כיבוש עויין ברשות החוק

קומי אורי. צילום: דף הפייסבוק נוער הגבעות נעים להכיר

מזה למעלה מחצי שנה שתושבי גבעת "קומי אורי" סובלים סבל רב. בימים ובלילות, בחגים ובשבתות, והכל בחסות צו "שטח צבאי סגור". קומי אורי זו גבעה בשטח יהודי שעלו אליה לראשונה לפני כעשרים שנה. בגבעה התגוררו שבעה משפחות בשלום ובשלווה עד שיום אחד אירע חיכוך בין תושבים ובין שוטרים בגזרת הגבעה.

כנקמה על כך החליטו מפקד פיקוד מרכז בדימוס נדב פדן, ומפקד מג"ב באיזור להשתלט על בתים בגבעה בחסות "צו תפיסה" ולהוציא על כל הגבעה צו "שטח צבאי סגור". מאז חייהם של תושבי הגבעה השתנו. מספר בתים ומחסנים, כולל בתי משפחות ובית מדרש נהרסו כליל על ידי כוחות הביטחון.

חוטי העירוב והחשמל נקרעים "בטעות" באופן סדרתי, פיצוצים בקווי המים נהפכו לדבר שבשגרה, אורחים שרוצים לבקר את משפחות הגבעה מורחקים מיד מהגבעה על ידי שוטרי משמר הגבול ששומרים בקנאות שאף אחד לא יעבור בתחום המסומן בצו או חס וחלילה יבקר את אחת ממשפחות הגבעה הורים שרוצים לבקר את ילדיהם הנשואים בביתם.

סבים שרוצים לראות את נכדיהם המתוקים נאלצים לפגוש אותם הרחק מביתם וכל זאת כדי שלא לעבור על החוק וכל הרע הזה נמשך כבר למעלה מחצי שנה בצורה מזוויעה ונקמתית במיוחד. ולמרבה הצער, היום הוצא צו "שטח צבאי סגור" חדש למשך חצי שנה.

אנחנו מקווים כי ההתעללות תיפסק לאלתר וכוחות הביטחון באמת ישמרו על היהודים ולא יתעללו במשפחות עם תינוקות ויפנו יהודים מבתיהם אל הרחוב.

נציין כי אמש תושב הגבעה אב לשתיים שביתו פונה לפני שבועיים באכזריות ואלימות הגיע לאסוף את החפצים שנותרו במקום, כולל בגדים וכלי בישול. לתושב הוצג צו שטח צבאי סגור לחצי שנה. משמעות הצו היא שאם בחצי שנה הקרובה יתקרב לגזרת ביתו מכל סיבה שהיא – יעצר ויפתחו נגדו הליכים משפטיים.

כתבות אחרונות
ימנים בטוויטר
Twitter feed is not available at the moment.
הבהרה בעניין זכויות יוצרים

אנחנו עושים מאמץ גדול לאתר את בעלי הזכויות בצילומים.
השימוש ביצירות שבעל הזכויות בהן אינו ידוע או לא אותר נעשה לפי סעיף 27א ל"חוק זכויות יוצרים"
אם זיהיתם צילום ואתם בעלי הזכויות בו, יש לפנות אלינו באמצעות הדוא"ל: ‏‪[email protected]‬‏

תגובות

✎ תגובה באתר

Subscribe
Notify of
0 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments

✎ תגובה באמצעות פייסבוק