למרות הקורונה – טרור האבנים נמשך

באדיבות המצלם

רכב יהודי נרגם באבנים בואדי ערה במוצאי השבת האחרונה. הנהג התלונן במשטרה, ושמע כי רכבים נוספים נפגעו. לאחר מס' ימים החליטה המשטרה כי מדובר באירוע פלילי, זאת למרות שהנהג לא מעורב כלל בפלילים. עו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו "זריקת אבנים לעבר רכב הנוסע בכביש מהיר מהווה ניסיון רצח ממעלה ראשונה".

 

הקורונה לא עוצרת את הטרור – במוצאי השבת האחרונה נרגם רכבו של ק' באבנים בעת שנסע עם בת זוגו בכביש 65 בואדי ערה. משהגיע הנהג להתלונן בתחנת משטרת עירון הבין מהשוטרים כי רכבים נוספים נרגמו באבנים בדומה אליו. לאחר מספר ימים התקשר ק' בכדי לקבל אישור עבור מס רכוש לתיקון הרכב, אך הופתע לגלות כי המשטרה החליטה שמדובר באירוע פלילי.

באדיבות המצלם

עו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו שלח מכתב למשטרת עירון בבקשה לחקור את האירוע כלאומני ולהנפיק עבור ק' את האישור הנדרש למס הרכוש. במכתבו תיאר עו"ד בלייכר כי ק' ובת זוגו, סטודנטים בשנות העשרים לחייהם מעמק יזרעאל, נסעו בכביש 65 בואדי ערה במוצאי השבת האחרונה.

 

סמוך לשעת חצות נרגם רכבם באבנים, ונוצר נזק לרכב. "מרשי ובת זוגו המבוהלים המשיכו בנסיעה עד לתחנתכם, שם פגש בכוח משטרה. מרשי מסר עדות בשטח על האירוע, ולמד מדברי השוטרים כי רכבים נוספים נרגמו באבנים בדומה אליו".

 

שלושה ימים לאחר מכן התקשר ק' לתחנת משטרת עירון בכדי לבקש אישור עבור מס רכוש לתיקון הרכב "ונדהם כאשר נאמר לו, על ידי חוקרת של תחנתכם, שהאירוע אינו לאומני אלא פלילי, ועל כן אינו זכאי לאישור עבור מס רכוש".

 

עו"ד בלייכר ציין במכתבו כי "ככל שידוע למרשי הוא מעולם לא היה מעורב בפלילים, וכן לא היה בקשר עם כל גורם מהעולם התחתון אשר יהווה סיבה לרגימת רכבו באבנים. לא נותר אלא להניח שרכבו נרגם בשל היותו יהודי אשר נסע סמוך לאזור מגורי בני מיעוטים".

 

עו"ד בלייכר הדגיש כי "זריקת אבנים לעבר רכב הנוסע בכביש בין עירוני אינו פחות מניסיון לרצח", וביקש ממשטרת עירון להתייחס לאירוע בצורה הנכונה, לעשות כל מאמץ בכדי להגיע לחשודים ולהנפיק לק' את אישור מס הרכוש המבוקש.

 

ק' עצמו תיאר תחושותיו לגבי התנהלות המשטרה "לתחושתנו המשטרה מתנערת מאחריות, וברירת המחדל של כל אירוע היא 'אירוע פלילי' ולא לאומני – היות ואירוע לאומני צריך להוכיח ופלילי לא. בנוסף, למרות שהמשטרה קיבלה דיווח מוקדם יותר על זריקת אבנים באזור איש לא שלח ניידת למקום, וכך רכבים נוספים ובהם הרכב שלנו נפגעו".

 

עוד הוסיף ק' כי "מאז האירוע אנחנו מפחדים לנסוע דרך ואדי ערה, למרות שזו הדרך הראשית מכיוון המרכז, ששם אנו לומדים, לביתנו בעמק יזרעאל".

 

עו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו המייצג את ק' מסר "לטרור האיסלאמי אין גבולות, ואין קו ירוק. זריקת אבנים לעבר רכב הנוסע בכביש מהיר מהווה ניסיון רצח ממעלה ראשונה. שלב ראשון במיגור הטרור זה להכיר בקיומו. פיגוע האבנים כנגד אותם ישראלים נעשה בשל היותם יהודים ובניסיון לערער על זכות קיומה של מדינה יהודית. אנו דורשים הכרה מלאה בנפגעי הטרור ומיגור הטרור בנחישות, גם אם הטרור נעשה בידי מצבעים לכנסת ישראל".

כתבות אחרונות
ימנים בטוויטר

ממשלת החמאס מאפשרת קריאות אללה וואכבר בשער שכם אבל דגל ישראל אסור

סילוואד: מאות בלתי מעורבים בצעדה לכיוון הבית של המחבל שחוסל באות הזדהות עימו.
מזהים את הפועל בניין שהעסקתם כי הוא הרבה יותר זול?

האלימות בשמאל לא פוסקת: אחרי שארגוני שמאל קיצוני קראו להגיע ולהתעמת עם ח"כ בן גביר - פעילי שמאל זרקו לעברו ביצים וניסו לתקוף אותו פיזית

עוד ציוצים...
הבהרה בעניין זכויות יוצרים

אנחנו עושים מאמץ גדול לאתר את בעלי הזכויות בצילומים.
השימוש ביצירות שבעל הזכויות בהן אינו ידוע או לא אותר נעשה לפי סעיף 27א ל"חוק זכויות יוצרים"
אם זיהיתם צילום ואתם בעלי הזכויות בו, יש לפנות אלינו באמצעות הדוא"ל: ‏‪[email protected]‬‏

תגובות

✎ תגובה באתר

0 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments

✎ תגובה באמצעות פייסבוק