מי את איבתיסאם מראענה?

אבתיסאם מראענה | צילום: מתוך ויקיפדיה
מה שראינו אתמול הוא תוצאה של הפקרת מערכת המשפט של הימין לידי השמאל במשך עשרות שנים: אישה המתנגדת לקיומה של מדינת ישראל אושרה לרוץ לכנסת

איבתיסאם מראענה-מנוחין (46) היא פעילת שמאל קיצוני-ערבי, תסריטאית ומפיקת קולנוע במקצועה. סרטיה של איבתיסאם הם סרטים דוקומנטרים המתעדים את מאבקם והתנגדותם של ערביי ישראל במדינה וחייהם כמיעוט בארץ.

בעבר בשנת 2009 התחזתה איבתיסאם לשליחת פיצה בכדי לעבור את מנגנוני האבטחה של ערוץ 10 והתפרצה בשידור חי לתוכנית "היום שהיה" בהגשת גיא זהר, וסולקה מהמקום כעבור מספר דקות. למחרת הוגשה נגדה תלונה במשטרת ישראל בעקבות מעשיה.

את דרכה הפוליטית החלה בשנת 2009 כשהוצבה במקום ה-12 במפלגת מרצ, אך פרשה מהמפלגה בטענה כי מרצ לא הביעה התנגדות מספיק חריפה כנגד מבצע עופרת יצוקה.

במהלך השנים איבתיסאם הביעה את תמיכתה בפוסטים בפייסבוק ובטוויטר בהם כתבה כי יש להשמיד את העיר זכרון יעקב, הביעה תמיכה במחבלים הערבים שנמצאים בבתי הכלא וזלזול עמוק בניצולות השואה.

לקראת הבחירות לכנסת ה-24 התמודדה איבתיסאם בפריימריז במפלגת העבודה והוצבה במקום ה-7.

הפוסט בו זילזלה איבתיסאם בניצולות השואה | צילום מסך

כשבועיים לאחר הגשת הרשימות, עו"ד איתמר בן גביר מראשי עוצמה יהודית פנה לוועדת הבחירות המרכזית בנידון פסילת איבתיסאם מראענה בגין תמיכה בטרוריסטים ותמיכה בעצם השמדתה של מדינת ישראל.
וועדת הבחירות פסלה את איבתיסם מראענה ברוב של 16 נגד 15.

איבתיסאם ערערה לבג"ץ בבקשה לאשר את התמודדותה, ואתמול(ראשון) בית המשפט העליון הכשיר את מועמדותה לכנסת לאחר שטענה איבתיסאם כי היא התנצלה על חלק מהפוסטים שכתבה, בשונה ממיכאל בן ארי וברוך מרזל שהתנצלו על הציוצים שבגינם נפסלו ובקשת סליחתם לא אושרה.

איבתיסאם מראענה היא אישה אנטי-ציונית ותומכת טרור לכל דבר וייתכן כי תשב בכנסת הבאה למרות היותה אישה המתנגדת לקיומה הממשית של מדינת ישראל.

כתבות אחרונות
ימנים בטוויטר
Twitter feed is not available at the moment.
הבהרה בעניין זכויות יוצרים

אנחנו עושים מאמץ גדול לאתר את בעלי הזכויות בצילומים.
השימוש ביצירות שבעל הזכויות בהן אינו ידוע או לא אותר נעשה לפי סעיף 27א ל"חוק זכויות יוצרים"
אם זיהיתם צילום ואתם בעלי הזכויות בו, יש לפנות אלינו באמצעות הדוא"ל: ‏‪[email protected]‬‏

תגובות

✎ תגובה באתר

Subscribe
Notify of
1 תגובה
Oldest
Newest
Inline Feedbacks
View all comments
דינה מוסקוביץ
3 years ago

יישר כחך אלנתן!

✎ תגובה באמצעות פייסבוק