מנהיגים מכל העולם ופקקים: ישראל נערכת לאירוע פורום השואה העולמי החמישי

עשרות מנהיגים מרחבי כל העולם עושים את דרכם ברכבת אווירת למדינת ישראל לרגל יום השואה הבין לאומי. בין המוזמנים: נשיא רוסיה ולדימיר פוטין, נשיא מרפת עמנואל מקרון, סגן נשיא ארה"ב מייק פנס, יורש העצר של בריטניה הנסיך צארלס ועוד נשיאים ומנהיגי מדינות רבים.

הערב (רביעי) יגיעו המנהיגים למפגש היסטורי שיפתח את אירועי פורום השואה העולמי לציון 75 שנה לשחרור מחנה ההשמדה אושוויץ. האירוע יתקיים בבית נשיא המדינה, ראובן ריבלין ובמהלכו תתקיים סעודה בה צפויים להשתתף 250 סועדים. כמו כן, במהלך הערב יוקרן סרטון מיוחד שהופק לרגל ארוחת הערב ובו הצהרות מנהיגי העולם למען המאבק באנטישמיות.

שיא האירוע יגיע מחר בשעות הצהריים המקודמות במוזאון יד ושם שבהר הרצל. בשעה 13:30 יגיעו מנהגי העולם למקום ויפתחו את אירוע פורום השואה העולמי החמישי – "זוכרים את השואה, נלחמים באנטישמיות". האירוע ההיסטורי, שאותו מארגנים קרן פורום השואה העולמי ויד ושם, ייערך בכיכר גטו ורשה שבמוזיאון, לרגל  יום השנה ה-‭75‬ לשחרור אושוויץ ויום הזיכרון הבינלאומי לקורבנות השואה. בכיכר גטו ורשה ביד ושם הוקם אולם מקורה, שמכיל גם את אנדרטת רפפורט לזכר מרד גטו ורשה ולמרגלותיה יניחו המנהיגים את הזרים במהלך טקס הזיכרון.

במסגרת הביקור הבינלאומי ייערך מחר בשעות הבוקר טקס החניכה הרשמי של אנדרטת הזיכרון להרוגי המצור על לנינגרד במלחמת העולם השנייה, שתוצב בגן סאקר. האנטרה תיחנך במעמדם של נשיא רוסיה ולדימיר פוטין וראש הממשלה בנימין נתניהו, וכן טרנים ממלחמת העולם השנייה וניצולי המצור, שגרירים ואורחים נוספים, שיגיעו במיוחד לרגל הפתיחה מרוסיה וממדינות נוספות.

בעקבות הביקור ייחסמו רחובות וצמתים רבים ברחבי העיר ירושלים. בין היתר, ייסגרו רחובות וכבישים ראשיים בהתאם לתנועת השיירות של  ראשי המדינות, וצפויים עומסי תנועה.. כמו כן, יהיו שינויים במסלולי התחבורה הציבורית שתוסט לרחובות מקבילים. לאור כך, ראש עיריית ירושלים, משה ליאון הנחה את הנהלת העיר ומנהלי אגפי העירייה להעלות את רמת ההיערכות לגבוהה  ביותר. העירייה תגברה את מוקד ‭ ,106 ‬שיעדכן את התושבים על צירי התנועה החסומים ואלה הפתוחים לתנועה ויטפל בתקלות ובעיות מיוחדות.

כל האירועים יאובטחו על ידי היחידה לאבטחת אישים בשיתוף משטרת ישראל. כחלק ממערך האבטחה, אוסרת המשטרה הטסת רחפנים או כלי טיס אחרים מעל המתחמים שבהם נערכים האירועים השונים.

צילום: קובי גדעון /לע"מ

כתבות אחרונות
ימנים בטוויטר

Twitter feed is not available at the moment.

הבהרה בעניין זכויות יוצרים

אנחנו עושים מאמץ גדול לאתר את בעלי הזכויות בצילומים.
השימוש ביצירות שבעל הזכויות בהן אינו ידוע או לא אותר נעשה לפי סעיף 27א ל"חוק זכויות יוצרים"
אם זיהיתם צילום ואתם בעלי הזכויות בו, יש לפנות אלינו באמצעות הדוא"ל: ‏‪[email protected]‬‏

תגובות

✎ תגובה באתר

Subscribe
Notify of
0 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments

✎ תגובה באמצעות פייסבוק