מאות מתושבי גוש שילה מחו כנגד נסיונות ההשתלטות ובניית העיר הערבית החדשה

מאות מתושבי גוש שילה ורבני הישובים, הפגינו אמש (רביעי), כנגד נסיונות השתלטות ערביים על שטחים באזור ובניית עיר ערבית שמוקמת בימים אלו בסמיכות לישובים עדי עד ועמיחי • "ההשתלטות הזו היא גזל של אדמת ארץ ישראל"

ההשתלטות הערבית על שטחים ביהודה ושומרון איננה דבר חדש, אך הפעם נראה כי הדבר אף מהווה סכנה בטחונית ישירה לישובים הסמוכים.

עיר ערבית מוקמת בימים אלו על שטחים הסמוכים לישובים עמיחי ועדי עד שבגוש שילה. בניית העיר מתקדמת בימים אלו בצעדי ענק, וגבולות העיר מגיעים עד למרחק של עשרות מטרים בודדים מהישוב עמיחי.

אמש (רביעי) הגיעו מאות מתושבי גוש שילה ביחד עם רבני הישובים באזור, להפגנת מחאה כנגד ההשתלטות הערבית.

התושבים נטעו עצי פרי בשטח בו נבנית העיר הערבית, בקריאה לבסס במקום התיישבות יהודית, שתעצור את הפלישה הערבית לשטח ותמנע סכנה בטחונית לישובים.

תושבי האזור שמובילים את המאבק כנגד בניית העיר הערבית, אומרים כי הרשות הפלסטינית וחברת "טאבו" שמנהלת את הפרוייקט, בחרו במכוון את מיקום העיר מפני היותו מיקום אסטרטגי החולש על כל הסביבה.

"זוהי תופעה שחוזרת על עצמה ברחבי יו"ש", אומרת מוריה שפירא ממובילות המחאה. "השתלטות ערבית בצורת בנייה וחקלאות במקומות אסטרטגיים שמקיפים את הישובים היהודים, וגורמים לחנק ההתיישבות היהודית באזור".

עמישב מלט אף הוא ממארגני המחאה הוסיף: "לא יתכן שבארץ אבותינו שהובטחה לעם היהודי, ערבים משתלטים על שטחים ובונים באין מפריע, ומערכת הביטחון אינה עושה דבר".

"אנו קוראים לדרג המדיני ולראשי מערכת הביטחון שאיפשרו את הטירוף הזה, להפסיק לאלתר את בניית העיר, ולמנוע את גזל האדמות והסכנה הבטחונית שנוצרת בעקבות בנייתה", הוסיף.

כתבות אחרונות
ימנים בטוויטר

Twitter feed is not available at the moment.

הבהרה בעניין זכויות יוצרים

אנחנו עושים מאמץ גדול לאתר את בעלי הזכויות בצילומים.
השימוש ביצירות שבעל הזכויות בהן אינו ידוע או לא אותר נעשה לפי סעיף 27א ל"חוק זכויות יוצרים"
אם זיהיתם צילום ואתם בעלי הזכויות בו, יש לפנות אלינו באמצעות הדוא"ל: ‏‪[email protected]‬‏

תגובות

✎ תגובה באתר

Subscribe
Notify of
0 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments

✎ תגובה באמצעות פייסבוק