מותו של ראש הנחש: קאסם סולימאני חוסל בתקיפה אווירית אמריקאית בעיראק

הפנטגון אישר הבוקר (שישי) כי במהלך הךילה נהרג מפקד כוח קודס של משמרות המהפכה, קאסם סולימאני, בתקיפה אמריקאית בבגדאד. מדובר בחיסול הדרמטי ביותר בשנים האחרונות במזרח התיכון, ובעולם בכלל.

לדברי הבית הלבן, "בהכוונתו של הנשיא נקט צבא ארצות הברית צעד הגנתי החלטי, שמטרתו להגן על צוותים אמריקנים בחו"ל – על-ידי הריגתו של מפקד כוח קודס שמוגדר על ידי ארצות הברית כארגון טרור".

על פי הדיווחים בעיראק, התקיפה בוצעה באמצעות מל"טים שפגעו בסולימאני ואיברהימי כאשר נסעו בשיירה ליד שדה התעופה בעיר. בתקיפה נהרגו עוד חמישה בני אדם. כלי תקשורת במדינה דיווחו כי ההתנקשות בוצעה במהלך תרגיל הטעיה שבו בוצע ירי רקטות לעבר שדה התעופה.

משמרות המהפכה באירן אישרו כי בהתנקשות נהרג גם מפקד המיליציה הפרו-איראנית "כתאיב חיזבאללה" ג'מאל איברהימי, המוכר גם בכינוי "אבו מהדי אל-מוהנדס".

בתגובה לחיסול, מאיימים באירן כי תהיה תגובה חריפה לחיסולו של סוליאמני. שר החוץ האיראני, ג'אוואד זריף, אמר הבוקר כי "מדובר בפעולה מסוכנת ומטופשת מצד ארה"ב, היא תישא באחריות על ההרפתקה המטופשת".

סולימני היה זה שניהל את הפעילות הצבאית האיראנית חוצת הגבולות נגד ישראל ונגד ארה"ב ברחבי המזרח התיכון וסומן כראש הנחש. הוא חוסל בהוראת הנשיא טראמפ, מתוך מטרה להרתיע את איראן בעקבות האירועים בתקופה האחרונה.

בארה"ב יש מי שמבקר את החלטתו של טראמפ לחסל את סולימאני. ‏סגן הנשיא לשעבר ג'ו ביידן, והמועמד המוביל לנשיאות מטעם המפלגה הדמוקרטית, אמר: "טראמפ השליך מקל דינמיט לתוך חבית אבק שריפה. הנשיא חייב הסבר לעם האמריקני על מדיניותו ועל איך הוא מתכוון לשמור על שלומם של החיילים והאזרחים האמריקנים".

‏בעקבות החיסול של סולימאני,  שר הביטחון נפתלי בנט יקיים הערכת מצב בקריה בהשתתפות הרמטכ״ל ובכירי מערכת הביטחון ובמקביל, הודיעו בצה"ל כי הם מעלים את רמת הכונננות. כמו כן, באתר החרמון הודיעו כי האתר יהיה סגור היום למבקרים עקב חשש מתגובה של חיזבאללה או גורמי טרור אחרים לחיסול, והם קוראים לציבור שלא להתקרב למקום.

כתבות אחרונות
ימנים בטוויטר
Twitter feed is not available at the moment.
הבהרה בעניין זכויות יוצרים

אנחנו עושים מאמץ גדול לאתר את בעלי הזכויות בצילומים.
השימוש ביצירות שבעל הזכויות בהן אינו ידוע או לא אותר נעשה לפי סעיף 27א ל"חוק זכויות יוצרים"
אם זיהיתם צילום ואתם בעלי הזכויות בו, יש לפנות אלינו באמצעות הדוא"ל: ‏‪[email protected]‬‏

תגובות

✎ תגובה באתר

Subscribe
Notify of
1 תגובה
Oldest
Newest
Inline Feedbacks
View all comments
הסתה ברשתות הערביות כנגד הנשיא טראמפ - ימנים
4 years ago

[…] האיראנים להתנקש בנשיא ארה"ב, דונלד טראמפ, כנקמה על חיסולם של קאסם סולימאני ואבו מהדי אל-מוהנדס ביום שישי […]

✎ תגובה באמצעות פייסבוק