מאות מפגינים בכיכר הבימה: "עוצרים את ההפיכה השיפוטית"

כ500 אנשים מתכנסים כעת (שני) בכיכר הבימה להפגנת ענק תחת הכותרת 'רק העם יחליט – עוצרים את ההפיכה השיפוטית'. ההפגנה נערכת במקום לקראת הדיון מחר בבג"צ האם לראש הממשלה יהיה מותר להרכיב ממשלה לאחר הבחירות או לא.

המפגינים נושאים שלטים ועליהם נכתב בין היתר "ניקוי אורוות בפרקליטות עכשיו", "אין לי צדק בבג"צ", בג"צ סכנה לדמוקרטיה" וכן השלט שנהפך להיות סיסמת המאבק "נתניהו לא תצעד לבד".

לדברי מארגני ההפגנה: "מדובר פה בקרב על עתידה הדמוקרטי של מדינת ישראל ומשכך על כלל הציבור לעזוב את המקלדת ולצאת לכיכר העיר. אין זו שאלה של ימין או שמאל אלא שאלה של מערכת משפט חולה שאינה מכבדת את החוק. לבית המשפט אסור לשלול מן העם את זכות הבחירה שלו בגלל נטיתו הפוליטית ותאוותו לעמוד מעל נבחרי הציבור הלגיטימיים.
חייבים לעוצר את ההפיכה המשפטית-עכשיו!"

מוקדם יותר הערב הודיע ראש הממשלה כי הוא יכנס מסיבת עיתונאים בשעה 20:00 בערך, אך כעבור מספר דקות התקבלה הודעה נוספת שבה הודיעו על דחייתה של ההצהרה הפוליטית. במערכת הפוליטית מעריכים כי נתניהו רצה להצהיר כי בוא עומד לבקש מהכנסת חסינות, אך לאחר שהבין שזה עלול לפגוע בו בדיון מחר בבג"צ, הוא החליט לדחות את הבקשה לעת עתה.

במקום זה, הוציא נתניהו סרטון בו הוא אומר כי "יש מי שמנסים לגרור את בית המשפט העליון לתוך המגרש הפוליטי כדי שיכפיש ויסכל משפטית את המועמדות שלי לראשות הממשלה. אני לא מעלה על דעתי שבית המשפט העליון של מדינת ישראל יפול לתוך המלכודת הזאת".

"בדמוקרטיה מי שמחליט מי ינהיג את העם זה רק העם ולא אף אחד אחר. כך תמיד היה וכך תמיד יהיה" הוסיף ראש הממשלה.

צפו בסרטון:

נזכיר כי ראש הממשלה יכול על פי חוק לבקש חסינות עד יום חמישי הקרוב ואם יחליט שלא לבקש המשפט בעניינו יפתח. אם יחליט נתניהו לבקש, יצטרכו להמתין עד אחרי הבחירות על מנת שהכנסת תוכל להקים וועדה מיוחדת שתדון בנושא.

 

(צילום: קובי ריכטר / TPS)

כתבות אחרונות
ימנים בטוויטר

Twitter feed is not available at the moment.

הבהרה בעניין זכויות יוצרים

אנחנו עושים מאמץ גדול לאתר את בעלי הזכויות בצילומים.
השימוש ביצירות שבעל הזכויות בהן אינו ידוע או לא אותר נעשה לפי סעיף 27א ל"חוק זכויות יוצרים"
אם זיהיתם צילום ואתם בעלי הזכויות בו, יש לפנות אלינו באמצעות הדוא"ל: ‏‪[email protected]‬‏

תגובות

✎ תגובה באתר

Subscribe
Notify of
0 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments

✎ תגובה באמצעות פייסבוק