מנכ"ל משרד הבריאות: מעריך שבתוך שבוע נהיה עם כ-200 חולים קשים

בועדת הקורונה שהתקיימה היום, הפנו חברי הכנסת שאלות למנכ"ל משרד הבריאות, משה בר סימן טוב:

ח"כ צבי האוזר (כחול לבן): "מתי החלה ההיערכות של משרד הבריאות להתמודדות עם נגיף קורונה? מה היה מצבת המכונות הנשמה? האם יש ציוד נוסף או חוסרים באותו סל שמאפשר החייאה של בן אדם מעבר לנושא מכונות ההנשמה? מה הייתה מצבת מכונות ההנשמה מיום שהתחלתם להיערך?".

 

ח"כ מירב כהן (כחול לבן): "ברור שאנחנו בצונאמי לאומי, אבל אני בתחושה שאין פה היערכות. בדיור מוגן נופים בירושלים מה-9 במרץ ביום בו אובחנה העובדת כחולה ועד היום לא נערכו עדיין בדיקות לכל הדיירים וציוד המיגון שם בקושי קיים"

 

ח"כ יוליה מלינובסקי (ישראל ביתנו): "אנחנו נמצאים באירוע הזה מחודש פברואר, אז היה מספיק זמן גם להיערכות. לעניין מכונות ההנשמה – אספנו נתונים, יש פה מספרים שמתקבלים מכל עבר, אני כבר לא יודעת מה האמת. ההיסטריה שאנחנו רואים זאת תוצאה של הפקרות של שנים רבות אחורה, יש אנרכיה, ואף אחד לא יודע מה קורה".

 

ח"כ מיקי לוי (כחול לבן): "מה עושים מחר בבוקר עם נופים? האם אנחנו דנים אותם למוות?"

 

המנכ"ל בר סימן טוב השיב לשאלותיהם: "ביחס לנופים-אנחנו נדגום את אוכלוסיית הקשישים בצורה מלאה. התחלנו להיערך ב-20.1. עד אז היה מדובר באירוע נקודתי בסין. האירוע הזה הוא צונאמי שאי אפשר להיות ערוכים אליו, אני יכול לעבור אתכם חזית אחר חזית ולדבר אתכם על החוסרים שלנו.

עם שפעת פנדמית היינו יודעים להתמודד היטב. זה משהו שלא היה כמותו בעת המודרנית. זה אומר שאנחנו נערכים לרוב הדברים תוך כדי תנועה. זה צונאמי, ועם צונאמי מתמודדים לא באמצעות בניית שובר גלים, אלה מפנים את החוף".

כתבות אחרונות
ימנים בטוויטר

ממשלת החמאס מאפשרת קריאות אללה וואכבר בשער שכם אבל דגל ישראל אסור

סילוואד: מאות בלתי מעורבים בצעדה לכיוון הבית של המחבל שחוסל באות הזדהות עימו.
מזהים את הפועל בניין שהעסקתם כי הוא הרבה יותר זול?

האלימות בשמאל לא פוסקת: אחרי שארגוני שמאל קיצוני קראו להגיע ולהתעמת עם ח"כ בן גביר - פעילי שמאל זרקו לעברו ביצים וניסו לתקוף אותו פיזית

עוד ציוצים...
הבהרה בעניין זכויות יוצרים

אנחנו עושים מאמץ גדול לאתר את בעלי הזכויות בצילומים.
השימוש ביצירות שבעל הזכויות בהן אינו ידוע או לא אותר נעשה לפי סעיף 27א ל"חוק זכויות יוצרים"
אם זיהיתם צילום ואתם בעלי הזכויות בו, יש לפנות אלינו באמצעות הדוא"ל: ‏‪[email protected]‬‏

תגובות

✎ תגובה באתר

0 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments

✎ תגובה באמצעות פייסבוק