מעלה שי: במקום לעצור את התוקפים הערבים – שטח צבאי סגור ליהודים

מעלה שי לפני כניסת שבת צילום: גרעין מעלה שי
כוחות צה"ל שהוזעקו לעזרת חקלאים יהודים שהותקפו על ידי פורעים ערבים הבוקר במעלה שי בבנימין מסרבים לעצור את התוקפים הערבים, ומקריאים בשעה זו צו ממח"ט בנימין המכריז על מקום המאחז 'שטח צבאי סגור' • משפחות מעלה שי "מי שלא יאפשר ליהודים להתיישב, יקבל התפשטות ערבית שתסכן חיים"

כוחות צה"ל אשר הגיעו למאחז מעלה שי בבנימין לאחר תקיפת חקלאים יהודים הבוקר (רביעי) על ידי פורעים ערבים מסרבים לעצור את התוקפים במקום, ומקריאים בשעה זו צו 'שטח צבאי סגור' אותו הוציא מח"ט בנימין יהונתן שטיינברג על שטח המאחז. החיילים מאיימים כי יעצרו את החקלאים היהודים אם לא יעזבו את המקום, אחד החקלאים שהתלונן כי התוקפים חטפו ממנו את מכשיר הפלאפון אף נעצר בידי החיילים ושוחרר בשטח לאחר זמן קצר.

חלק מהפורעים הערביים עדיין נמצאים במקום, מול החיילים והמתיישבים. נזכיר כי חקלאי שתיעד את תקיפת הערבים הותקף באלימות, מכשיר הפלאפון שלו נחטף בידי התוקפים ולא הושב לו. החיילים במקום מתעלמים מטענות החקלאים. כמו כן, ציוד נוסף אותו גנבו בכח הפורעים הערבים מהחקלאים – אלמנייה וציוד חקלאי גם טרם הושב.

התקיפה מגיעה בחסות, עבודות פיתוח של הערבים במקום, הנמשכות למעלה משבוע, אשר מטרתה השטלתות על שטח המאחז. פקחי המנהל האזרחי וכוחות צבא עצרו אתמול (שלישי) עבודות עפר פלסטיניות במקום, זאת לאחר תלונות חוזרות ונשנות מזה כשבוע על עבודות לא חוקיות אותן מבצעים הפלסטיניים בשטח. אולם לאחר שעה קלה שוחררו כלי העבודה, והבאגר הגדול המשיך לחנות בשטח.

נזכיר כי מעלה שי היא נקודת התיישבות חדשה בסמוך לכפרים סינג'יל ואבו עבווין בבנימין, על שמו של שי אוחיון הי"ד שנרצח בפיגוע דקירה בפתח תקווה לפני כחודש. מספר משפחות ובני נוער עלו לשטח מספר פעמים, במטרה למנוע את ההשתלטות הערבית ההולכת וגוברת בשטחי יו"ש.

מתיישבי מעלה שי פונו מספר פעמים שעות מעטות לאחר שעלו לשטח, כולל פינוי מהיר בעיצומו של יום השבת. אולם כאמור, רק לאחר שבוע של תלונות על עבודות הפלסטינים במקום הגיעו כוחות המנהל לעצרם, וכלי העבודה שוחרר לאחר שעה קלה. כעת הוכרז המקום כ'שטח צבאי סגור'.

ממשפחות גרעין מעלה שי נמסר "הרשות הפלסטינית ממשיכה לבנות ללא הרף בשטחי C ,B ו-A, ללא כל הבדל, בצורה שיטתית ומאורגנת, כשצה"ל ממשיך לאפשר בנייה לערבים ולמנוע מיהודים להתיישב. מי שרוצה לשמור על האחיזה שלנו בארץ ישראל צריך להבין שהסכמי אוסלו מתו מזמן, ומי שלא יאפשר ליהודים להתיישב בכל מקום יקבל התפשטות ערבית שתסכן את חיי  היהודים".

כתבות אחרונות
ימנים בטוויטר

Twitter feed is not available at the moment.

הבהרה בעניין זכויות יוצרים

אנחנו עושים מאמץ גדול לאתר את בעלי הזכויות בצילומים.
השימוש ביצירות שבעל הזכויות בהן אינו ידוע או לא אותר נעשה לפי סעיף 27א ל"חוק זכויות יוצרים"
אם זיהיתם צילום ואתם בעלי הזכויות בו, יש לפנות אלינו באמצעות הדוא"ל: ‏‪[email protected]‬‏

תגובות

✎ תגובה באתר

Subscribe
Notify of
0 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments

✎ תגובה באמצעות פייסבוק