מעתה: גופים ציבוריים יחויבו לאפשר פנייה באמצעות הפקס

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב print
מכונת פקס. צילום: מתוך ויקיפדיה
חוק הפקס אושר בקריאה שניה ושלישית ונכנס לספר החוקים • כעת, גופים ציבוריים יחויבו לאפשר פנייה באמצעות הפקס • הצעת החוק נועדה להתמודד עם המצב החדש לפיו גופים ציבוריים חויבו לאפשר פנייה גם באמצעות המייל
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב print

בשורה למגזר החרדי ולאכלוסייה המבוגרת שאיננה עושה שימוש במייל: מליאת הכנסת אישרה כעת בקריאה שניה ושלישית את הצעת החוק המבקשת לחייב גופים ציבוריים לאפשר פנייה באמצעות הפקס. הצעת החוק נועדה להתמודד עם המצב החדש לפיו גופים ציבוריים חויבו לאפשר פנייה גם באמצעות המייל. חלק מהגופים ניצלו את המצב שנוצר ומנעו אפשרות של פנייה באמצעות הפקס.

מצב זה הוביל לכך שרבים במגזר החרדי המתנזרים משירותי האינטרנט או אזרחים ותיקים ואוכלוסיות מיוחדות שאין להם גישה לאינטרנט לא יכלו לפנות לגופים הללו לקבלת שירות או הגשת תלונה.

"כוונת המחוקק בחקיקת החוק היתה להוסיף על אמצעי הקשר הקיימים בפנייה לגוף ציבורי ולא לגרוע מהם. עם זאת, בעקבות פניות שקיבלו יוזמי הצעת החוק, התברר כי ישנם גופים ציבוריים שהפסיקו את האפשרות לפנות אליהם באמצעות הפקס, והפנייה אליהם היא באמצעות מייל היינו אמצעי קשר דיגיטליים בלבד.

החלטתם של אותם גופים ציבוריים, לא הביאה בחשבון כי יש ציבורים שאמצעי הקשר הנוח או הזמין להם אינו בהכרח אמצעי קשר דיגיטלי, למשל, אנשים עם מוגבלות, אזרחים ותיקים, עולים חדשים, וציבור שמתוך בחירה אינו מחובר לרשת האינטרנט, ועוד.

לפיכך, מוצע בזאת להבהיר שהפנייה לפי החוק באמצעי קשר דיגיטליים היא בנוסף לפנייה באמצעי קשר אחרים, כגון במכתב או בפקס. כמו"כ מוצע לקבוע שהתיקון המוצע יחול ביום תחילתו של החוק" נכתב בדברי ההסבר להצעת החוק.

כתבות אחרונות
ימנים בטוויטר

שבט אלאטרש, היום.
התמכרנו לחוסר משילות

כמה מילים על התכנית אתמול עם צופית גרנט.
1. בכתבה הצליחו לראות חלק קטן מאוד מהפעילות האמיתית של ארגון להב"ה. אמנם חלק קטן אבל זו די הפעם הראשונה שמוכנים לשדר אותנו עם החלק הזה, הפעילות היומיומית.
למי שתהה, הסצנה על הנערה שברחה ממוסד ונמצאת אצל ערבי לא מבוימת. אלה מקרים שמתקבלים

בזמן שאוכלים לכם את הראש עם אלימות מתנחלים: עשרים תלמידי תיכון יהודים שביקרו בשמעון הצדיק, הותקפו באכזריות בידי מחבלים ערבים באמצעות בקבוקי זכוכית ואבנים.
כוח מד"א מפנה כעת את אחד התלמידים הפצועים עם פגיעת ראש

עוד ציוצים...
הבהרה בעניין זכויות יוצרים

אנחנו עושים מאמץ גדול לאתר את בעלי הזכויות בצילומים.
השימוש ביצירות שבעל הזכויות בהן אינו ידוע או לא אותר נעשה לפי סעיף 27א ל"חוק זכויות יוצרים"
אם זיהיתם צילום ואתם בעלי הזכויות בו, יש לפנות אלינו באמצעות הדוא"ל: ‏‪[email protected]‬‏

תגובות

✎ תגובה באתר

0 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments

✎ תגובה באמצעות פייסבוק