ירדן במסר מאיים לממשלת ישראל

יהודים בהר הבית. ארכיוו. צילום: חיים קרויזר, מטה ארגוני המקדש
לאחר שבירת שיא העולים להר הבית בחוה"מ פסח: 2641 יהודים, ירדן שולחת מסר מאיים לממשלת ישראל

מספר שעות לאחר שהסתיימו העליות האחרונות להר הבית בחוה"מ פסח תשפ"א, במסגרתן עלו בליווי "הקרן למורשת הר הבית" ו"סטודנטים למען הר הבית" מספר שיא של 2641 עולים להר הבית, שיא של כל הזמנים לחול המועד פסח, בליווי אנשי ציבור כגון ד"ר מרדכי קידר, פרופ' אריה אלדד, ארנון סגל, ד"ר איל דוידסון ועוד, פרסמו משרד החוץ וכן משרד ההקדשים הירדני הודעות על איגרת מחאה רשמית ששוגרה לממשלת ישראל בשל "אירועי השבוע".

בפרסומים נכתב כי משרד החוץ הירדני מגנה את הפגיעות הישראליות במסגד אלאקצא, באמצעות התרת עליית יהודים להר הבית בכמויות גדולות. כמו כן נכתב כי מתחם הר הבית על כל 144 הדונם שלו הוא מקום תפילה למוסלמים בלבד, שהווקף הירדני הוא היחיד שאחראי לניהולו וכן "לארגון הכניסה אליו, לפי החוק הבינ"ל והסטטוס קוו".

קרדיט צילום: עקיבא אריאל, הקרן למורשת הר הבית

במשרד החוץ הירדני ציינו ששיגרו איגרת מחאה רשמית לממשלת ישראל בנושא אמש (ה'), וכן פנו לקהילה הבינ"ל כדי ללחוץ על ישראל בנושא.

שר ההקדשים הירדני, מחמד חלאילה, הוסיף כפי שפורסם בסוכנות הידיעות הירדנית הרשמית "פטרה" כי "הפריצות להר הבית בארבעת הימים האחרונים כללו תפילות והסתובבות ברחבי המתחם הקדוש" – דבר פסול בעיניו.

מנכ"ל הקרן למורשת הר הבית ומייסד סטודנטים למען הר הבית, תום ניסני הגיב כי "לא בכדי הירדנים משגרים איגרות גינוי רשמיות למדינת ישראל בגין עליית יהודים ותפילת יהודים בהר הבית – הם חוששים שימיהם ספורים, והם צודקים.

סיור במהלך היום בהר הבית | צילום: עקיבא אריאל, הקרן למורשת הר הבית

אם ממשלת ישראל לא תיזום שינוי, השינוי יבוא מעם ישראל שהשבוע הוכיח שהוא מחובר להר הבית, וזאת למרות המגבלות בזמני הכניסה להר ושאר סממני האפליה כלפי הציבור היהודי. נמשיך להגיע להר הבית ולהיאבק עד לשחרורו מהטלפיים הירדניות".

כתבות אחרונות
ימנים בטוויטר

Twitter feed is not available at the moment.

הבהרה בעניין זכויות יוצרים

אנחנו עושים מאמץ גדול לאתר את בעלי הזכויות בצילומים.
השימוש ביצירות שבעל הזכויות בהן אינו ידוע או לא אותר נעשה לפי סעיף 27א ל"חוק זכויות יוצרים"
אם זיהיתם צילום ואתם בעלי הזכויות בו, יש לפנות אלינו באמצעות הדוא"ל: ‏‪[email protected]‬‏

תגובות

✎ תגובה באתר

Subscribe
Notify of
0 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments

✎ תגובה באמצעות פייסבוק