כ15 טילים איראנים נורו לעבר בסיסים אמריקאים בעיראק • מטוס נוסעים אוקראיני ובו כ180 איש התרסק

במהלך הלילה (ד') שיגרו הכוחות האיראנים טילים בליסטיים לעבר בסיסים אמריקאים בעיראק. התקיפה של אירן החלה בשעה 01:20, השעה שבה חוסל בשבוע שעבר קאסם סולימאני.עד כה לא דווח על נפגעים מהתקיפה.

דובר "המטות המשולבים" מאשר כי איראן ירתה חמישה עשר טילים ומוסיף: "עשרה טילים נורו לכיוון בסיס אל-אסד מערבית לבגדד, אחד פגע בארביל שבצפון עיראק וארבעה לא הצליחו לפגוע במטרה".

נשיא ארה"ב דונלד טראמפ בתגובה לטילים: "הערכת הנפגעים והנזק מתבצעת כעת. עד כה, הכל טוב! יש לנו את הצבא החזק והמצויד בעולם". כמו כן, במהלך הבוקר (שעון ארה"ב) צפוי הנשיא טראמפ לצאת בהצהרה לתקשורת.

בתגובה לדבריו של טראמפ משגרת אירן איום חריף נגד ארה"ב: "אם ארה"ב תגיב בחזרה, נשגר גל נוסף ונחריב את דובאי וחיפה". בעקבות האיומים להחריב את חיפה, ‏בכירים ישראלים מקיימים בשעה זאת התייעצויות ביטחוניות. גורם ביטחוני בכיר אומר הבוקר: "אנחנו עוקבים בדריכות".

במקביל, במהלך הלילה התרסק מטוס נוסעים אוקראיני הנושא כ180 איש. ע"פ דיווחים אין מהתרסקות המטוס ויש חשד כבד שהמטוס הופל בעקבות טיל איראני שפגע בו. מקורות יודעי דבר מכחישים את הדיווחים על ירי לעבר המטוס, ומוסיפים:" התרסקות המטוס התרחשה חמש שעות לאחר ירי הטילים".

כתבות אחרונות
ימנים בטוויטר

ממשלת החמאס מאפשרת קריאות אללה וואכבר בשער שכם אבל דגל ישראל אסור

סילוואד: מאות בלתי מעורבים בצעדה לכיוון הבית של המחבל שחוסל באות הזדהות עימו.
מזהים את הפועל בניין שהעסקתם כי הוא הרבה יותר זול?

האלימות בשמאל לא פוסקת: אחרי שארגוני שמאל קיצוני קראו להגיע ולהתעמת עם ח"כ בן גביר - פעילי שמאל זרקו לעברו ביצים וניסו לתקוף אותו פיזית

עוד ציוצים...
הבהרה בעניין זכויות יוצרים

אנחנו עושים מאמץ גדול לאתר את בעלי הזכויות בצילומים.
השימוש ביצירות שבעל הזכויות בהן אינו ידוע או לא אותר נעשה לפי סעיף 27א ל"חוק זכויות יוצרים"
אם זיהיתם צילום ואתם בעלי הזכויות בו, יש לפנות אלינו באמצעות הדוא"ל: ‏‪[email protected]‬‏

תגובות

✎ תגובה באתר

0 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments

✎ תגובה באמצעות פייסבוק