מתווה טראמפ: הכרה במדינה פלסטינית, הקפאה למשך ארבע שנים ומסירת 70% משטח יו"ש לערבים

 

הערב, (שלישי) פורסם לראשונה באופן מלא "מתווה טראמפ". על פי המתווה, במידה והערבים יכירו במדינת ישראל כמדינת העם היהודי, תוקם מדינה פלסטינית ברחבי יו"ש, תוקפא הבניה, רחבת הר הבית תועבר לירדנים וכ70% אחוז משטחי יו"ש ימסרו לערבים.

לאחר פרסום המתווה,נשיא ארצות הברית, דונלד טראמפ פרסם נשיא ארצות הברית, דונלד טראמפ ציוץ בטוויטר ובו נכתב בשפה העברית: "תמיד אעמוד לצד מדינת ישראל והעם היהודי. אני תומך בחוזקה בבטיחותם ובטחונם ובזכותם לחיות במולדתם ההיסטורית. הגיע הזמן לשלום!"

httpss://twitter.com/realDonaldTrump/status/1222223630056206336?s=20

 

 

במפלגת עוצמה יהודית מתחו ביקורת כנגד המתווה ומסרו:                                                                                             "האופוריה בבית הלבן ומחיאות הכפיים מסתירות את העובדה שממשלת ישראל מאמצת מתווה הכולל הקמת מדינה פלסטינית, העברת הר הבית לירדנים, מסירת רוב שטחי יהודה ושומרון לפלסטינים והקפאה למשך ארבע שנים. אכן, בתכנית גם נקודות יתרון, אך ההסכמה הבסיסית למדינה הפלסטינית מוותרת הלכה למעשה על הזכות הבסיסית של עם ישראל בארץ ישראל".

עוד אומרים בעוצמה כי: "עוצמה יהודית תתנגד לכל מתווה הכולל מסירת שטחי ארץ ישראל והקמת מדינה פלסטינית ותיאלץ את ראש הממשלה שלא לוותר על החלום של ארץ ישראל השלימה בתמורה להבאת ה"שלום". אנו בטוחים כי אם ראש הממשלה היה נוקט עמדה תקיפה יותר ומכריז כי ארץ ישראל כולה שלנו, גם הנשיא טראמפ היה מקבל את דבריו".

צילום: קובי גדעון / לע"צ

כתבות אחרונות
ימנים בטוויטר
Twitter feed is not available at the moment.
הבהרה בעניין זכויות יוצרים

אנחנו עושים מאמץ גדול לאתר את בעלי הזכויות בצילומים.
השימוש ביצירות שבעל הזכויות בהן אינו ידוע או לא אותר נעשה לפי סעיף 27א ל"חוק זכויות יוצרים"
אם זיהיתם צילום ואתם בעלי הזכויות בו, יש לפנות אלינו באמצעות הדוא"ל: ‏‪[email protected]‬‏

תגובות

✎ תגובה באתר

Subscribe
Notify of
0 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments

✎ תגובה באמצעות פייסבוק