כנס מוני אקספו תקומה ישראלית – מושב שיתופי פעולה בין השלטון

*כנס מוני אקספו ״תקומה ישראלית״ -*
*מושב שיתופי פעולה בין השלטון המקומי והאזורי למערכת הבריאות בשגרה ובחירום*

*שר הבריאות אוריאל בוסו* "הקשר ההדוק בין משרד הבריאות לשלטון המקומי הלך והתחזק מאז השבעה באוקטובר וצוות המשרד זמין לכל פנייה ולכל בקשה של ראש רשות – 24 שעות ביממה.

"במהלך המלחמה המשרד הוביל שיתופי פעולה רבים עם הרשויות, *ואני שמח לבשר שבקרוב נשיק מיזם חדש עם הג'וינט ומשרד ראש הממשלה לקידום בריאות גופנית, נפשית וחוסן בקהילה. תפיסת ההפעלה של המיזם היא שהמנהיגות המקומית תהיה בסיס להובלה ולקידום בריאות וחוסן נפשי.*

"בימים אלו ועקב האיומים המתרחבים, אנו עובדים יחד עם השלטון המקומי על היערכות לתרחיש עלטה, שמאתגר מאוד את המערכת בכל הקשור לטיפול בחולים עם צרכים רפואיים מיוחדים, בהם מונשמים ונתמכי נשימה.

"בכל רגע נתון מטופלים בביתם יותר מ-45 אלף בני אדם, מתוכם כ-3,000 מונשמים. במקרה שחלילה ניקלע לתרחיש העלטה המשימות על כל הארגונים במערכת הבריאות – תהיינה אדירות ואינסופיות. על כן, העבודה המשותפת עם ראשי הרשויות היא צורך קיומי – מציל חיים במלוא מובן המילה.

"אני מחויב להמשיך ולחזק את מערכת היחסים הנהדרת עם השלטון המקומי ואין לי ספק שיחד נצליח לספק שירותי בריאות ראויים לכלל התושבים, להוביל לצמצום פערים בין מרכז לפריפריה ולקדם אורח חיים בריא בכל רחבי מדינת ישראל".

*יו״ר מרכז השלטון המקומי, חיים ביבס* ״אציין את שיתוף הפעולה בין משרד הבריאות והשלטון המקומי שהלך והתעצם מתקופת מגפת הקורונה מתוך הבנה שהשלטון המקומי הוא הזרוע הביצועית של המדינה. בשנים האחרונות אנחנו עובדים יחד בשיתוף פעולה הדוק שמוביל לשינויים אמיתיים בשטח. משרד הבריאות היה אחד המשרדים הראשונים להבין את האירוע בשבעה באוקטובר.כחלק משיתוף הפעולה שלנו בקורונה ידענו לעבוד יחד גם באוקטובר 2023. גם בשגרה, לא רק בחירום, יש לנו ממשקים חשובים יחד.״

*מנכל משרד הבריאות, משה בר סימן טוב* ״ההשפעה הישירה של מערכת הבריאות על בריאותם של האנשים תהיה רבה יותר בעזרת השלטון המקומי. הסביבה שאנו מייצרים עבור הילדים שלנו, עבור התושבים בכל עיר ובכל יישוב חשובה מאוד לבריאותם. השלטון המקומי משפיע באופן ישיר על בריאות הציבור בעזרת החינוך לבריאות בגני הילדים ובבתי הספר, בסלילת שבילי הליכה וכדומה.

את משמעות שיתוף הפעולה לבריאות של הציבור ראינו בקורונה. בזכות ראשי רשויות מעורבים שלקחו אחריות התמונה נראתה אחרת. יחד, בזכות מחויבות שלנו ושל השלטון המקומי אנחנו יודעים להגיע לתוצאות.
גם עכשיו, במלחמה פעלנו ונמשיך לעבוד יחד כמו גם בתקופות שגרה.

מערכת הבריאות, כמו השלטון המקומי, מורכבת מכל חלקי האוכלוסייה והם מהווים תמונת ראי שלה. מרקם החיים המשותף הוא נקודת עוצמה של המערכת שבה כולם מיוצגים גם כנותני שירות וגם כמקבלי שירותים. תפקידנו להמשיך ולחזק את הקשר הזה לטובת החברה הישראלית.״

שירה סולומון
דוברת משרד הבריאות

תגובות

תגובה באתר

Subscribe
Notify of
0 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments

תגובה באמצעות פייסבוק

כתבות אחרונות:
ימנים בטוויטר:
Twitter feed is not available at the moment.
הבהרה בעניין זכויות יוצרים:

אנחנו עושים מאמץ גדול לאתר את בעלי הזכויות בצילומים.
השימוש ביצירות שבעל הזכויות בהן אינו ידוע או לא אותר נעשה לפי סעיף 27א ל"חוק זכויות יוצרים"
אם זיהיתם צילום ואתם בעלי הזכויות בו, יש לפנות אלינו באמצעות הדוא"ל: ‏‪[email protected]‬‏