כ- 60,000 תלמידים יבחנו בבחינת תיאוריה באופן מקוון

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב print
צילום - משרד החינוך
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב print

כ- 60,000 תלמידי כיתות י' יבחנו בבחינת התיאוריה המתוקשבת, לקראת הוצאת רישיון הנהיגה. המועד הראשון נערך היום והשני צפוי להיערך ב- 22.7, זהו מספר כפול ממספר הנבחנים בשנה שעברה. בחינת התיאוריה היא נקודת שיא בתכנית ייעודית שמוביל משרד החינוך, בשיתוף רשות הרישוי, הרלב"ד ומשרד התחבורה לקידום הזהירות בדרכים ולשיפור תרבות הנהיגה בישראל. לקבלת הפטור יידרשו התלמידים לענות נכונה על 24 מתוך 30 שאלות שיעסקו בין השאר, בדיני התעבורה, הכרת התמרורים, כללי התנהגות בדרך, בטיחות בדרכים והכרת הרכב ופעולתו.

על מנת לשפר את מוכנות התלמידים לבחינה, גובש מאגר של 600 שאלות בעברית ובערבית, והושקה אפליקציה חדשה לסלולר שבאמצעותה ניתן לתרגל את השאלות, לערוך ניסיונות היבחנות, ולקבל ציון ומשוב לקראת הבחינה. הבחינה תתבצע באופן מקוון, באמצעות סביבת ההיבחנות המתוקשבת iTest , שפותחה על-ידי מטח – המרכז לטכנולוגיה חינוכית עבור משרד החינוך.

על מנת למנוע העתקות, גובשו ארבעה נוסחי בחינה , שיוגרלו אקראית על-ידי המערכת. כל הנוסחים מתורגמים לחמש שפות (ערבית, אנגלית, רוסית, ספרדית וצרפתית) והתלמיד רשאי לבחור את השפה שבה הוא מעדיף להיבחן.

הבחינות נבדקות באמצעות מערכת לציינון אוטומטי שפותחה אף היא במטח, והתוצאות מועברות למרב"ד, למנהלי בתי הספר, ולמשרד הרישוי.

כלים מתקדמים אלו, מאפשרים לקובעי המדיניות מעקב אחר התנהלות הבחינה כך למשל- הם יכולים לדעת בכל רגע נתון כמה נבחנים החלו את הבחינה, כמה מהם כבר שיגרו אותה לשרת, מהו אחוז ההצלחה או הכישלון בכל אחד מן הנוסחים או בכל אחת מהשאלות, וכן לפלח את הנתונים לפי פרמטרים שונים כגון מגזר, מגדר, סמל מוסד ועוד.

יוסי בידץ מנכ"ל מט"ח: סביבת iTest פותחה במרכז לטכנולוגיה חינוכית ומשמשת כיום בבחינות הבגרות המתוקשבות בגאוגרפיה, בביולוגיה, בכימיה, בהיסטוריה, בתנך, בלשון עברית, ועוד. סביבה זו מאפשרת התאמה של ההיבחנות למאה ה 21, באמצעות העשרת הבחינות ברכיבי מדיה מתקדמים, סימולציות , אנימציות, מפות אינטראקטיביות וכיוב'. מערכת זו מאפשרת להרחיב את מגמת השימוש בבחינות מתוקשבות והתאמתו לעידן בו הלימוד מרחוק הופך מרכזי יותר ויותר.

כתבות אחרונות
ימנים בטוויטר

שבט אלאטרש, היום.
התמכרנו לחוסר משילות

כמה מילים על התכנית אתמול עם צופית גרנט.
1. בכתבה הצליחו לראות חלק קטן מאוד מהפעילות האמיתית של ארגון להב"ה. אמנם חלק קטן אבל זו די הפעם הראשונה שמוכנים לשדר אותנו עם החלק הזה, הפעילות היומיומית.
למי שתהה, הסצנה על הנערה שברחה ממוסד ונמצאת אצל ערבי לא מבוימת. אלה מקרים שמתקבלים

בזמן שאוכלים לכם את הראש עם אלימות מתנחלים: עשרים תלמידי תיכון יהודים שביקרו בשמעון הצדיק, הותקפו באכזריות בידי מחבלים ערבים באמצעות בקבוקי זכוכית ואבנים.
כוח מד"א מפנה כעת את אחד התלמידים הפצועים עם פגיעת ראש

עוד ציוצים...
הבהרה בעניין זכויות יוצרים

אנחנו עושים מאמץ גדול לאתר את בעלי הזכויות בצילומים.
השימוש ביצירות שבעל הזכויות בהן אינו ידוע או לא אותר נעשה לפי סעיף 27א ל"חוק זכויות יוצרים"
אם זיהיתם צילום ואתם בעלי הזכויות בו, יש לפנות אלינו באמצעות הדוא"ל: ‏‪[email protected]‬‏

תגובות

✎ תגובה באתר

0 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments

✎ תגובה באמצעות פייסבוק