"למחוק את כתם הגירוש"

רשימת הציונות הדתית עם ראש מועצת שומרון יוסי דגן. צילום: רועי חדי
חברי רשימת הציונות הדתית עלו יחד עם ראש מועצת שומרון יוסי דגן לשאנור שבצפון השומרון והתחייבו להכניס את ביטול חוק ההתנתקות לדרישות המפלגה בחתימה על הסכמים הקואליציונים • בדרכם חזרה משאנור, מחבלים ערבים יידו אבנים לעברם

מפלגת "הציונות הדתית" בראשות ח"כ בצלאל סמוטריץ עלתה היום יחד עם ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן לשא – נור, הישוב שנעקר בגירוש ב 2005.

העלייה התקיימה כחלק ממהלך נרחב לגיוס כלל מפלגות הימין להתחייב לקראת הבחירות להכניס את ביטול חוק ההתנתקות מצפון השומרון כחלק מדרישות המפלגות בהסכמים הקואליציונים.

בקבוק צבע שזרקו מחבלים לעבר האוטובוס

העלייה התקיימה בתיאום עם צה"ל על פי מגבלות הקורונה. כמעט כל חברי הרשימה הצפויה להיות לשון מאזניים בבחירות הגיעו לשא – נור. בין הנוכחים היו יו"ר המפלגה חכ בצלאל סמוטריץ, מיכל וולידגר – יור בת עמי מקום 2 ברשימה, שמחה רוטמן מס 4 ברשימה, חכ לשעבר אורית סטרוק מס 5 ברשימה, רחלי צינקין מס 7 ברשימה, ואיינאו פרדה סנבטו מס 8 ברשימה. וכן נציגי הגרעין הצעיר של שא- נור שמונה כ 15 משפחות צעירות שהתחייבו להיות גרעין המשפחות הראשון ברגע שיהיה ניתן.

ראש מועצת שומרון יוסי דגן מגורש משא – נור בעצמו קרא במקום ליו"ר המפלגה סמוטריץ' ולמפלגה כולה להתגייס לאחר הבחירות לביטול חוק ההתנתקות מצפון השומרון לדבריו: "אני עומד בפניכם כראש המועצה האזורית שומרון וכאדם שגורש בעצמו משאנור. צריך את החרפה הזו לתקן, אני קורא לכם לעמוד בתוקף על כך שהממשלה הבאה תבטל את חוק ההתנתקות ושיהיה אפשר לחזור.

היום ברור לכל בר דעת שהגירוש מצפון השומרון היה איוולת. איוולת אפשר וצריך לתקן, מי שקורא לעצמו היום מפלגה לאומית או מפלגת ימין לא יכול להרשות לעצמו שלא להציב את מחיקת הכתם הזה בראש סדר העדיפויות שלו. הגירוש מצפון השומרון היה לא מוסרי ואבסורדי".

דגן הוסיף: "אני מברך את בצלאל סמוטריץ ואת כל חברי הרשימה, אני אמנם חבר ליכוד ומצביע ליכוד אבל אני מעריך מאוד את הדבקות שלכם והעזרה שלכם לשומרון".

יו"ר מפלגת הציונות הדתית ח"כ בצלאל סמוטריץ התחייב להכניס את ביטול חוק ההתנתקות לדרישות המפלגה בחתימה על הסכמים הקואליציונים: "אנחנו בציונות הדתית מחוייבים לממשלת ימין, לא רק בכותרת אלא גם ובעיקר בתוכן. בקווי היסוד ובהסכמים הקואליציונים. אנחנו לא נסתפק בקווי יסוד ערטילאים של פיתוח ההתיישבות, אנחנו רוצים לרדת לרזולוציה של תוכנית עבודה, ואנחנו נשיק בשבוע הבא את התוכנית ההתיישבות, ואחד מסעיפיה יהיה הדרישה לבטל את חוק ההתנתקות.

ימינה האיחוד הלאומי בצלאל
בצלאל סמוטריץ'. צילום: אליהו לורנס, חדשות ימנים

אותו כתם שחור על ספר החוקים של מדינת ישראל שאוסר עדיין על אזרחים במדינת ישראל להיות כאן יימחק. אנחנו נכנסים לתקופה מאתגרת מדינית עם ממשל אמריקאי מורכב אפשר והיה צריך לעשות את המהלך הזה בתקופת ממשל אוהד יותר ממשל טראמפ, אבל אולי דווקא בגלל ממשל ביידן שילווה אותנו עוד 4 שנים טובות, צריך להתעקש ולהצליח על פריצה קדימה.

אנחנו חייבים שהדיונים ואולי גם הוויכוחים והחיכוכים וזה בסדר, בין ידידים מותר להתווכח לא יהיו חלילה על שאלות של הקפאה או נסיגה או פינויים אלא יהיו פה. אנחנו נתעקש על החלת הריבונות. אנחנו נתעקש על ביטול ההתנתקות, והחזרה לצפון השומרון, אנחנו נתעקש על הסדרת ההתיישבות הצעירה, פירוק המנהל האזרחי והעברת האחריות על חצי מליון אזרחי מדינת ישראל ישירות למשרדי הממשלה.

נציג הגרעין הצעיר של שאנור: "באנו לכאן היום כדי להביע את הדרישה המתבקשת 'ממשלה לאומית = מדיניות לאומית, מי שמתנגד לנסיגה ומסירת חבלי מולדת למרצחים צריך בראש ובראשונה לבטל את ההתנתקות. שמחנו לעלות היום לשאנור עם נציגי מפלגת הציונות הדתית וקוראים מכאן לשאר המפלגות הלאומיות לעלות לשאנור ולהצטרף לדרישה לביטול חוק ההתנתקות".

צילום: יהונתן גוטליב, ערוץ 7

מחבלים ערבים השליכו אבנים לעבר אוטובוס סיור ראש מועצה אזורית שומרון יוסי דגן ומפלגת הציונות הדתית בדרכם חזרה משאנור. אין נפגעים. הצבא הגיב באמצעים לפיזור הפגנות.

כתבות אחרונות
ימנים בטוויטר

ממשלת החמאס מאפשרת קריאות אללה וואכבר בשער שכם אבל דגל ישראל אסור

סילוואד: מאות בלתי מעורבים בצעדה לכיוון הבית של המחבל שחוסל באות הזדהות עימו.
מזהים את הפועל בניין שהעסקתם כי הוא הרבה יותר זול?

האלימות בשמאל לא פוסקת: אחרי שארגוני שמאל קיצוני קראו להגיע ולהתעמת עם ח"כ בן גביר - פעילי שמאל זרקו לעברו ביצים וניסו לתקוף אותו פיזית

עוד ציוצים...
הבהרה בעניין זכויות יוצרים

אנחנו עושים מאמץ גדול לאתר את בעלי הזכויות בצילומים.
השימוש ביצירות שבעל הזכויות בהן אינו ידוע או לא אותר נעשה לפי סעיף 27א ל"חוק זכויות יוצרים"
אם זיהיתם צילום ואתם בעלי הזכויות בו, יש לפנות אלינו באמצעות הדוא"ל: ‏‪[email protected]‬‏

תגובות

✎ תגובה באתר

0 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments

✎ תגובה באמצעות פייסבוק