לאחר ההרס בגבעת אור מאיר: תושבי עפרה הגיעו לחזק לאחר מסעות

לאחר ההרס בגבעת אור מאיר: תושבי עפרה הגיעו לחזק

לאחר מסעות ההרס החוזרים ונשנים שהתרחשו לאחרונה בגבעת אור מאיר בבנימין והרחקתו בצו מנהלי של תושב הגבעה אלקנה נחמני, הגיעו הבוקר (שישי) עשרות תושבים מהישוב עפרה הסמוך כדי לחזק את גרעין הבחורים שבגבעה.

בביקור החיזוק שיזם פרופ' יואל אליצור השתתפו גם תושבים מותיקי הישוב עפרה שסיפרו לנערים על הקמת הישוב בעבר. "גם הקמת הישוב עפרה לוותה בקשיים לא מעטים וגם אנחנו עברנו פינויים, אך ב"ה עומד לו פה היום ישוב יהודי איתן וחזק. גם אתם, אל תתייאשו מכל מה שעובר עליכם כעת, החזיקו חזק ויום יבוא ובעז"ה גם פה יעמוד יישוב", אמרו התושבים.

בנוסף, סיפרה הודיה בקר, תושבת בית אל שהשתתפה אף היא בביקור על ההחלטה שהובילה לפתיחת המיזם לסיוע לאוכל חם וביגוד לתושבי הגבעות באזור שפועל כבר למעלה מחצי שנה: "אחרי השבעה באוקטובר התעוררנו כולנו וחיפשנו איך אפשר לסייע במערכה הכללית. כשראינו שכוחות צה"ל באזור כבר אומצו על ידי תושבים רבים, החלטנו לאמץ ולתמוך בתושבי הגבעות הסמוכות לישוב ששומרים בגופם על הארץ".

ביקורם של תושבי עפרה מצטרף לשורת רבנים מיישובי בנימין שהתייצבו בגבעה לאות תמיכה וחיזוק לאחר ההרס, ביניהם הרב אחיה בן פזי רב הישוב עפרה, הרב אריאל בראלי רב הישוב בית אל, הרב שלמה אבינר והרב יאיר שחור רב הישוב מעלה לבונה.

בשבועות האחרונים נרשמה עלייה דרסטית בהתנכלות לגבעת אור מאיר, כאשר מלבד שלושת מסעות ההרס שהתרחשו בגבעה בתוך שבוע ימים וכללו החרמת ציוד רב ומעצרים, הורחק לחצי שנה בצו מנהלי בתחילת השבוע אלקנה נחמני תושב הגבעה בהוראתו של האלוף פוקס.

תגובות

תגובה באתר

Subscribe
Notify of
0 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments

תגובה באמצעות פייסבוק

כתבות אחרונות:
ימנים בטוויטר:
Twitter feed is not available at the moment.
הבהרה בעניין זכויות יוצרים:

אנחנו עושים מאמץ גדול לאתר את בעלי הזכויות בצילומים.
השימוש ביצירות שבעל הזכויות בהן אינו ידוע או לא אותר נעשה לפי סעיף 27א ל"חוק זכויות יוצרים"
אם זיהיתם צילום ואתם בעלי הזכויות בו, יש לפנות אלינו באמצעות הדוא"ל: ‏‪[email protected]‬‏