מאות משתתפים באזכרה לרב כהנא

מאות אנשים הגיעו הערב (חמישי) לאזכרה לציון 29 שנים להירצחו של הרב מאיר כהנא הי"ד שנערכת מידי שנה בירושלים. באירוע משתתפים בני משפחתו של הרב כהנא, אנשי עוצמה יהודית, רבנים ואישי ציבור.

יו"ר מפלגת עוצמה יהודית, הד"ר מיכאל בן ארי, התייחס במהלך האזכרה למציאות הביטחונית בעזה ואמר "הרב כהנא הזהיר אותנו כבר לפני שנים רבות ממה שקורה בעזה, חבל שלא הקשיבו לו כבר אז אחרת המציאות לא הייתה מתנפצת לנו כעת בפנים".

עו"ד איתמר בן גביר חשף בדבריו תמלולים מתוך חקירת המ"כ של לוחמי כפיר העצורים מזה כשלוש שבועות בחשד להכאת בדואים בתחנת הדלק. בדבריו, סיפר בן גביר על חוקרי המשטרה היו בהלם מכך שהחיילים הגנו על עצמם ולא ברחו. "בשביל מה הביאו להם נשקים אם לא בשביל להלחם? שאל בן גביר, והוסיף "אנחנו כאן בשביל לנצח, בשביל להכניס עוצמה יהודית למדינת ישראל".

מנכ"ל מפלגת עוצמה יהודית, יצחק וסרלאוף, אמר באזכרה "ביום זה אני מציע להקשיב לאנשים שליוו את הרב בדרכו. שהלכו איתו בדרך לא דרך. שצעדו אחריו במדבר בארץ לא זרועה. שסללו את הדרך עבורנו כדי שנדע את להבדיל היטב בין האור ובין החושך. בין הטוב לרע. לבל נתבלבל ולבל נגמגם מול התרבות הגויית המכרסמת את היהדות השורשית והאמיתית. זו הזדמנות להקשיב וללמוד מאנשים שצועדים בבטחה מתוך אמונה בצדקת הדרך וללא מורא מרעשי הרקע של פגעי הזמן החולף" אמר וסרלאוף.

מנכ"ל ארגון להב"ה, בנצי גופשטיין, התייחס ללקיחת הטלפון של דוברי ראש הממשלה לפני שבועות אחדים. גופשטיין סיפר איך החרימו לו את הפלאפון וכן ספרים של הרב כהנא באחת מהחקירות שלו. "היכן אז היה ראש הממשלה? למה אז הוא לא נלחם בשי ניצן ובחולטא המשפטית?" שאל גופשטיין באזכרה.

ברוך מרזל דיבר גם הוא באזכרה וסיפר על הקמת תנועה חדשה בשם "האמת היהודית" שאותה הוא מקים בימים אלו. התנועה תלחם על צביונה היהודי של מדינת ישראל וכן תדרוש אכיפה וגירוש של אויבי ישראל מהארץ.

אישתו של נריה זארוג מקבלת את הפרס עבור בעלה

במהלך הערב חולקו פרסי מנהיגות צעריה על שם הרב כהנא לצעירים פורצי דרך בנושאים שונים. אחד ממקבלי הפרס הוא נריה זארוג שנעצר בתחילת השבוע ביצהר לאחר שסירב להקשיב לצו מנהלי שהוצא נגדו ללא משפט, ללא ראיות והרחיק אותו מביתו וממשפחתו. זארוג קיבל את הפרס על מאבקו ועל המלחמה שלו למען ארץ ישראל.

כמו כן, קיבלו צעירים נוספים פרסים על פעולתם. נכדו של הרב כהנא, מאיר אטינגר, קיבל את הפרס על פעילותו למען הפצת התורה והמלחמה שלו למען ארץ ישראל. אהרון אור אטיאס קיבל את הפרס על פעולותו למען הפצת תורתו של הרבה כהנא והפצת הרעיון היהודי. מנכ"ל עוצמה יהודית, יצחק וסרלאוף, קיבל את הפרס על פעילותו בדרום תל אביב.

על פעילות למען הר הבית קיבלה את הפרס הודיה קהתי מתנועת חוזרים להר, ועל הפעילות למען המלחמה בהתבוללות במסגרת ארגון להב"ה קיבלה שיבת ציון פרידמן. יהודה אפשטיין קיבל את הפרס עבור הקמת הארגון קדושת ציון ואילו דודיק מסרטי קיבל על פעילותו בעוצמה יהודית.

בסוף האירוע הוקרן סרט חדש על פעילותו של הרב כהנא והתקיימה התוועדות עם סיפורים ושירים לזכרו.

 

כתבות אחרונות
ימנים בטוויטר

ממשלת החמאס מאפשרת קריאות אללה וואכבר בשער שכם אבל דגל ישראל אסור

סילוואד: מאות בלתי מעורבים בצעדה לכיוון הבית של המחבל שחוסל באות הזדהות עימו.
מזהים את הפועל בניין שהעסקתם כי הוא הרבה יותר זול?

האלימות בשמאל לא פוסקת: אחרי שארגוני שמאל קיצוני קראו להגיע ולהתעמת עם ח"כ בן גביר - פעילי שמאל זרקו לעברו ביצים וניסו לתקוף אותו פיזית

עוד ציוצים...
הבהרה בעניין זכויות יוצרים

אנחנו עושים מאמץ גדול לאתר את בעלי הזכויות בצילומים.
השימוש ביצירות שבעל הזכויות בהן אינו ידוע או לא אותר נעשה לפי סעיף 27א ל"חוק זכויות יוצרים"
אם זיהיתם צילום ואתם בעלי הזכויות בו, יש לפנות אלינו באמצעות הדוא"ל: ‏‪[email protected]‬‏

תגובות

✎ תגובה באתר

0 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments

✎ תגובה באמצעות פייסבוק