מעתה: גופים ציבוריים יחויבו לאפשר פנייה באמצעות הפקס

מכונת פקס. צילום: מתוך ויקיפדיה
חוק הפקס אושר בקריאה שניה ושלישית ונכנס לספר החוקים • כעת, גופים ציבוריים יחויבו לאפשר פנייה באמצעות הפקס • הצעת החוק נועדה להתמודד עם המצב החדש לפיו גופים ציבוריים חויבו לאפשר פנייה גם באמצעות המייל

בשורה למגזר החרדי ולאכלוסייה המבוגרת שאיננה עושה שימוש במייל: מליאת הכנסת אישרה כעת בקריאה שניה ושלישית את הצעת החוק המבקשת לחייב גופים ציבוריים לאפשר פנייה באמצעות הפקס. הצעת החוק נועדה להתמודד עם המצב החדש לפיו גופים ציבוריים חויבו לאפשר פנייה גם באמצעות המייל. חלק מהגופים ניצלו את המצב שנוצר ומנעו אפשרות של פנייה באמצעות הפקס.

מצב זה הוביל לכך שרבים במגזר החרדי המתנזרים משירותי האינטרנט או אזרחים ותיקים ואוכלוסיות מיוחדות שאין להם גישה לאינטרנט לא יכלו לפנות לגופים הללו לקבלת שירות או הגשת תלונה.

"כוונת המחוקק בחקיקת החוק היתה להוסיף על אמצעי הקשר הקיימים בפנייה לגוף ציבורי ולא לגרוע מהם. עם זאת, בעקבות פניות שקיבלו יוזמי הצעת החוק, התברר כי ישנם גופים ציבוריים שהפסיקו את האפשרות לפנות אליהם באמצעות הפקס, והפנייה אליהם היא באמצעות מייל היינו אמצעי קשר דיגיטליים בלבד.

החלטתם של אותם גופים ציבוריים, לא הביאה בחשבון כי יש ציבורים שאמצעי הקשר הנוח או הזמין להם אינו בהכרח אמצעי קשר דיגיטלי, למשל, אנשים עם מוגבלות, אזרחים ותיקים, עולים חדשים, וציבור שמתוך בחירה אינו מחובר לרשת האינטרנט, ועוד.

לפיכך, מוצע בזאת להבהיר שהפנייה לפי החוק באמצעי קשר דיגיטליים היא בנוסף לפנייה באמצעי קשר אחרים, כגון במכתב או בפקס. כמו"כ מוצע לקבוע שהתיקון המוצע יחול ביום תחילתו של החוק" נכתב בדברי ההסבר להצעת החוק.

כתבות אחרונות
ימנים בטוויטר
Twitter feed is not available at the moment.
הבהרה בעניין זכויות יוצרים

אנחנו עושים מאמץ גדול לאתר את בעלי הזכויות בצילומים.
השימוש ביצירות שבעל הזכויות בהן אינו ידוע או לא אותר נעשה לפי סעיף 27א ל"חוק זכויות יוצרים"
אם זיהיתם צילום ואתם בעלי הזכויות בו, יש לפנות אלינו באמצעות הדוא"ל: ‏‪[email protected]‬‏

תגובות

✎ תגובה באתר

Subscribe
Notify of
0 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments

✎ תגובה באמצעות פייסבוק