מאי גולן: הקמנו שדולה כדי שאף אחד לא ישכח שהר הבית הוא המקום הקדוש ביותר לעם היהודי

ח"כ מאי גולן. צילום: יצחק הררי, דוברות הכנסת
"הפגנות השמאל בבלפור יצאו מכלל שליטה, ומה שהתחיל כביכול כמחאה כלכלית - חברתית הפך למחאת שמאל קיצוני, שאפילו לא יודע על מה הוא מפגין" • חה"כ מאי גולן בראיון בלעדי ל'חדשות ימנים'

איך את כיושבת ראש שדולת הר הבית תקיימי את זכות היהודים בהר?

"השדולה הוקמה על ידי ועל ידי חבר הכנסת אריאל קלנר כדי שאף אחד לא ישכח שהר הבית הוא המקום הקדוש ביותר לעם היהודי, ויש יותר מהיתר גמור ליהודים לעלות אליו. זכויות היהודים בהר הבית הן לא דבר של מה בכך, הן לא דבר שאנחנו צריכים להמשיך ולרדוף אחריו ולהתנצל עליו ולהילחם עליו.

זוהי זכות בסיסית של העם היהודי, ולכן בתור יו"ר השדולה יחד עם חה"כ קלנר אנחנו נביא את כל הגורמים המדוברים לוועדה כדי לדון באמת בבעיות שקורות יום יום ליהודים שעולים להר הבית, איך אפשר לפתור אותן ואיך באמת מגיעים לשוויון אמיתי לכל הדתות ולחופש דת אמיתי, לא כזה שרק מדברים עליו אלה כזה שקורה באמת בפועל בעזרת השם".

איך את פועלת למען דרום תל-אביב?

"אז דרום תל-אביב זה באמת בדמי, זה המקום שבו נולדתי, גדלתי והתחנכתי, ובעשור האחרון המקום שגם נלחמת עליו. כפי שרואים – הפגנות, מחאות, וגם הרבה מודעות תקשורתית וסיורים ושיחות עם בני נוער. ואני מתכוונת לא להפסיק ולא לחדול עד אשר תבוסס קודם כל מדיניות הגירה במדינת ישראל. היום מלבד זכות השיבה אין שום חוק ששומר על מי יכול להיכנס היום לארץ ישראל. אני מתכוונת לפעול בכל הכוח לשינוי חוקי יסוד ההגירה בכל מה שקשור להסתננות בלתי חוקית וכמובן לחוקק את פסקת ההתגברות.

כיום אנחנו יודעים שממשלת ישראל חוקקה חוקים שבעצם מוציאים את המסתננים הבלתי חוקיים ממדינת ישראל בחזרה לארצות מוצאם, אבל לצערי הרב יש לנו שופטים במערכת המשפט שלא נותנים לרוב להחליט, לא נותנים לבוחר שבחר בנו כדי לייצג את המדיניות שלו להביא את מה שהוא מאמין בו לידי ביטוי ולכן אני מתכוונת לא להפסיק להיאבק עד אשר תחוקק פסקת ההתגברות והריבון הוא זה שיחליט מה יהיה במדינה דמוקרטית הזאת. זו ההגנה על הדמוקרטיה".

ממשלת האחדות תחזיק עוד הרבה זמן?

"אני מאוד מקווה שלא נצטרך לקחת את אזרחי מדינת ישראל לבחירות רביעיות סתם כך בלי סיבה. בכל זאת אנחנו נמצאים במשבר עולמי, כלכלי ובריאותי בשל הקורונה, הוא לא קל לכל העולם ומה שאנחנו רואים שקורה בעולם זה באמת חסר תקדים. וגם למדינת ישראל יש לא מעט קשיים והיא מתמודדת איתם בגאון ולכן אני מאוד לא ארצה לקחת את אזרחי מדינת ישראל למערכת בחירות רביעית בזמן כל כך קצר.

אבל אם אין ברירה ואם השותפים שאמורים להיות יחד באותה קואליציה ימשיכו להתנהג כאופוזיציה בתוך הקואליציה ולא נצליח לדאוג לרווחתם של אזרחי מדינת ישראל, אז זה מה שנעשה".

כתבות אחרונות
ימנים בטוויטר
Twitter feed is not available at the moment.
הבהרה בעניין זכויות יוצרים

אנחנו עושים מאמץ גדול לאתר את בעלי הזכויות בצילומים.
השימוש ביצירות שבעל הזכויות בהן אינו ידוע או לא אותר נעשה לפי סעיף 27א ל"חוק זכויות יוצרים"
אם זיהיתם צילום ואתם בעלי הזכויות בו, יש לפנות אלינו באמצעות הדוא"ל: ‏‪[email protected]‬‏

תגובות

✎ תגובה באתר

Subscribe
Notify of
0 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments

✎ תגובה באמצעות פייסבוק