מעצר הילד בן ה-14: אלימות יתרה כלפי הציבור החרדי

ידידיה אפשטיין כשהוא אזוק במעצר | צילום: באדיבות משפחת אפשטיין

מחאה והבהרה מטעם אגודת קדושת ציון: "בסוף שבוע שעבר, הותקף בנו של יו"ר האגודה באכזריות קשה ע"י שוטרי העיר העתיקה, במהלך סיבוב שערים שגרתי.
השוטרים חבטו בילד בן ה14 !!! היכו אותו, נגעו בו ע"י שוטרת למרות הצהרותיו לשמור על גדרי ההלכה, ועצרו אותו תוך רמיסת כל זכויותיו החוקיות.

אנו מבהירים כי לא מדובר בסיורים המודרכים של האגודה אשר מתנהלים בסדר מופתי, תוך תאום עם גורמי הבטחון, ובאוירה רגועה.

סיבוב השערים הספציפי הזה המתקיים בכל ליל שישי, הינו מיזם עצמאי מבורך של 'צעירי אגודת קדושת ציון', ואנו תומכים בהם וקוראים לכולם להמשיך ולקיים מנהג עתיק זה של סיבוב שערי הר הבית.

לצערינו הרב, אנו עדים בימים אחרונים למסע בלתי פוסק של גזענות, אפליה ואלימות יתרה כלפי הציבור החרדי, והמקרה בעיר העתיקה משבוע שעבר, היא חלק מרצף מקרים אלו.

מרגיז במיוחד לחשוב שקיום סיבוב שערים, שמדובר בסה"כ בהליכה פשוטה סביב שערי הר הבית עם כמה שירים, נתפס כ"הפרעה לסדר הציבורי".

ולעומת זאת התושבים המוסלמים שמשליכים באופן קבוע אבנים וחפצים לעבר הצועדים, לא נחקרים ומטופלים בכפפות של משי ע"י משטרת הרובע שמורכבת ברובה משוטרים מוסלמים, שנהנים להכות יהודים.

האמת שזה לא מפתיע כשמסתכלים על היחס לבתי כנסת, ושאר טקסים יהודיים לאור "הנחיות הקרונה", לעומת היחס להפגנות שמאל, אירועי "תרבות" ותועבה, ושאר מראין בישין.

יחד עם זאת, אגודת קדושת ציון מבהירה שכל הסיורים המאורגנים מטעם האגודה, מתקיימים על פי החוק ובלי תקריות כלשהן.

האגודה מביע תקווה שהמשטרה תתעשת במהירות, ותפיק לקחים לעתיד לשמור על היהודים הבאים לסובב את שערי הר הבית, במקום לחולל פרובקציות נגדם ולהפר את זכויותיהם הבסיסיות."

כתבות אחרונות
ימנים בטוויטר

Twitter feed is not available at the moment.

הבהרה בעניין זכויות יוצרים

אנחנו עושים מאמץ גדול לאתר את בעלי הזכויות בצילומים.
השימוש ביצירות שבעל הזכויות בהן אינו ידוע או לא אותר נעשה לפי סעיף 27א ל"חוק זכויות יוצרים"
אם זיהיתם צילום ואתם בעלי הזכויות בו, יש לפנות אלינו באמצעות הדוא"ל: ‏‪[email protected]‬‏

תגובות

✎ תגובה באתר

Subscribe
Notify of
0 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments

✎ תגובה באמצעות פייסבוק