לינץ' ביפו: המפגינים הערבים תקפו נוסעים יהודים • "יצאנו משם בנס"

ארבעה צעירים יהודים הותקפו במהלך ההפגנה שהתקיימה ביפו ביום ראשון האחרון, לאחר שנקלעו למקום בטעות עם רכבם. המפגינים קיללו אותם, ירקו לעברם, ניסו לפגוע בהם פיזית, גרמו נזק לרכבם ועוד. הצעירים הגישו תלונה במשטרה, וכעת מבקש עו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו להעמיד לדין את החשודים.

שתי צעירות שהיו ברכב תיאור את רגעי התקיפה "היתה הפגנה המונית של ערבים, ובלי להבין בכלל מצאנו את עצמנו בתוך ההפגנה. הם הקיפו אותנו מכל כיוון. הם קלטו שאנחנו יהודים, ידיים עפו לנו לתוך האוטו, יריקות, קללות הזויות, קללות נאצה".

אחת הצעירות מתארת "לא ידענו מה לעשות, לא היה לנו לאן לברוח, הם הקיפו אותנו עם אנשים ואופנועים. כשסגרנו את החלונות כדי לא למות הם התחילו לשבור לנו את האוטו, דפקו על החלונות, שברו את המראות".

לאחר זמן הצליחו הצעירים להימלט מההפגנה "הצלחנו לצאת משם בנס, זה היה נס שלא קרה לנו כלום ורק נזק לרכוש. פנינו לאחד השוטרים שיעזור לנו, באנו אליו בטראומה ולחץ, והוא היה כל כך אטום אלינו. אתה רואה חבר'ה שעברו לינץ', אפילו לא שאל אם אנחנו בסדר".

לינץ' ביפו

 

חברתה הוסיפה "אם זה היה הפוך אני בטוחה שהיה בלאגן, רעש גדול מאוד. קיבלנו רק זלזול מכל תחנת משטרה שפנינו אליה. לא קיבלנו מענה בסיסי. רק 'תלכו למקום אחר, אין לנו איך לעזור לכם'".

הנהג, חייל בשירות סדיר, הגיש תלונה למשטרה. עו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו המלווה את הצעירים כנפגעי עבירה שלח מכתב לחקירות יפו בבקשה לאסוף את מצלמות האבטחה באזור, ולהביא לדין את החשודים בהתפרעות.

לינץ' ביפו

עו"ד בלייכר ציין במכתבו כי "המפגינים זיהו שמרשי ונסעי הרכב יהודים, והחלו בצעקות 'יהודים, יהודים'. תוך שניות מעטות החלו להגיע מתפרעים לכיוון הרכב שהחלו לקלל אותם קללות רבות, כדוגמת: 'יהודים', קללות גסות לעבר נוסעות הרכב ולירוק לעברם", וסיכם "מדובר בהתפרעות על רקע לאומני גזעני".

כתבות אחרונות
ימנים בטוויטר
Twitter feed is not available at the moment.
הבהרה בעניין זכויות יוצרים

אנחנו עושים מאמץ גדול לאתר את בעלי הזכויות בצילומים.
השימוש ביצירות שבעל הזכויות בהן אינו ידוע או לא אותר נעשה לפי סעיף 27א ל"חוק זכויות יוצרים"
אם זיהיתם צילום ואתם בעלי הזכויות בו, יש לפנות אלינו באמצעות הדוא"ל: ‏‪[email protected]‬‏

תגובות

✎ תגובה באתר

Subscribe
Notify of
0 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments

✎ תגובה באמצעות פייסבוק