"להשקיע את כל המשאבים לתפיסת המחבלים"

טרור האבנים אבנים ערבי רכב חוננו
הרכב שנפגע
לפני מספר ימים, ניצלה משפחה מגוש עציון בנס בעת שנסעה בכביש בגוש עציון, ונערים ערבים השליכו סלע שריסק את שמשת הרכב שבו נסעו • כעת דורשת המשפחה, באמצעות ארגון חוננו, את מיצוי החקירה ומעצרם של המפגעים: "ניסיון רצח בדם קר"

ארגון "חוננו" שיגר בסוף השבוע באמצעות עו"ד חיים בלייכר פנייה למחלקת החקירות של מרחב עציון במשטרת ישראל בדרישה למיצוי חקירה והגשת כתבי אישום בעניין פיגוע האבנים שהתרחש לפני כשבוע בגוש עציון.

בפיגוע, שהתרחש בתאריך לפני כשבוע וחצי, נסעו אמא ושני ילדיה בכביש למעלה עמוס, ולאחר שעברו את צומת עמוס הבחינו בשני נערים ערבים עומדים בצד הכביש עם סלע גדול בידיהם. ברגע שהתקרב רכבם של בני המשפחה – השליכו הנערים את הסלע על הרכב, ששמשתו נופצה בעוצמה. בת המשפחה, שנהגה ברכב, כמעט ואיבדה שליטה בשל ההלם אך הצליחה להאיץ ולהתרחק מהמקום כאשר רסיסי הזכוכיות ממלאים את הרכב עד שהגיעו לשער היישוב תקוע. בהמשך האירוע הגישה המשפחה תלונה בתחנת המשטרה.

"ניסיון רצח חמור כשלעצמו, אך הוא חמור שבעתיים כאשר המקום מועד לפורענות ואירועים מעין אלו חוזרים ונשנים בו", נכתב בפניה, "ביניהם פציעת חייל בפיגוע דריסה, פציעת בני הזוג שרכבם שנשרף כליל, פציעת נהג אוטובוס מזריקת אבנים, ועוד מקרים רבים של זריקות אבנים כתופעה שבשגרה, כאשר האחרון בהם התרחש שלושה ימים בלבד קודם האירוע".

טרור אבנים האבנים רכב חוננו
הרכב שנפגע

בהמשך המכתב דרש עו"ד בלייכר "להשקיע את כל המשאבים הנדרשים, כולל הפעלת הצבא והשב"כ, על מנת להביא למעצר המחבלים והעמדתם לדין בגין ניסיון רצח", וכן לעדכן במצב התיק, מעצר החשודים והגשת כתבי האישום כנגדם.

עו"ד חיים בלייכר, המייצג את בני הזוג מטעם ארגון חוננו: "מדובר בלא פחות מניסיון לרצח בדם קר של משפחה שכל חטאה היא בזה שנסעה בכבישי ההר. אנו דורשים שפיגועים אלו יקבלו את ההתייחסות הראויה, שתביא לנטרול מהיר של המפגעים ומיגור הפיגועים מהשטח".

ארגון חוננו, ששם לו למטרה להילחם בטרור האבנים, קורא לכל מי שעבר פיגוע אבנים או בקבוק תבערה לפנות למוקד העמותה בכדי להביא את המחבלים לדין. עד היום, ברובן המוחלט של זריקות האבנים לא נתפסו הזורקים ובארגון חוננו מקווים להוביל שינוי בנושא, הן באמצעות הדרכה לנוסעים ביו"ש והן באמצעות מעקב משפטי אחרי התלונות שהוגשו.

כתבות אחרונות
ימנים בטוויטר

Twitter feed is not available at the moment.

הבהרה בעניין זכויות יוצרים

אנחנו עושים מאמץ גדול לאתר את בעלי הזכויות בצילומים.
השימוש ביצירות שבעל הזכויות בהן אינו ידוע או לא אותר נעשה לפי סעיף 27א ל"חוק זכויות יוצרים"
אם זיהיתם צילום ואתם בעלי הזכויות בו, יש לפנות אלינו באמצעות הדוא"ל: ‏‪[email protected]‬‏

תגובות

✎ תגובה באתר

Subscribe
Notify of
0 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments

✎ תגובה באמצעות פייסבוק