"יש לחקור אפשרות של ניסיון חבלה חמור בשל ריבוי מקרי פיזור שברי הזכוכיות בהר הבית"

צילום: חיים קרויזר, מטה ארגוני המקדש
בעקבות התנכלויות חוזרות ונשנות של הוואקף הירדני כלפי קבוצות היהודים בהר הבית, בהן מפזרים חברי הוואקף שברי זכוכיות רבים באיזור בו עולים היהודים כאשר חלקם יחפים, הקרן למורשת הר הבית והמקדש פנתה למספר גורמים בדרישה למצוא פיתרון

'הקרן למורשת הר הבית והמקדש' פנתה הבוקר (רביעי) באמצעות עורך דינה זיו מאור ממשרד עורכי הדין ערן בן ארי למספר גורמים ביניהם משטרת ישראל, השר לביטחון פנים, ראש עיריית ירושלים ועוד בדרישה לפעול למציאת פתרון וחקירת תופעה שהחלה להתרחש תדיר בשבועות האחרונים ושכוללת פיזור רב של שברי זכוכיות ברחבי הר הבית, באיזור בו עולים יהודים להר הבית, חלקם יחפים בשל קדושת המקום.

"שברי הזכוכית נפוצים בנתיב ההליכה בכמות רבה משמעותית מכל מקום אחר בהר, ולמעשה מכל רחוב רגיל, באופן המקים חשד כי גורמים עוינים בהר נוהגים לנפץ זכוכיות בכוונה בנתיבי ההליכה, מתוך מטרה לפצוע ולחבול מבקרים יהודים הנוהגים לעלות להר ברגליים יחפות", כך מצוין במכתב תוך דרישה לטפל במפגע ולחקור את המקרים.

במכתב מפורט כי על משטרת ישראל לחקור את המקרים ולהביא לדין את האשמים, במידה וישנם, בפיזור הזכוכיות לפי סעיף 329 לחוק העונשין. כן דורשים הפונים במכתבם מראש עיריית ירושלים לפנות את המטרד לפי פקודת העיריות וחוק העזר של העיר ירושלים.

לבסוף, במכתב מצוין כי בתאריך 29.12.19 בעת עליית קבוצת "סטודנטים למען הר הבית" לסיור בהר, אחד ממובילי התנועה אסף זכוכיות מהרצפה מתוך רצון להשליכן בצורה מסודרת, נעצר על כך והורחק לחצי שנה מהר הבית בהוראת מפקד מחוז ירושלים.

על מקרה זה נכתב כי "משטרת ישראל )תימנע מלהורות ליהודים המבקרים בהר לחדול מפעולות ניקיון שהם מבצעים בהר בהתנדבות, ותימנע מהרחקת יהודים בגין ביצוע פעולות שכאלה",

וכן מתבקש השר לביטחון הפנים אמיר אוחנה, "לפקח על משטרת ישראל ולהבטיח כי לא נעשה שימוש בסעיף 4 (א) לפקודת המשטרה במקרים שאינם מקימים חשש לפגיעה חמורה בביטחון הנפש והרכוש."

מהקרן למורשת הר הבית נמסר כי "מדובר על פניו באירועים חבלניים לכל דבר, שמתרחשים כל בוקר בשבועות האחרונים ללא מתן מענה הולם. לא נתפסו עצורים על המעשים, לא מוצה הדין, ועיריית ירושלים לא דואגת לפנות את המפגע הציבורי בהתאם לחוקי העזר ולפקודת העיריות. אם הר הבית ריבוני והוא בידינו – יתכבדו הרשויות השונות לעשות את תפקידן ולטפל בסוגיה בהקדם האפשרי ולהסיר את הסכנה".

עו"ד זיו מאור אמר: "מפעם לפעם מתעורר צורך להזכיר לרשויות המדינה כי שטח הר הבית נתון לריבונות ישראלית מלאה. זה כולל גם את החובה של העיריה, משרד הפנים והמשרד להגנת הסביבה להבטיח שטח נקי מפסולת ומפגעים. הדרך, המיקום והתדירות שבה מופיעים שברי זכוכית בנתיב ההליכה של המבקרים היהודים בהר מעורר חשד כבד למניע חבלני, אך בכל מקרה אין כל ספק שמי שאחרי על ניקיון וסדר במרחב הציבורי מחויב לפעול לסילוק המפגעים הללו".

לקריאת המכתב – לחץ כאן

כתבות אחרונות
ימנים בטוויטר
Twitter feed is not available at the moment.
הבהרה בעניין זכויות יוצרים

אנחנו עושים מאמץ גדול לאתר את בעלי הזכויות בצילומים.
השימוש ביצירות שבעל הזכויות בהן אינו ידוע או לא אותר נעשה לפי סעיף 27א ל"חוק זכויות יוצרים"
אם זיהיתם צילום ואתם בעלי הזכויות בו, יש לפנות אלינו באמצעות הדוא"ל: ‏‪[email protected]‬‏

תגובות

✎ תגובה באתר

Subscribe
Notify of
0 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments

✎ תגובה באמצעות פייסבוק