ירה מתוך הגנה עצמית, נעצר – השופטת שחררה למעצר בית: "נסיבות המקרה יחודיות"

צילום: דוברות המשטרה
י' נאלץ לירות בנשק מתוך הגנה עצמית במהלך לינץ' שעברו הוא וחבריו במבצע 'שומר החומות' ע"י ערבים. כשהגיעה המשטרה למקום, הוא נעצר • שופטת ביהמ"ש המחוזי ירושלים החליטה לשחררו למעצר בית, הזכירה את האבנים הפזורות על הכביש והסבירה "נסיבות המקרה מיוחדות"

י' נאלץ לירות בנשק כדי להגן עליו ועל חבריו מפני עשרות פורעים ערבים בשכונת בית חנינה. המשטרה ביקשה להאריך את מעצרו, אולם השופטת החליטה לשחררו למעצר בית תוך שהיא מתייחסת לאבנים שנזרקו לעברם, והסבירה כי מדובר ב'נסיבות מיוחדות'.

עו"ד עדי קידר שמייצג את י' מטעם ארגון חוננו "מקווים שהשחרור יסמל את הבאות, זיכוי הנאשם מכל מה שיוחס לו".

התקיפה אירעה בערב חג השבועות, בעיצומו של מבצע שומר החומות. קבוצת בחורים התארגנה לשמור במשך החג על נכס יהודי שננטש בשכונת בית חנינה.

כשנכנסו לשכונה איבדו את דרכם, ונאלצו לחכות למישהו שיוביל אותם אל הנכס. בעת שעמדו בצד הכביש נקלעו למארב קשה, שכלל הפרות סדר קשות, ויידוי של עשרות אבנים וסלעים ע"י מחבלים ערבים.

היות וחברי הקבוצה לא ידעו לאן ללכת, הם נותרו במקום כברווזים במטווח.

ברגע הזה י', ששירת בצבא, החליט לקחת נשק כדי לאבטח אותו ואת חבריו. מדובר בנשק ארוך השייך לאחד מחברי הקבוצה, ושימש את י' להרתעה בלבד, ללא ירי.

לאחר כמה דק' הגיע רכב שהוביל את הקבוצה לנכס המדובר. בסרטונים ניתן לראות כיצד בשלב הזה הכביש מלא באבנים, ועשרות הפורעים הערבים רודפים אחריהם לעומק השכונה.

כשהגיעו לחניית הבית בו היו אמורים לבלות את החג הותקפה הקבוצה שנית. בסרטונים נראים עשרות אבנים נזרקות לעבר חברי הקבוצה, ופוגעות בהם וברכביהם.

בשלב הזה ירה י' יריה בודדת באויר, לאחר שחש בסכנת חיים וצורך להגן עליו ועל חבריו. היריה היתה לצורך הרתעתי, לא סיכנה אף אחד ולא פגעה באיש. במקביל חברי קבוצה נוספים ביצעו ירי, שבחקירה התברר כמו צדק.

היות וי' השתמש בנשק שלא שלו, למרות יכולתו לתפעל נשק כזה, ביקשה הפרקליטות מעצר עד תום הליכים.

אולם, שופטת ביהמ"ש מחוזי ירושלים, חנה מרים לומפ, החליטה לשחררו למעצר בית. בהחלטתה ציינה כי "נסיבות המקרה ייחודיות", והזכירה את הכביש המלא באבנים שייודו לעבר הקבוצה, ואת העובדה שגם אחרים ירו בנשק.

עו"ד עדי קידר המייצג את י' מטעם ארגון חוננו מסר: "מברכים ושמחים על החלטת בימה"ש לשחרר את הנאשם. אנו סבורים שמלכתחילה כתב האישום הזה לא היה צריך להיות מוגש. בית המשפט השתכנע שהאלימות והפרות הסדר הקשות מצד הפורעים הערבים לא רק שלא הביאו את המשטרה לעשות מעשה, אלא הצריכו את ההתערבות האקטיבית של הנאשם וחבריו".

עו"ד קידר הוסיף "לכן אנו מתפלאים, תמהים וכועסים על המעצר השרירותי של החשודים כולם ושל הנאשם עצמו. אנו מקווים שהשחרור הזה יסמל את הבאות ואת הביטול הכולל וזיכוי הנאשם מכל מה שיוחס לו בכתב האישום".

כתבות אחרונות
ימנים בטוויטר
Twitter feed is not available at the moment.
הבהרה בעניין זכויות יוצרים

אנחנו עושים מאמץ גדול לאתר את בעלי הזכויות בצילומים.
השימוש ביצירות שבעל הזכויות בהן אינו ידוע או לא אותר נעשה לפי סעיף 27א ל"חוק זכויות יוצרים"
אם זיהיתם צילום ואתם בעלי הזכויות בו, יש לפנות אלינו באמצעות הדוא"ל: ‏‪[email protected]‬‏

תגובות

✎ תגובה באתר

Subscribe
Notify of
1 תגובה
Oldest
Newest
Inline Feedbacks
View all comments
sharon magen
2 years ago

משטרה דמיקולו. במקום לתת להם אות הוקרה הם עוצרים אותם ומגישים להם כתבי אישום עם בקשות להארכת מעצר. הבושה מתה. קפצה ראש מעזריאלי.

Last edited 2 years ago by sharon magen

✎ תגובה באמצעות פייסבוק