מאיר אטינגר, אחד מן העצורים ביצהר: "אני ביקשתי להעצר – שמח להעצר על זה שאני בארץ ישראל"

היום (רביעי) בשעות הצהרים הגיעו עשרות שוטרים לשכונת קומי אורי ביצהר, השוטרים הגיעו למקום וניסו למנוע את המשך בניית בית הכנסת בשכונה. חמישה מהנוכחים במקום שהמשיכו לבנות את בית הכנסת נעצרו. העצורים נחקרים בשעה זו במשטרת אריאל בחשד להפרת הוראה חוקית.

לאחר מעצר החמישה התעמתו השוטרים עם נערים ותושבים אשר הגיעו למקום למחות על המעצר. השוטרים השליכו לעבר המוחים רימוני הלם וירו לעברם כדורי ספוג ורימוני גז.

 

בין העצורים בשטח בית הכנסת אב ל-7 מיצהר, עצור נוסף הוא מאיר אטינגר תושב היישוב יצהר ופעיל מוכר, אטינגר ביקש מהשוטרים לעצור אותו ולאחר דקות ארוכות שהם סרבו הוא נעצר "רוצים להחריב את ארץ ישראל. ניסו להפריע לבניה בארץ ישראל. הם לא רצו לעצור אותי במשך 20 דק', אני ביקשתי להעצר. לא התנגדתי, אני שמח להעצר על זה שאני פה בארץ ישראל. ניפגש בהצהרה בבית המשפט." מסר.

עו"ד נתי רום המייצג את העצורים מטעם ארגון חוננו מסר "מדובר בחשודים שאינם חשודים בשום תקיפה, נעצרו בחשד להפרת הוראה חוקית, כל חטאם הוא חשד שבנו בית כנסת. תמוהה בעיני שמשטרת ישראל מוצאת לנכון בימים קשים אלו, להתעסק בזוטות ולהגביל תנועה ופגיעה בזכויות אדם, ובפרט כאשר מדובר בעובדים חיוניים למשק בתחום הבניה. מרשיי הותקפו במהלך מעצרם בידי השוטרים, נציין גם כי השוטרים אינם מקפידים על כללי משרד הבריאות וע"פ תקנות לשעת חרום בעניין הקורונה."

 

שמואל (זנגי) מידד מנכ"ל חוננו הגיב מוקדם יותר להכרזה על שטח צבאי סגור על השכונה ביצהר "מדהים. נער הייתי, גם זקנתי ולא ראיתי תופעה כזאת. כולנו בטלטלה, והלב של כולנו מבקש שינוי בהתנהלות. המשטרה מגיעה להרוס ולהחרים התיישבות יהודית בארץ שלנו, ואפילו אינה רואה צורך בשמירה על הוראות משרד הבריאות. אני תפילה שמשטרת ישראל תעדיף לבחור בשליחות החשובה והטובה שמוטלת עליה בהתאם לתקופה ולמצב, למען כולנו, תשיל מעליה את התפקודים הלא ראויים וישאירו אותם לנחלת העבר."

 

נזכיר כי כבר אתמול, הגיעו שוטרי מג"ב לשכונת קומי אורי, והכריזו על השכונה כשטח צבאי סגור. השוטרים הגיעו לאזור בית הכנסת בשכונה, וביקשו מתושבי יצהר שעסקו במקום בבניה ובפריקת משאית חומרי בניין לעזוב את המקום. בעקבות הגעת השוטרים למקום נוצרה מהומה ועימותים בין השוטרים לתושבים.

כתבות אחרונות
ימנים בטוויטר

ממשלת החמאס מאפשרת קריאות אללה וואכבר בשער שכם אבל דגל ישראל אסור

סילוואד: מאות בלתי מעורבים בצעדה לכיוון הבית של המחבל שחוסל באות הזדהות עימו.
מזהים את הפועל בניין שהעסקתם כי הוא הרבה יותר זול?

האלימות בשמאל לא פוסקת: אחרי שארגוני שמאל קיצוני קראו להגיע ולהתעמת עם ח"כ בן גביר - פעילי שמאל זרקו לעברו ביצים וניסו לתקוף אותו פיזית

עוד ציוצים...
הבהרה בעניין זכויות יוצרים

אנחנו עושים מאמץ גדול לאתר את בעלי הזכויות בצילומים.
השימוש ביצירות שבעל הזכויות בהן אינו ידוע או לא אותר נעשה לפי סעיף 27א ל"חוק זכויות יוצרים"
אם זיהיתם צילום ואתם בעלי הזכויות בו, יש לפנות אלינו באמצעות הדוא"ל: ‏‪[email protected]‬‏

תגובות

✎ תגובה באתר

0 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments

✎ תגובה באמצעות פייסבוק