מסתמן: הבחירות יתקיימו בז' אדר, ה-3.3

בדרך לבחירות שלישות: בעוד שלושה ימים, ביום רביעי, יסתיים המנדט שניתן לכנסת לבחור משהו מתוכה על מנת שינסה להרכיב ממשלה, ומכיוון שעד כה לא נראה שימצא פתרון בכנסת עסוקים בלמצוא תאריך מסוכם על המפלגות לקיום הבחירות.

אמש (מוצ"ש) הגיעו להסכמה כל ראשי בלוק ה-55 של הימין על הקדמת הבחירות לתאריך ז' אדר, 3.3.2020. במקביל, גם יו"ר הוועדה המסדרת של הכנסת, ח"כ אבי ניסנקורן (כחול לבן) הודיע אתמול שהוא מתחיל לקדם את נושא החקיקה על מנת להקדים את הבחירות לתאריך זה, ובכחול לבן אמרו כי קיים תיאום עם הליכוד על התאריך.

נזכיר כי על מנת להקדים את הבחירות לפחות מ-90 יום, כפי שמחייב היום החוק, יצטרכו הח"כים לשנות עד יום רביעי את חוק יסוד הממשלה. על מנת שזה יקרה בחקיקת בזק, יצטרכו בוועדה המסדרת של הכנסת להתחיל להכין את החוק במיידי על מנת שהוא יועבר בשלוש קריאות עד לפיזור של הכנסת.

מי שמתנגד להקדמת הבחירות לתאריך זה אלו ארגון יד לבנים. יו"ר הארגון אלי בן שם, פנה הבוקר לוועדת הבחירות המרכזית וליו״ר הכנסת בבקשה לשקול בשנית את קיום הבחירות במועד ה-3.3, זאת בשל העובדה שביום זה חל יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל שמקום קבורתם לא נודע.

לדבריו של בן שם  "לא ראוי לטעמי שביום זה אנשים יילכו לקניות ובחירות בעוד המשפחות השכולות התייחדו עם זכר הנופלים. לטעמי זהו מסר לא חינוכי של מדינה המבקשת לזכור את בניה ובנותיה שנפלו ולא זכו לקבורה בישראל. לא יפלו השמים באם הבחירות יידחו למועד אחר. הבחירה הנכונה ביותר היא לשנות את מועד הבחירות. החלטה זו תעביר מסר ערכי המכבד את זכר הבנים שנפלו ויש בה מן הממלכתיות המתבקשת דווקא בעת הזו יותר מכל בשם האחדות ההנצחה ומורשתם".

כתבות אחרונות
ימנים בטוויטר

Twitter feed is not available at the moment.

הבהרה בעניין זכויות יוצרים

אנחנו עושים מאמץ גדול לאתר את בעלי הזכויות בצילומים.
השימוש ביצירות שבעל הזכויות בהן אינו ידוע או לא אותר נעשה לפי סעיף 27א ל"חוק זכויות יוצרים"
אם זיהיתם צילום ואתם בעלי הזכויות בו, יש לפנות אלינו באמצעות הדוא"ל: ‏‪[email protected]‬‏

תגובות

✎ תגובה באתר

Subscribe
Notify of
0 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments

✎ תגובה באמצעות פייסבוק