מעל 600 רצים במירוץ השומרון לזכר גלעד זר

קרדיט תמונה: רועי חדי
20 שנה לרצח גלעד זר קיימה מועצת שומרון את מירוץ השומרון העשירי לזכרו • ראש המועצה יוסי דגן: "ההנצחה של גלעד, בהסדרת חוות גלעד ובמירוץ, ממשיכה את דרכו"

נופים מרהיבים ורצים מכל הארץ: מעל 350 רצים מכל רחבי הארץ השתתפו ביום שישי האחרון במירוץ השומרון ה – 10 לזכרו של גלעד זר הי"ד.

מחלקת הספורט באגף ישובים של המועצה האזורית שומרון, מקיימת מדי שנה את המירוץ העובר דרך כביש גלעד. במירוץ היו 23 קטגוריות, ובהם זכו רצים מנוב בצפון ועד כפר עזה בדרום.

גלעד זר היה קב"ט המועצה האזורית שומרון, הוא נרצח בשנת 2001 בצומת ג׳ית, בפיגוע ירי על ידי מחבלים.

ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן אמר כי: "אנחנו ממשיכים את דרכו של גלעד, בחוות גלעד, במירוץ השומרון, בבניית הארץ, גלעד היה קב"ט המועצה, דמות מוערכת מאוד בכל יו"ש, הכיר כל אבן בשומרון, הוא בידיו שמר על השומרון והגן על על תושביו, אנחנו חייבים לו הרבה והמירוץ הזה הוא נדבך נוסף במסע ההנצחה שלנו לזכרו של גלעד"

דגן הודה למאיר ברכיה מנהל מחלקת הספורט במועצה המוביל את המירוץ מזה שנים.

איתי זר אחיו של גלעד הודה למועצה האזורית שומרון ולחטיבה ואמר כי את גלעד מנציחים בדרכים רבות ומירוץ השומרון הוא דרך הנצחה נוספת וחשובה מאוד "גלעד זכה שינציחו אותו בהמון דרכים, יש יישובים שקרויים על שמו, יש ילדים שקרויים על שמו ויש את מרוץ השומרון לזכרו. המרוץ מחבר את השומרון לכל חלקי הארץ, האוויר טוב, האווירה מצויינת והנוף יפה"

המירוץ התקיים לאורך ציר גלעד, מחוות גלעד לכיוון יצהר והשתתפו בו רצים מכל רחבי הארץ. המירוץ מתקיים זו השנה העשירית. וכלל מקצה של 5 ק"מ ושל 10 ק"מ לאורך הנופים המרהיבים של השומרון.

זר נרצח בשנת 2001 בכביש עוקף שכם באזור צומת ג'ית, בין קדומים ליצהר. מספר חודשים לפני שנרצח, נפצע בפיגוע ירי אחר, אולם התעקש לצאת מבית החולים ולחזור לפעילות מלאה להגנת השומרון בתקופה המתוחה של הפיגועים, מתחקיר שערך צה"ל התברר כי רכב הביטחון שבו נהג זר ספג מטח יריות של עשרות כדורים. ככל הנראה, התקרבו המחבלים למכוניתו לאחר מטח הירי וירו בו שוב. על שמו קרויים היישובים חוות גלעד ורמת גלעד היושבים על האדמות שגאל אביו משה זר.

כתבות אחרונות
ימנים בטוויטר

Twitter feed is not available at the moment.

הבהרה בעניין זכויות יוצרים

אנחנו עושים מאמץ גדול לאתר את בעלי הזכויות בצילומים.
השימוש ביצירות שבעל הזכויות בהן אינו ידוע או לא אותר נעשה לפי סעיף 27א ל"חוק זכויות יוצרים"
אם זיהיתם צילום ואתם בעלי הזכויות בו, יש לפנות אלינו באמצעות הדוא"ל: ‏‪[email protected]‬‏

תגובות

✎ תגובה באתר

Subscribe
Notify of
0 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments

✎ תגובה באמצעות פייסבוק