מועצת יש"ע לשר הביטחון: הפסק את אירועי הירי בישובים הערבים

בני גנץ

לפני שעה קלה הוציאה מועצת יש"ע מכתב לשר הביטחון ח"כ בני גנץ ולשר לנושאים אזרחיים וחברתיים במשרד הביטחון מיכאל ביטון בנוגע לירי הבלתי פוסק שהתרחש בשבת האחרונה בשל חגיגות סיומי הבגרות ברשות הפלסטינית.

כזכור, השבת נשמעו בכל רחבי יהודה, שומרון ובקעת הירדן פיצוצים של עשרות אלפי זיקוקים וחומרי נפץ, כולל ירי מרובים ותתי מקלע אשר השמיעו רעש רב וסיכנו את חיי התושבים באזור. במכתב, עליו חתומים 15 ראשי מועצות מיהודה, שומרון ובקעת הירדן, נכתב כי "הירי הזה חוזר על עצמו מדי שנה, אולם השנה הוא חצה כל גבול בכמות ובקרבה להתיישבות הישראלית".

לקריאת המכתב לחץ כאן

במכתב, אומרים ראשי מועצת יש"ע כי מדובר בסכנת חיים לתושבי האזור ומפגע סביבתי עצום. "ירי ללא פיקוח עלול להסתיים חלילה בפציעה או במוות של אדם, או לפגיעה ברכוש. הנשק וחומרי הנפץ מוחזקים בצורה בלתי חוקית על ידי גורמים עוינים ונפוץ בצורה מדאיגה ומסוכנת".

"ראוי להזכיר כאן את פצועי צה"ל, הלומי הקרב", כותבים במועצת יש"ע, "אשר רעשים כאלה עלולים לגרום להם לנזק נפשי קשה. חייהם קשים גם מבלי להוסיף את הפיצוצים המרעישים שהפכו למפגע קבוע".

בסיומו של המכתב מבקשים ראשי מועצת יש"ע מהשרים שייפעלו בהקדם ל"חיזוק המשילות באזור, לחקירה וטיפול בנשק ובחומרי הנפץ הנפוצים במרחב יהודה שומרון ובקעת הירדן, ולהפסקת אירועים אלו אשר פוגעים בשגרת חייהם של מאות אלפי תושבים ומסכנים את חייהם".

כתבות אחרונות
ימנים בטוויטר

Twitter feed is not available at the moment.

הבהרה בעניין זכויות יוצרים

אנחנו עושים מאמץ גדול לאתר את בעלי הזכויות בצילומים.
השימוש ביצירות שבעל הזכויות בהן אינו ידוע או לא אותר נעשה לפי סעיף 27א ל"חוק זכויות יוצרים"
אם זיהיתם צילום ואתם בעלי הזכויות בו, יש לפנות אלינו באמצעות הדוא"ל: ‏‪[email protected]‬‏

תגובות

✎ תגובה באתר

Subscribe
Notify of
0 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments

✎ תגובה באמצעות פייסבוק