לאחר חשיפת קלמן סגל: ח"כ אזולאי לשר המשפטים – "טפל באפליה בבתי המשפט"

קלמן סגל. צילום: כאן 11
עו"ד יהודי ועו"ד דרוזי, שמייצגים באותו תיק, פנו לדיין מרט דורפמן, וביקשו לדחות דיון. אחד מהם הסביר שמדובר בתשעה באב, השני הסביר שמדובר בערב חג הקורבן. עקב תשובת השופט המפלה, שאל הבוקר ח"כ ינון אזולאי לשר המשפטים בשאילתה

בעקבות אפליית עורכי דין בבתי המשפט, שאל הבוקר (רביעי) ח"כ ינון אזולאי (ש"ס) בשאילתה לשר המשפטים אבי ניסנקורן.

"בתכנית של קלמן וסגל פורסם כי בבית הדין לעררים (בית דין שעוסק במבקשי מקלט): עו"ד יהודי ועו"ד דרוזי, שמייצגים באותו תיק, פנו לדיין מרט דורפמן, וביקשו לדחות דיון. אחד מהם הסביר שמדובר בתשעה באב ובקשתו נדחתה (תשובת הדיין: "בית הדין מודע לקושי לקיים דיונים בצום תשעה באב, אך מדובר ביום עבודה רגיל. הבקשה נדחית) השני (לאחר שבועיים יום לפני הדיון) הסביר שמדובר בערב חג הקורבן וקיבל דחייה (תשובת הדיין: "בשים לב לעובדה כי יום 30.07.20 הוא ערב חג הקורבן של העדה הדרוזית, אין מנוס מדחיית הדיון). אותו תיק אותו יום אותו הדיין אך תשובה שונה.

קרדיט: קלמן סגל, כאן 11

"לא ייתכן שבמדינה יהודית עורך דין דרוזי יקבל דחייה של דיון עקב חג הקורבן, בעוד שעו"ד יהודי לא יקבל דחייה עקב יום תשעה באב, שהוא יום צום ואחד הימים החשובים והקשים של העם היהודי. "אנחנו נמצאים במדינה יהודית, איפה הרגישות? למה יש רגישות רק כלפי צד אחד? אם זו לא אפליה, אז אני לא יודע מה היא אפליה", הקשה ח"כ אזולאי.

שר המשפטים אבי ניסנקורן השיב לח"כ אזולאי: "המדיניות היא כן להתחשב ככל שניתן. אני לא יכול להתייחס לנושא הזה שעלה פה בדיון, אבל כמכלול יש התחשבות במידת האפשר מצד הנהלת בתי המשפט בדחיית דיון בציון אירוע דתי כזה או אחר. אני חושב שראוי לקיים דיון בהתחשבות ובכפוף לאפשרויות שיש לבתי הדין או בתי המשפט".

כתבות אחרונות
ימנים בטוויטר

Twitter feed is not available at the moment.

הבהרה בעניין זכויות יוצרים

אנחנו עושים מאמץ גדול לאתר את בעלי הזכויות בצילומים.
השימוש ביצירות שבעל הזכויות בהן אינו ידוע או לא אותר נעשה לפי סעיף 27א ל"חוק זכויות יוצרים"
אם זיהיתם צילום ואתם בעלי הזכויות בו, יש לפנות אלינו באמצעות הדוא"ל: ‏‪[email protected]‬‏

תגובות

✎ תגובה באתר

Subscribe
Notify of
0 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments

✎ תגובה באמצעות פייסבוק