משפחה מירושלים תובעת חצי מיליון שקלים: מחבלים השליכו בקבוקי תבערה אל בית המשפחה

צילום - דוברות המשטרה
משפחה מירושלים תובעת שלושה מחבלים שהורשעו בהשלכת בקבוקי תבערה לעבר בית המשפחה, ומבקשת פיצוי על סך כחצי מיליון ש''ח • בזמן הפיגוע שהו חלק מבני המשפחה בבית, כשהקטן מבניהם בן חצי שנה בלבד • עו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו: "מחבל שיוצא לפגע ידע שיהיה נתון להליכים משפטיים גם שנים לאחר הפשע.. מאמינים שפעילות כזו תתרום להרתעת המפגעים"

משפחה ירושלמית תובעת שלושה ערבים שהורשעו בהשלכת בקבוקי תבערה לעבר בית המשפחה, ומבקשת תשלום פיצויים על סך 510,000 ש"ח. בעת הפיגוע שהו מרבית בני המשפחה בבית, בניהם תינוק בן חצי שנה, בנה של הבת הגדולה.

בתביעה, אותה הגיש עו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו, נכתב כי הפיגוע התרחש לפני כשבע שנים, בעיצומו של צום יום הכיפורים תשע"ד. שלושה בני מיעוטים השליכו לעבר בית המשפחה מספר בקבוקי תבערה, אשר גרמו לשריפה במרפסת הבית. נזק רב נגרם למרפסת: בין היתר נשרפו פרגולת העץ, בריכת מים וכן רכוש נוסף – כסאות ושולחן עץ, בגדים של בני המשפחה, מדי הצבא של אחד הבנים וציוד בי"ס. נזק רב אף יותר היה עלול להיגרם לבית ולבני המשפחה לולי פעולות הכיבוי שבוצעו.

חלק מהתובעים שהו באותה עת בבית, ו"חשו תחושת סכנת חיים של ממש". התובעים הנוספים שבו לבית מתפילת יום הכיפורים וגילו כי כוחות הצלה וכיבוי פועלים לעצירת השריפה "תוך שהם מבועתים ממראה עיניהם וחוששים לשלום יקיריהם שנשארו בבית".

נגד התוקפים החל הליך פלילי בסיומו נחתם עימם הסדר טיעון, במסגרתו הודו בעובדות כתבי האישום, בניהן: ייצור נשק, הצתה וניסיון הצתה. על התוקפים הוטלו עונשי מאסר בפועל, מאסר על תנאי וכן תשלום פיצויים למשפחה.

כאמור, כעת תובעת המשפחה את התוקפים. לפי התביעה, בני המשפחה כולם "נושאים בליבם את מאורעות היום ואת תחושת איבוד הביטחון האישי, בעת שביתם – מבצרם הותקף והוצת בניסיון לשרוף את הבית על יושביו".

בתביעה חושבו הנזקים הממוניים שגרמו הנתבעים למשפחה, וכן הנזקים הגופניים והנפשיים. "האירוע מהווה טראומת ילדות לילדי המשפחה וטראומה קשה להורים, בפרט לאם המשפחה אשר חשה סכנה רבה לה ולילדיה וחוסר אונים קיצוני ביותר. חשש שמא הבית כולו יתלקח וילדיה ישרפו בעודם בחיים". כאמור, התביעה עומדת על סך 510,000 ₪ תשלום פיצויים.

עו"ד חיים בלייכר, צילום: חוננו

עו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו המייצג את המשפחה מסר "נמשיך לעשות מאמץ כדי לגבות מחיר גבוה ממחבלים אשר פועלים כנגד ישראלים בשל לאומיותם ויהדותם. מעתה מחבל שיוצא לפגע ידע שיהיה נתון להלכים משפטיים גם שנים לאחר הפשע, שבסופם יאלץ לפצות מכיסו את אלה שביקש ליטול את נפשם. אני מאמינים שלפעילות כזאת יש השפעה רבה על הרתעת המפגעים והגברת הביטחון האזרחי".

כתבות אחרונות
ימנים בטוויטר
Twitter feed is not available at the moment.
הבהרה בעניין זכויות יוצרים

אנחנו עושים מאמץ גדול לאתר את בעלי הזכויות בצילומים.
השימוש ביצירות שבעל הזכויות בהן אינו ידוע או לא אותר נעשה לפי סעיף 27א ל"חוק זכויות יוצרים"
אם זיהיתם צילום ואתם בעלי הזכויות בו, יש לפנות אלינו באמצעות הדוא"ל: ‏‪[email protected]‬‏

תגובות

✎ תגובה באתר

Subscribe
Notify of
0 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments

✎ תגובה באמצעות פייסבוק