כצפוי: היועמ"ש מתנגד לפסילת הרשימה המשותפת ורע"מ

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב print
המפלגות הערביות
הרשימה המשותפת. צילום: עמנואל גרסטל
היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט הודיע לפני זמן קצר כי הוא מתנגד לפסול מהתמודדות לכנסת את הרשימה המשותפת ואת מפלגת רע"מ של מנסור עבאס
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב print

היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט הודיע לפני זמן קצר כי הוא מתנגד לפסול מהתמודדות לכנסת את הרשימה המשותפת ואת מפלגת רע"מ של מנסור עבאס; זאת בתגובה לבקשות שהגיש יו"ר עוצמה יהודית והמועמד ברשימת הציונות הדתית לכנסת עו"ד איתמר בן גביר. זאת בהמשך לחוות דעתו הבוקר לפיה אין לפסול את אבתיסאם מראענה מההתמודדות.

עו"ד בן גביר מסר בתגובה: "היועמ"ש לא עושה שום מאמץ אפילו למראית עין להראות אובייקטיביות ומקצועיות, וכרגיל כמו במקרים קודמים הוא מתייצב באופן אוטומטי לצידם של שונאי ישראל ומכשיר את התמודדותם לכנסת".

כזכור, מוקדם יותר הבוקר הגיש היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט לוועדת הבחירות המרכזית לכנסת את חוות דעתו בנוגע לבקשת עוצמה יהודית ועו"ד איתמר בן גביר לפסול את מועמדת מספר 7 במפלגת העבודה, אבתיסאם מראענה, מהתמודדות לכנסת.

על פי חוות דעתו של היועמ"ש, אין למנוע ממראענה את ההתמודדות בבחירות, שכן לשיטתו "בחינת הראיות שהובאו בבקשות, ודאי בשים לב לרף הראיות הגבוה הנדרש ולאמות המידה המחמירות לצורך פסילת מועמדת לכנסת, אל מול הפסיקה המתייחסת לעילות הפסילה, מובילה למסקנה כי לא הונחה תשתית ראייתית המצדיקה היעתרות לבקשות".

אולם בבקשתו של עו"ד בן גביר לפסול את מועמדותה של מראענה, הובאו ראיות מטרידות רבות בנוגע לדעותיה של מראענה על מדינת ישראל והעם היהודי. כך למשל, בשנת 2008, אמרה מראענה בראיון עיתונאי כי "הייתי משמידה את זכרון יעקב… שתחזרו לארצות הברית או לפולניה". כמו כן, פרסמה מראענה פוסט בו הביעה תמיכה בפעיל טרור של הג'יהאד האיסלאמי ששבת רעב, קראה לעיריית ת"א להאיר את בניין העירייה בצבעי דגל ארגון הטרור אש"ף, וכתבה בשבח יום הנכבה.

כתבות אחרונות
ימנים בטוויטר

ממשלת החמאס מאפשרת קריאות אללה וואכבר בשער שכם אבל דגל ישראל אסור

סילוואד: מאות בלתי מעורבים בצעדה לכיוון הבית של המחבל שחוסל באות הזדהות עימו.
מזהים את הפועל בניין שהעסקתם כי הוא הרבה יותר זול?

האלימות בשמאל לא פוסקת: אחרי שארגוני שמאל קיצוני קראו להגיע ולהתעמת עם ח"כ בן גביר - פעילי שמאל זרקו לעברו ביצים וניסו לתקוף אותו פיזית

עוד ציוצים...
הבהרה בעניין זכויות יוצרים

אנחנו עושים מאמץ גדול לאתר את בעלי הזכויות בצילומים.
השימוש ביצירות שבעל הזכויות בהן אינו ידוע או לא אותר נעשה לפי סעיף 27א ל"חוק זכויות יוצרים"
אם זיהיתם צילום ואתם בעלי הזכויות בו, יש לפנות אלינו באמצעות הדוא"ל: ‏‪[email protected]‬‏

תגובות

✎ תגובה באתר

0 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments

✎ תגובה באמצעות פייסבוק