משבר הקורונה – חשש מהידבקות קורונה בקרב נכי צהל הקשים 

צילום - דו"צ

2,700 מלווי נכי צה"ל הקשים דורשים ממשרד הביטחון אמצעים להגנה על 1,000 הנכים הנמצאים בקבוצת הסיכון הגבוהה ביותר.

 

אבנר מלכה, יושב ראש ועד מלווי הנכים מאשים את אגף השיקום במשרד הבטחון בהתחמקות וזלזול בחיי הנכים והמלווים. "אני מאוד מקווה שלא יגיע היום בו יתברר כי מלווה שנסע ברכבת לבית המטופל נדבק בקורונה והדביק חס וחלילה את הנכה בו הוא מטפל" הגיע הזמן שאגף השיקום יתעורר. הלילה פנו למד"א לבדוק מלווה ונכה שגילו סממני קורונה.

 

צילום – דו"צ

ההסתדרות הלאומית – הארגון היציג של מלווי הנכים, הגישה הבוקר צו דחוף לבית הדין לעבודה בתל אביב נגד משרד הבטחון בדרישה לספק אמצעי מיגון ל-2,700 מלווי נכי צה"ל הקשים. דווקא בתקופת חירום זו חייב משרד הבטחון לעשות כל שניתן לספק את אמצעי המיגון לכל אותם עובדים שלא נרתעים מחיידק הקורונה וממשיכים להגיע לטפל ולשרת את מלווי נכי צה"ל הקשים". אומר אבנר מלכה, יו"ר ועד מלווי הנכים. שמוסיף:

 

"יש לאפשר למלווים התניידות ברכב פרטי או מונית במקום התחבורה הציבורית שצומצמה. ולספק לציבור המלווים אמצעי מיגון וחיטוי על מנת שלא יידבקו או ידביקו את נכי צה"ל היקרים לנו".

"המצב העובדתי מהווה סיכון ממשי וישיר לבריאותם של מלווי הנכים, כמו גם של בני משפחותיהם וכלל הסובבים אותם, וכן מהווה הוא סיכון ממשי וישיר לבריאות הנכים (אשר מטבע הדברים, מערכות הבריאות שלהם חלשות יותר), בני משפחותיהם וכלל הסובבים אותם. "כתבה הלאומית בפניה לבית הדין לעבודה. וכל זאת לטובת לצורך המשך עבודתם של מלווי הנכים, בתקופת חירום רגישה ומסוכנת זו של התפשטות נגיף הקורונה.

צילום – דו"צ

בנוסף, נוכח מצב החירום ועצירת התחבורה הציבורית בשעות הלילה, צמצום התנועה במהלך היום והאזהרה החמורה כי שימוש בתחבורה הציבורית מהווה סכנה אמיתית וחמורה להידבקות במחלה, דורשים מלווי הנכים ממשרד הבטחון לספק היסעים . כבר היום מדווחים מלווים כי הלילה התברר שהתגלו סממנים של קורונה אצל מלווה שנסע ברכבת למטופל.

איתמר שרוני, סמנכ״ל אגף הגיוס בהסתדרות הלאומית: ״בשעת חירום זו במשק הישראלי, יש להעניק לצוותים הרפואיים והטיפוליים את מקסימום המשאבים ע״מ שיובילו את כולנו בהצלחה לסיומו של המשבר. מדובר בסיטואציה הזויה ומבישה של משרד הביטחון אשר מתעלם, כך ממש! מבריאותם של נכיי צה״ל, אוכלוסיה בסיכון ואלפי המטפלים שלהם ברחבי הארץ! כולנו, יחד, מתגייסים למען חוסנה של המדינה ובריאות האזרחים וזו השעה לנהוג באחריות. התעלמותו הבוטה של משרד הביטחון מצורכי הנכים והמטפלים, הביאה אותנו לפנות לבית הדין, ע״מ שיורה למשרד הביטחון לגלות את האחריות הבסיסית כלפי גיבורי ישראל ומטפליהם״.

כתבות אחרונות
ימנים בטוויטר

ממשלת החמאס מאפשרת קריאות אללה וואכבר בשער שכם אבל דגל ישראל אסור

סילוואד: מאות בלתי מעורבים בצעדה לכיוון הבית של המחבל שחוסל באות הזדהות עימו.
מזהים את הפועל בניין שהעסקתם כי הוא הרבה יותר זול?

האלימות בשמאל לא פוסקת: אחרי שארגוני שמאל קיצוני קראו להגיע ולהתעמת עם ח"כ בן גביר - פעילי שמאל זרקו לעברו ביצים וניסו לתקוף אותו פיזית

עוד ציוצים...
הבהרה בעניין זכויות יוצרים

אנחנו עושים מאמץ גדול לאתר את בעלי הזכויות בצילומים.
השימוש ביצירות שבעל הזכויות בהן אינו ידוע או לא אותר נעשה לפי סעיף 27א ל"חוק זכויות יוצרים"
אם זיהיתם צילום ואתם בעלי הזכויות בו, יש לפנות אלינו באמצעות הדוא"ל: ‏‪[email protected]‬‏

תגובות

✎ תגובה באתר

0 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments

✎ תגובה באמצעות פייסבוק