת שמדבר כל יום נגד ההסתדרות הוא הבוס של עצמו בנושא של משכורות – זה נראה קצת מוזר.

ועוד ניתן להוסיף שיש צורה פשוטה לפתור את הבעיה בנושא שכר הח"כים, והיא ע"י ועדה חיצונית שתחליט האם הח"כים צריכים את העלאה בשכר או לא. כמובן שמגיעה להם משכורת כלשהי, אבל לקבל משכורת שדומה למנכ"ל חברת הייטק ממוצעת במדינת ישראל פלוס (מוכנים?)

לשכה מהודרת של שני חדרים,

רכב,

19,000 ללשכה הפרלנטרית,

טיסות לחו"ל,

שניים עד שלושה עוזרים פרלמנטרים,

לינה במלונות בירושלים,

36,000 ₪ שכר דירה,

23,637 ₪ על הסלולר (בסלקום עולה קו 23 ₪ בחודש, רק אומר),

נסיעות חינם בתחבורה הציבורית,

(מקור:ישראל היום)

וכל זה על חשבון משלם המיסים, אז בבקשה חברי כנסת ימנים אל תדברו איתנו על ההסתדרות עד שלא תדברו על המשכורת של עצמכם.

בברכה.

כתבות אחרונות
ימנים בטוויטר

Twitter feed is not available at the moment.

הבהרה בעניין זכויות יוצרים

אנחנו עושים מאמץ גדול לאתר את בעלי הזכויות בצילומים.
השימוש ביצירות שבעל הזכויות בהן אינו ידוע או לא אותר נעשה לפי סעיף 27א ל"חוק זכויות יוצרים"
אם זיהיתם צילום ואתם בעלי הזכויות בו, יש לפנות אלינו באמצעות הדוא"ל: ‏‪[email protected]‬‏

תגובות

✎ תגובה באתר

Subscribe
Notify of
0 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments

✎ תגובה באמצעות פייסבוק