משפחות מיצהר למ"מ המפכ"ל: האמון במשטרה הולך ונעלם

חלוקת הדו"חות ביצהר
עשרות משפחות פנו הבוקר (שלישי) לממלא מקום המפכ"ל ניצב מוטי כהן, בדרישה להפסקת ההתנכלות ואכיפת היתר לתושבי יצהר • "שימוש ציני בחיילי צה''ל"

"בשבועות האחרונים אנו כתושבים, חווים התנכלות יום יומית ואכיפת יתר מצד כוחות משטרה הפועלים בישוב", כתבו המשפחות.

לא מדובר על אכיפה שגרתית כגון פיקוח על מבודדי קורונה וחוקי תנועה, אלא על ירידה לחייהם של הולכי רגל ברחוב או תושבים בחצרותיהם הפרטיות. ציינו במכתב.

כזכור, כפי שפרסמנו בשבוע שעבר בחדשות ימנים, משטרת ישראל מתנכלת בשבועות האחרונים לתושבי יצהר.

בין מקרי ההתנכלות שפורטו במכתב, תוארו מקרים רבים של פלישת שוטרים לחצרות ומקומות עבודה פרטיים, תוך התעלמות מוחלטת מצנעת הפרט. כאשר בעלי הבית העירו לשוטרים שהם פולשים לשטח פרטי, דרשו מהם השוטרים אסמכתא המעידה כי השטח שייך להם.

מקרה נוסף שנכתב במכתב, הוא נתינת דו"ח לאישה בהריון אשר מסכתה לא כיסתה את האף, תוך מרדף ואיומים מצד השוטרים על כל הנוכחים במקום ואף כלפי מי שבאו לתעד את האירוע.

צילום: יוסף פריסמן

עוד נכתב, כי מחסומים משטרתיים מוצבים ביצהר מדי יום, בהם תושבים מעוכבים למשך דקות ארוכות ונדרש מהם להציג תעודה מזהה ללא כל עילה ספציפית.

מנצלים את אמון התושבים בחיילי צה"ל

התושבים אף קבלו בפני מ"מ המפכ"ל על השימוש בחיילים למטרות אכיפה. "ניידות משטרה מבצעות אכיפה ביצהר כשהם מלוות בחיילים ולעיתים אף אורבים לוחמי מג"ב לתושבים כשהם מסתתרים בגיפים צהליים".

"לצערנו פעולות השיטור המוגברות, ובפרט כאשר מדובר בהתעלמות מחיי התושבים ושימוש בכלים צבאיים לפעולות שיטור – מערערות את אמון התושבים במשטרה".


"מדוע המשטרה מתנכלת לתושבים בישוב? האם הדבר גורם לעליה באמון הציבור במשטרה, או להיפך? אנו פונים אליך בקריאה: פעל להחזרת אמון התושבים במשטרה. עצור את ההתנכלות וההטרדות לתושבי יצהר ודאג להחזיר את המשטרה לפעילותה החשובה." חתמו המשפחות.

כתבות אחרונות
ימנים בטוויטר
Twitter feed is not available at the moment.
הבהרה בעניין זכויות יוצרים

אנחנו עושים מאמץ גדול לאתר את בעלי הזכויות בצילומים.
השימוש ביצירות שבעל הזכויות בהן אינו ידוע או לא אותר נעשה לפי סעיף 27א ל"חוק זכויות יוצרים"
אם זיהיתם צילום ואתם בעלי הזכויות בו, יש לפנות אלינו באמצעות הדוא"ל: ‏‪[email protected]‬‏

תגובות

✎ תגובה באתר

Subscribe
Notify of
1 תגובה
Oldest
Newest
Inline Feedbacks
View all comments
רפאל שמיר
3 years ago

המשטרה הפכה לכלי שרת של הפרקליטות שבתוך הפרקליטות, אבן הראשה של 'כנופיית שילטון החוק' המנהלת בפועל את מדינת ישראל והכפופה אך לאייתולה ברק ולכוהניו המשובטים ב'עליון'…

✎ תגובה באמצעות פייסבוק