ממחר לא תתאפשר יציאת חיילי צה"ל בשירות חובה ובקבע לחו"ל

בהתאם להערכת המצב המתמשכת בצה"ל ובהתאמה להנחיות משרד הבריאות ולהמלצותיו, מקדם הבוקר (חמישי) צה"ל את היערכותו למניעת התפשטות נגיף הקורונה בקרב משרתיו.

הרמטכ"ל, רא"ל אביב כוכבי, קיים הבוקר הערכת מצב מטכ"לית ועמד על הצעדים הבאים למניעת התפשטות הנגיף בצה״ל. רא"ל כוכבי הגדיר כי המטרה היא לשמור על כשירותו המבצעית של צה״ל, החיונית לביטחון מדינת ישראל. על כן סיכם הרמטכ״ל כי תינקט גישה מחמירה שתכליתה צמצום היקף החיילים הנמצאים בבידוד.

דובר צה"ל

כתוצאה מכך, קבע הרמטכ״ל כי החל ממחר (שישי) בשעה 12:00 לא תתאפשר יציאת חיילי צה״ל בשירות חובה ובקבע לחו״ל, בתפקיד או באופן פרטי. ההחלטה אושרה על ידי שר הביטחון. בנוסף, יוקמו שתי ועדות לבחינת מקרים חריגים – בהיבטים מבצעיים ובהיבטי פרט. הערכת מצב נוספת בראשות הרמטכ״ל תתקיים הערב לסיכום הנחיות נוספות.

סגן הרמטכ״ל, אלוף אייל זמיר, ימשיך לרכז את היערכות צה״ל למניעת התפשטות הנגיף ולקידום פעולות נדרשות נוספות. כמו כן, הביקורים מהמדינות הנ"ל נדחים עד להודעה חדשה.

 

"עומדות בפנינו שלוש משימות", הבהיר דובר צה"ל, תא"ל הדי זילברמן. "הראשונה והחשובה מכולן היא שימור כושרו של צה"ל. השנייה, מניעת התפשטות הנגיף בצה"ל וצמצום התחלואה. והשלישית, היערכות לשלב הבא, אם נידרש, מול המרחב הלאומי".

 

"הוועדה הראשונה הנוגעת ליציאה לחו"ל נועדה למקרים פרטניים שהם אך ורק מבצעיים. השנייה מתעסקת בנושאי הפרט ונוגעת להיבטים רפואיים, אירועי משפחה וכדומה", הסביר תא"ל זילברמן. "כמו כן, החלטנו לעצור את כל תרגילי שיתוף הפעולה שאנחנו מקיימים בארץ ובחו"ל, למעט חריגים", המשיך דובר צה"ל.

 

האחריות על טיפול ומניעת התפשטות נגיף הקורונה בישראל בידי משרד הבריאות והמל"ל. צה"ל נערך לסיוע בטיפול בנושא הנגיף ככל שיידרש, נמצא בקשר רציף עם משרד הבריאות ופועל בהתאם להנחיותיו על מנת למנוע ולצמצם את סיכויי התחלואה ביחידות.

 

צה"ל מנחה לבידוד גורמים אשר היו בקשר הדוק עם חולה מאומת. כלומר, שהיה במחיצתו של החולה כרבע שעה או יותר במרחק של 2 מטר לכל היותר. לא נדרש בידוד למי שלא היה במגע הדוק עם חולה מאומת.

 

כתבות אחרונות
ימנים בטוויטר

Twitter feed is not available at the moment.

הבהרה בעניין זכויות יוצרים

אנחנו עושים מאמץ גדול לאתר את בעלי הזכויות בצילומים.
השימוש ביצירות שבעל הזכויות בהן אינו ידוע או לא אותר נעשה לפי סעיף 27א ל"חוק זכויות יוצרים"
אם זיהיתם צילום ואתם בעלי הזכויות בו, יש לפנות אלינו באמצעות הדוא"ל: ‏‪[email protected]‬‏

תגובות

✎ תגובה באתר

Subscribe
Notify of
0 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments

✎ תגובה באמצעות פייסבוק