"מדינת ישראל מממנת בעצמה את הטרור נגדה"

צילום: דביר גופשטיין, חדשות ימנים
משפחות שכולות ונפגעי פעולות איבה דורשים מבג"ץ: חייב את גנץ לפעול בהתאם לחוק לקיזוז כספי טרור

בעתירה דחופה לצו על תנאי שהוגשה לבג"ץ, חושפים העותרים כי בשנת 2020 שילמה הרשות הפלסטינית כ-512 מיליון שקל למחבלים המרצים מאסר בישראל, ולמחבלים משוחררים.

כספים אלה מגיעים ברובם מתשלומי מסים של תושבי הרשות העובדים בישראל, ומכספים אשר ישראל מעבירה לרשות. "בכך מדינת ישראל ממנת טרור נגד עצמה", נכתב בעתירה.

כדי לעצור את הפרקטיקה הזו, חוקקה הכנסת בשנת 2018 את "החוק להקפאת הכספים ששילמה הרשות הפלסטינית בזיקה לטרור מן הכספים המועברים אליה ממשלת ישראל".

צילום: דביר גופשטיין, חדשות ימנים

החוק קובע כי בסוף כל שנה יביא שר הביטחון לאישור הקבינט המדיני-בטחוני דו"ח, ובו פירוט של כל הכספים ששילמה הרשות למחבלים ובני משפחותיהם בשנה שחלפה, וחשוב מכך – כי סכום זה ינוכה ויוקפא בשנה שלאחר מכן מכספי המסים שמעבירה ממשלת ישראל לרשות.

אלא ש"הממשלה לא ששה לפעול בהתאם לחוק", נטען בעתירה, שעה ששר הביטחון, בני גנץ, עדיין לא הגיש את הדו"ח לאישור הקבינט המדיני בטחוני.

"המחדל של שר הביטחון עומד בניגוד מוחלט לחובה המוטלת עליו מכוח החוק, ומאפשר את המשך מימון הטרור נגד ישראל בכסף שמדינת ישראל עצמה מעבירה", נטען בעתירה.

את העתירה הגיש עו"ד יצחק בם, בשמם של הרצל ומירב חג'אג', הוריה של סגן שיר חג'אג' ז"ל שנרצחה בפיגוע בטיילת ארמון נציב בשנת 2017; שי מיימון, סמג"ד במילואים שנפצע בפיגוע שבו נרצח מלאכי רוזנפלד; ועמותות "לביא", "בחרנו בחיים! משפחות שכולות ונפגעי פעולות איבה", "אם תרצו", ו"פורום משפטי למען ישראל".

עו"ד יצחק בם. צילום: יח"צ

זו לא הפעם הראשונה שהמשפחות השכולות והארגונים הציבוריים עותרים לבג"צ בעניין העברת הכספים לרשות הפלסטינית. גם בשנת 2020 שר הביטחון לא מיהר להביא לאישור הקבינט את הדו"ח על שיעור הכספים שהוציאה הרשות הפלסטינית בזיקה לטרור. רק בעקבות עתירה קודמת שהגישו המשפחות השכולות והארגונים הציבוריים באמצעות עו"ד בם, ולאחר מספר דחיות שנתבקשו מבג"צ, נאות בני גנץ להביא את הדו"ח לאישור הקבינט, אך זאת רק בסוף 2020, כך שכספים ששילמה הרשות הפלסיטנית למחבלים בשנת 2019 ינוכו מכספי המסים המועברים לה רק במהלך 2021.

מארגון לביא נמסר: מדינת ישראל ממשיכה להעביר לרשות הפלסטינית כסף רב, שעובר באופן ישיר ומהיר למחבלים הנתעבים ביותר כתגמול על רצח יהודים. זוהי חרפה מוסרית ועבירה על חוקי מדינת ישראל, אנו דורשים מראש הממשלה ושר הביטחון לפעול בהתאם להוראות החוק ככתבו וכלשונו, בלי טריקים ובלי שטיקים.

מחאת המשפחות השכולות. צילום: דביר גופשטיין, חדשות ימנים

מפורום בוחרים בחיים נמסר: "אנו פורום "בוחרים בחיים" של המשפחות השכולות ונפגעי הטרור דורשים משר הבטחון וממשלת ישראל להפסיק את ההרגל שלכם, כשביד אחת אתם מתחייבים להילחם בטרור וביד השניה עושים ככל יכולתכם בכדי לסייע כלכלית לרש"פ ומונעים קיזוז אמיתי ומהיר שיוכל להרתיע את הרשות מלתמוך בטרור ובכך לבנות הרתעה שתחסוך חיי אזרחי ישראל.

מתנועת "אם תרצו" נמסר: לציבור הישראלי נמאס משר ביטחון שמתנהל בפחדנות וקורא לו לאזור אומץ ולהביא לאישור הקבינט את כלל החומר על מנת להפסיק להעביר כספים המגיעים לרוצחי יהודים ויפה שעה אחת קודם.

עו"ד יותם אייל מנכ"ל הפורום המשפטי מסר כי: מדהים איך דבר כל כך בסיסי כמו לא לממן את מי שרוצח אותך זאת שאלה שבכלל עומדת על השולחן, האינטרס הראשון של מדינת ישראל הוא להגן על אזרחיה ולא לתת יד למימון המבקשים לפגוע בהם, מדינת ישראל ממשיכה פעם אחר פעם לעשות צחוק מהחוק ולא מקזזת את כספי משכורות המחבלים בניגוד לחוק מפורש ובניגוד לכל הגיון אנושי. הפורום המשפטי יאבק בכל כלי אפשרי על מנת לוודא שמדינת ישראל תגן על אזרחיה.

כתבות אחרונות
ימנים בטוויטר
Twitter feed is not available at the moment.
הבהרה בעניין זכויות יוצרים

אנחנו עושים מאמץ גדול לאתר את בעלי הזכויות בצילומים.
השימוש ביצירות שבעל הזכויות בהן אינו ידוע או לא אותר נעשה לפי סעיף 27א ל"חוק זכויות יוצרים"
אם זיהיתם צילום ואתם בעלי הזכויות בו, יש לפנות אלינו באמצעות הדוא"ל: ‏‪[email protected]‬‏

תגובות

✎ תגובה באתר

Subscribe
Notify of
0 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments

✎ תגובה באמצעות פייסבוק